Bulvár

Kluci od Balabánů…

Vážení a milí v redakci, posílám Vám příběh mojí kamarádky, který jsem převyprávěla svými slovy. Nemá to holka lehké ,ale prý se rýsuje možnost, že se  Balabánovic rodinka vystěhuje do domu jeho matky. Bůh ubohou babičku ochraňuj!

Lalica

Když zemřela paní Kropáčková a do jejího bytu se nastěhoval syn s rodinou, domnívala jsem se , že takto získáme nové přátele.

Oba manželé jsou jen o něco málo mladší než my. V čem se liší je to, že my máme již odrostlé dvě děti a oni 3 kluky jako „ schůdky“- 8,9,10 let. Občas jsem se pousmála při filmech jako je Denis postrach okolí a pod.  Vždy jsem si myslela, že podobní „ výkuci“ jsou jen výplodem scénáristy. Jak hluboce jsem se mýlila, jsem poznala záhy.

Arnošt Balabán je muž od rány a pro facku nejde daleko, manželka Mářinka je zase velmi mírná a evidentně na kluky nestačí.Před pár lety jsem to ještě brala. Vím, jak je to s malými dětmi. Umí pořádně pozlobit, jsou hlučné.

Kluci od Balabánů byli již od počátku postrachem okolí.  Vybílili všechny zahrádky v blízkosti domu,  stříleli praky po kočkách i psech....Paní Máří jen krčila rameny,  že z toho vyrostou a hlava rodiny častokrát vytáhla pásek a klukům vyprášila kalhoty.  Platné to moc nebylo.  Den, dva je nebylo slyšet a pak se někde ztratila skoro nová rohožka a zábradlí ke sklepu bylo natřeno hořčicí.  Nikdo nikoho neviděl,ale já tuším, tak jak ostatní nájemníci, kdo se za těmito kousky skrývá.

Největší hrůzu jsem měla z jejich návštěv.  Naštěstí se tak nedělo moc často, většinou jen v předsváteční době. Horší bylo to, že zaklepali neohlášení a hned se jako velká voda hrnuli dovnitř.

Tenkrát jsem slavila kulatiny.  Na etapy, něco v práci, něco s rodinou. Byla neděle a zrovna odešla sestra s rodinou. Příjemně naladěná jsem šla otevřít dveře.  Za nimi stál Balabán se svými raubíři. Úsměv mi zmrznul na rtech,ale pozvala jsem je dál.  Dostala jsem kytku a Arnošt položil na stůl láhev koňaku.

Manžel se zazubil a já ukázala klukům na pokojík,aby si šly hrát. Ještě jsem je stačila upozornit, aby nic nerozbili a způsobně snědli chlebíčky a jednohubky, které jsem jim donesla.

Mužové si přiťukávali ,  já usrkávala kávu a poslouchala zvuky z pokojíku. Smích vystřídal řev a bouchání.  Arnošt děcka párkrát okřiknul. Ale čím více bylo štamprlat, tím jeho hlas slábnul až nakonec jen mávnul rukou.  Asi za půlhodinu jsem se šla podívat,  jak si kluci hezky hrají  a skoro mně jak se říká „ omylo“. V pokojíku binec jaký nepamatuji, všechny chlebíčky nakousané a rozestavěné po stole a židlích. Jednohubky připíchnuty na nástěnce, párátka se válela po celém pokojíku. Nový ubrus polit colou a majonézou z chlebíčků byl pomalován náš svatební obraz. Ani jsem nevykřikla jen se na ně vražedně podívala a vše co bylo k jídlu a pití odnesla z pokojíku.

Naštěstí láhev byla dopitá a já se neměla k tomu,abych vytáhla jinou a tak se soused s  kluky rozloučil.

Spadl mi kámen ze srdce. Oslava neoslava, dvě hodiny jsem uklízela pokojík. Byla to spoušť.  Jednohubky a křupky jsem nalézala snad všude, ve vázách, za polštáři.....

Nikdy více, řekla jsem si. Pořád doufám, že Balabánovic kluci z toho vyrostou, ale dost o tom pochybuji. Podle mně rostou pro polepšovnu nebo kriminál! Výchova bič a med se míjí účinkem. Mé domluvy Mářince nejsou nic platné.jen mi řekne:  Mám je zabít, vždyť jsou to děti. Děti?!!!No nevím, jak dlouho vydržím teror malých drsňáků od naproti. Kam se hrabou americké thrillery,  já jeden prožívám přímo tady v Česku  a jsem jednou z hlavních představitelek….

lalica

Dnes si povídáme na téma návštěvy. Jaké jsou vaše zkušenosti?

redakce@zena-in.cz

   
27.05.2010 - Blog redakce - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [3] enka1 [*]

  Až budou ve svým,pak možná????????????

  superkarma: 0 27.05.2010, 13:48:13
 2. avatar
  [2] femme [*]

  někdo by řekl, že jsou to holt živé děti, ale já říkám nevychovaní spratkové Sml22 Sml58 když jedna z mých dcer chodila do 3.tř., tak se na pár tř.schůzkách řešil její spolužák, který vydíral své klučičí spolužáky tím, že je utopí na plavání, když mu nepřinesou peníze Sml31 jeho zmalovaná matka, řekla bych, že vysloužilá štětka, jen pokrčila rameny a řekla, že manžel jezdí hodně na SC a ona na něj, na 9leté kluka, nestačí Sml28 možná, že už nežije, třeba ji v pubertě vyhodil z okna Sml24 

  superkarma: 0 27.05.2010, 13:34:54
 3. avatar
  [1] Zázvorka [*]

  Tak to klobouk dolů, žes je nezmalovala všechny na jednu hromadu. To bych se neudržela a nevadilo by mi, že to nejsou moje děti!! Pak bych se vrhla i na otce (možná až po jeho vystřízlivění)!

  superkarma: 0 27.05.2010, 13:30:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme