Není snad příznačnějšího období pro kulinářské požitky než právě to adventní. Jak tráví advent jeden z nejznámějších českých šéfkuchařů, kluk v akci Filip Sajler? Jak bude vypadat jeho štědrovečerní tabule a na čem si nejvíce pochutná? Nejen na to nám odpovědět v našem exkluzivním rozhovoru….

Čas Vánoc je nejen hektickým obdobím, ale předně časem, kdy se všichni připravujeme na Štědrý den, kdy společně se svou rodinou a blízkými zasedneme ke štědrovečerní tabuli, na niž se valná většina z nás těší po celý rok. Vyzpovídali jsme pro vás jednoho z nejznámějších českých šéfkuchařů, Filipa Sajlera, který nám, coby osoba nejpovolanější, prozradil, čím ozvláštnit naše štědrovečerní menu a také i to, jak bude svátky trávit on sám….

gggFilipe, jak prožíváte vánoční, uspěchanou atmosféru?
Pracovně, protože pro naši cateringovou divizi Perfect Catering je to zimní cateringová sezona večírků a vánočních akcí. Vždy se těším na Vánoce nebo na den dva před Štědrým dnem, kdy už začíná být klid a já se tak mohu stoprocentně soustředit na svou rodinu. Prožívám je tedy na plno.

Kde budete letošní svátky trávit?
Jako vždy u nás doma s celou rodinou u tradičního českého menu, domácí vinné klobásy a skvělého vína. Miluji to vánoční zpomalení a klidnou atmosféru.

Jak vzpomínáte na Vánoce, když jste byl malý kluk? Co jste měl nejraději?
Na dětství mám celkově skvělé vzpomínky, takže to vidím jako takový tajemný čas, plný pohody a samozřejmě i dárků.

Filipe, dodržujete vánoční tradice?
Jistě. S příchodem naší dcery Sophie praktikujeme vše, co je možné a tradiční - od lodiček z oříšků až po lití olova a náramně si to užíváme.

Pečete? A pokud ano, které cukroví máte nejraději?
U nás zásadně peče manželka, a to tak že skvěle - vanilkové rohlíčky, pracny a linecké. Osobně mám ale z tradičních pokrmů nejraději rybí polévku (smích).

Máte nějaký vychytaný recept na vánoční cukroví?
Na našich stránkách naleznete všechny vánoční recepty včetně cukroví, takže než abych zdlouhavě popisoval své oblíbené recepty a tipy, bude lepší, když si vaše čtenářky zajdou na naše stránky, zaručuji, že si vybere každá z nich (smích).

A jak bude vypadat vaše štědrovečerní tabule, Filipe?
Rybí polévka, smažený kapr, domácí vinná klobása, smažený vídeňský řízek, bramborový salát mé maminky a manželčiny babičky. Jako pozdní občerstvení si pak dáme uzeného lososa.

Co byste našim čtenářkám doporučil, v případě, že by si chtěly letos štědrovečerní menu něčím ozvláštnit?
Doporučil bych zkusit jinou rybu než kapra – například lososa, který je na úpravu velice jednoduchý a cenově dostupný, konkrétní recepty opět naleznete na naší stránce včetně receptů přímo z Norska, kde jsme natáčeli. Ryba zkrátka musí být na vánočním stole!

Filipe, děkujeme za rozhovor a přejeme krásné svátky!

Konkrétní vánoční recepty, o kterých Filip v rozhovoru mluví, naleznete ZDE

Čtete také:

Reklama