Novinky

Kluk je v tom nevinně

V některých rodinách to není jednoduché, zvlášť když někdo z rodičů pije. Často to pak odnášejí nevinní... A to je smutný příběh.

Přesně takový nám napsala čtenářka, která si nepřála zveřejnit své jméno. Příběh je totiž skutečný. Držíme palce, aby dobře dopadl.


U nás doma naštěstí už jsou tak maximálně známky v Informačním systému vysoké školy, ale jelikož jsem učitelka, tak vysvědčení ještě pořád rozdávám.

A pořád se děsím následků...

Asi nejhorší je, když zjistíte, že někomu ze třídy hrozí reálně fyzická újma. Jako teď. Hrozící trojku z chování jsem nakonec „nějak“ zařídila, i když přijít důkladná kontrola, tak se z toho nedostanu, ale šest pětek opravdu jen tak z vysvědčení nesmáznu... a nejhorší na tom je, že kluk je v tom nevinně. Občanku dostal až během prvního ročníku, takže 15 na krku, maminka v nemocnici ve velmi vážném stavu, otec původně naštěstí v kriminále, později po velmi uváženém a objektivním kroku pana prezidenta venku. Koneckonců „jenom“ dobil matku a děcko tak, že mají dlouhodobé následky. Ale jenom psychické, to se nepočítá... napadá mě: co kdyby tak někdo zmlátil prezidenta Klause do bezvědomí? Jestlipak by potom „nastavil druhou“, jak nabádá ostatní?

Kluk jezdí z vesnice, vzdálené 25 kilometrů od školy, což je kousek, jenže bohužel přes dva okresy a tedy se třemi přestupy. Jedna cesta 2,5 hodiny, vstává ve čtyři ráno. Doma je v ideálním případě v pět odpoledne, když mu nic neujede. A na internát nechce, aby maminka - kdyby ji třeba ještě pustili ze špitálu - nebyla sama. Ve finále samozřejmě ve škole pomalu ani nevíme, jak vypadá, takže pětky jsou objektivní. Chybí tolik, že nemá nárok se naučit. Jenže se bojí. Nevlastní otec prý pije a je víc než reálné, že ho zmlátí jak psa. Bohužel sociálka jeho obavy potvrzuje.

A dál? Žádná pohádka o princi na bílém koni a záchraně dětské dušičky se nekoná. Policie nemůže zasáhnout dřív, než se skutek stane, sociálka sice může zkusit nevlastním rodičům domluvit, ale ti si z toho nic nedělají a my žádné pravomoci nemáme. Prozatím se uchylujeme ke klasické lsti - mládenec nejede domů, ale k příbuzným v jiném městě. Ti mají rozum a jsou ochotni pomoct. Zůstane u nich, než se doma všechno uklidní a otčím se opije. Po opici bývá klidnější... telefon se sprostými výhružkami a opileckým řvaním mám za sebou, rozhovor se smutnou maminkou taky a před sebou napínavý víkend. Vyjde to nebo ne? Nezazvoní mi během dne mobil s prosbou o pomoc? A pokud ano, dokážu přesvědčit policii, že opravdu mají pomoci? A když všechno dobře dopadne, čeká nás za půl roku repete...

Takže prosím všechny, aby nám oběma drželi palce.

Pozn. red: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dne je: Vysvědčení.

 • Co vy a vysvědčení?
 • Co vaše děti, jak dopadly?
 • Máte nějakou historku na téma vysvědčení?
 • Vzpomínáte si na něco, co vás opravdu nadchlo (zklamalo, pobavilo....)?
 • Měly jste ve škole nějakého nezapomenutelného učitele/ku?

Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá úžasnou knihu Lesohrad od Brandona Mulla (Příběhy z kouzelné obory I). Příspěvky posílejte dnes nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu.

 • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
 • Předmět: VYSVĚDČENÍ

les

   
01.02.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. [9] onohlo [*]

  hezký příspěvek

  superkarma: 0 20.03.2013, 12:23:49
 2. avatar
  [8] Jindriska8 [*]

  Smutný příběh,je hrozné v jakých rodinách musejí některé děti vyrůstat.Sml15

  superkarma: 0 01.02.2013, 13:36:57
 3. [7] doginka [*]

  Chudák klučinaSml79.Moc mu budu držet palce

  superkarma: 0 01.02.2013, 13:19:29
 4. [6] iřka [*]

  Hrůzný a moc smutný začarovaný kruh.

  superkarma: 0 01.02.2013, 13:02:09
 5. avatar
  [5] cicinka [*]

  Já hlavně držím palce tomu klukovi. Ať se mu vše v životě vyvrbí a dopadne to dobře. Ať se mu ty pětky vylepší aspoň o kousek. Ať pak sežene zaměstnání. Z vašeho psaní vyplývá, že to není špatný člověk, jen nešťastný a život mu nakládá příliš mnoho. Opravdu budu držet palce a přát mu hodně štěstí. A vám samozřejmě taky. Možná tuším, kdo píše Sml58

  superkarma: 0 01.02.2013, 11:44:24
 6. [4] DCOlga [*]

  Velice smutný příběh a bohužel ne ojedinělý.

  superkarma: 0 01.02.2013, 11:26:24
 7. [3] V19 [*]

  Presne ako u nás -jeden začarovaný kruh, ukážka ako štátu záleží na rodine a mladej generácii Sml80

  superkarma: 0 01.02.2013, 11:06:27
 8. [2] a.Verisek [*]

  Hrůza Sml31

  superkarma: 0 01.02.2013, 10:39:26
 9. avatar
  [1] Hanula [*]

  Sml79smutný příběh - jak ven z tohohle začarovaného kruhu?

  Máte můj obdiv, že mi pomáháte a držím palečky, ať se vše zlepší.....

  superkarma: 0 01.02.2013, 10:24:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme