Léto končí, ale útoky klíšťat ještě stále ne. Mnoho z nich patří mezi významné lidské parazity, přičemž pro člověka představují hrozbu zejména v tom, že se jedná o velmi efektivní přenašeče některých infekčních onemocnění. V České republice jsou to hlavně klíšťová encefalitida neboli klíšťový zánět mozku a lymská borelióza napadající v případě včasného neléčení nervovou soustavu, srdce či klouby. Zatímco proti té první nám s ochranou kromě repelentních přípravků pomáhá i očkování, proti lymské borelióze očkovat nelze, tudíž je jedinou ochranou prevence. Značka Diffusil představuje repelentní přípravky, které mimo dvou výjimek určených pro děti - Diffusil Kids Sprej a Diffusil BABY - nabízejí dvojí ochranu, tzn., že klíště nebo hmyz nejen odpuzují, ale zároveň i hubí. Nemůže se tak stát, že klíště, které je odpuzováno repelentem přeleze na jiné místo a tam se zakousne. Navíc na oděvu hubící složka zůstává s vysokou účinností až 19 dní. Všechny repelenty Diffusil je možné zakoupit v hypermarketech a drogeriích.

Repelentní přípravky Diffusil

Diffusil Diffusil repelent sprej (200 ml, 150 ml a 75 ml)
Jde o vysoce účinný repelentní přípravek, který nejen odpuzuje, ale i hubí komáry, ovády, klíšťata a muchničky. Přípravek lze nastříkat jak na pokožku a vlasy, tak i na oděv a obuv. Účinnost na kůži trvá přibližně 4 hodiny nebo do umytí. Na oděvech a obuvi je účinnost delší. Kombinace odpuzujícího a hubícího účinku poskytuje neocenitelnou ochranu zejména při pobytu v přírodě. Přípravek je k dispozici ve třech velikostech včetně kapesní 75 ml. Orientační maloobchodní ceny jsou 95 Kč, 85 Kč a 59 Kč.

Diffusil Diffusil repelent plus na oděvy - proti klíšťatům (150 ml)
Jde o speciální repelentní přípravek určený k ochraně proti klíšťatům, který stejně jako ostatní přípravky zaručuje dvojí ochranu, hmyz nejen odpuzuje, ale i hubí. Je určen pro aplikaci na oděv. Orientační maloobchodní cena je 85 Kč.

Diffusil Diffusil repelent Kids sprej (100 ml)
Tento přípravek byl vyvinut s ohledem na citlivou dětskou pokožku. Obsahuje D-Panthenol, který má hojivé účinky a zvláčňuje pokožku a výtažky z Aloe Vera, která je přirozeným chladivým, hydratačním a protizánětlivým prostředkem. Navíc vykazuje i určitou účinnost při likvidaci bakterií, virů a plísní. Diffusil Repelent Kids je na trh dodáván ve formě spreje, který umožňuje efektivní nanášení jak na pokožku, tak i na oděvy. Pokožku vašich dětí vydrží chránit 2 hodiny nebo do umytí, na oděvu a obuvi vydrží 1 až 2 dny od aplikace nebo do vyprání. Orientační maloobchodní cena je 95 Kč.

Diffusil Diffusil Extra Plus repelentní mléko (110 ml)
Je určené k přímé aplikaci na pokožku. Díky nové technologii microenkapsulování neboli postupnému uvolňování účinných látek zajišťuje vysokou a až 8hodinovou ochranu proti klíšťatům a komárům. Patentované složení mléka hmyz a klíšťata nejen odpuzuje ale zároveň i usmrcuje, což je důležité především v ochraně proti klíšťatům. Použít můžou i děti od 3 let. Orientační maloobchodní cena je 105 Kč.

Diffusil Diffusil repelent se suchým efektem (150 ml)
Obsahuje Aloe Vera, která je přirozeným chladivým, hydratačním a protizánětlivým prostředkem a vykazuje i určitou účinnost při likvidaci bakterií, virů a plísní. Důležitou složkou je i D-panthenol, který má hojivé účinky a zvláčňuje pokožku a nezbytný UV filtr. Diffusil repelent se suchým efektem se aplikuje asi 20 cm od pokožky a repelentní účinek na pak trvá 4 hodiny od aplikace nebo do umytí. Účinek je dvojí - klíšťata odpuzuje, ale zároveň i hubí! Orientační maloobchodní cena je 105 Kč.

Diffusil Mechanický sprej Repelent Diffusil BABY (100 ml) - NOVINKA 2011
Nový mechanický sprej Diffusil repelent BABY je určen k ochraně dětí od šesti měsíců, má repelentní účinky na komáry a klíšťata a je určený k aplikaci na pokožku i oděv. Repelentní účinek trvá až 4 hodiny, dle potřeby aplikaci opakujte např. po umytí. Diffusil repelent BABY obsahuje repelentní látku IR3535®. V rámci rozsáhlých toxikologických testů bylo prokázáno, že IR3535® je jedna z nejbezpečnějších a zároveň vysoce účinných látek (US Environmental Protection Agency a SZU Praha). Orientační maloobchodní cena je 99 Kč.

Reklama