Co si to ta Svobodka zase vymyslela za termín, říkáte si. Přiznávám, trochu jsme si počeštila výraz androgyn. Snad vám to nevadí. Když se holka stylizuje do kluka a naopak. My jsme holky, tak zůstanu na naší straně. Dívky převlečené za kluky. A nejen převlečené. Klukům se podobají i fyzicky. Mají široké čelisti, vystouplé lícní kosti, útlé tělo se sotva znatelnými ňadry, štíhlé boky. Klučičí oblečení jim sluší a vypadají v něm zvláštně. Trochu dekadentně. Pro někoho svůdně, pro jiného odpudivě.

boy

Androgynní zjev začal být v módě už ve dvacátých letech. I když záliba některých žen převlékat se do mužských šatů se objevovala už mnohem dříve. Určitě se vám vybaví Královna Kristýna, v bohémském světě umělců to byla třeba spisovatelka George Sandová. Prostě touha žen vyrovnat se mužům je možná stará jako lidstvo samo. Já to docela chápu.

Když jsem byla malá holka, strašně jsem litovala, že nejsem kluk. Připadalo mi, že mají mnohem víc možností. Cpala jsem se mezi ně a snažila se jim nejen vyrovnat, ale v něčem je i trumfnout. Samozřejmě že většina pokusů dopadla fiaskem. Zkuste do sněhu vyčůrat svoje jméno.

boys

Ale to je jiná kapitola. Vraťme se do světa módy a ke stylu, který se opakuje snad v každé sezoně. Ale na rozdíl od klasického pánského stylu, který ženský prvek tolik nepotlačuje, je styl androgyn mnohem rafinovanější. Dívka má být od kluka skoro nerozeznání. Má být roztomile rozevlátá, tak trochu lajdácká, lehce přidrzlá. Má připomínat výrostka na prahu dospělosti.

boys

Jak se vám to líbí? Chtěla byste takhle vypadat? Nebo vám to připadá ujeté?

Chodila byste v některém z těchto modelů? Napište mi svůj názor. 

Reklama