Domácnost

Klimatizace v domácnosti nejsou rozmar. Alergici na ně nedají dopustit

Na jaře jsou první sluneční paprsky a rozkvétající zahrady vítanou změnou, v létě však na nás udeří tropická vedra, která ještě umocní sezónní alergie. Pokud se vám v noci špatně dýchá a ráno jste opuchlí jako po divokém večírku, víte, o čem je řeč. Přitom domácnost s čistým vzduchem a optimální teplotou a vlhkostí již není v dnešní době žádný luxus.

O klimatizacích v minulosti kolovalo mezi lidmi mnoho mýtů, například že vysušují vzduch, obtížně se čistí a spotřebovávají velké množství energie. Nic z toho se však již nedá tvrdit o moderních domácích klimatizacích. Například klimatizace značky Samsung jsou díky nejnovějším technologiím energeticky úsporné, udržují vysokou kvalitu vzduchu v domácnosti a jejich čištění je velmi jednoduché.

Samsung

Díky klimatizaci tak můžete spokojeně spát i za tropických letních nocí a vzduch ve vaší domácnosti bude bez plísní, prachu, bakterií, virů a nenáviděných alergenů. Právě alergie se totiž týkají stále většího počtu lidí. „Výskyt alergií v České republice má stoupající tendenci. Podle údajů magazínu Allergy z roku 2007 je pylová alergie nejčastějším typem alergie, který se v Evropě objevuje. Prevalence alergické rýmy u nás je 15-20 %, tedy každý pátý jí trpí,“ potvrzuje doc. MUDr. Petr Čáp, PhD. z Centra alergologie a klinické imunologie Nemocnice Na Homolce.

Kvalitní klimatizace zničí i chřipkové viry

Klimatizace Samsung jsou vybavené systémy Virus Doctor a Easy Filter, které vzduch zbavují prachu, nebezpečných znečišťujících látek a alergenů, stejně jako bakterií a virů včetně chřipkového viru A a koronavirů. Iontová technologie S-Plasma následně zaplavuje místnost atomy vodíku a ionty kyslíku. Tyto částice jsou neškodné pro lidi i domácí zvířata, ale smrtelné pro chřipkové viry, houby, bakterie, alergeny a další nečistoty.

„Klimatizace jsou lidmi často vnímány pouze jako zařízení pro regulaci teploty vzduchu. Nad jeho kvalitou se mnoho lidí v souvislosti s klimatizacemi nezamýšlí, což bychom chtěli změnit. Klimatizace Samsung jsou vyvíjeny s důrazem na kvalitu, účinnost a vytváření zdravého prostředí v domácnostech,“ vysvětluje Martin Kohout, obchodní manažer společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

Trojúhelníkový design klimatizací Samsung umožňuje použití většího ventilátoru a větší plochu sání. Díky tomu je jednotka výrazně tišší a má větší dosah proudění vzduchu. Čistý vzduch se tak dostane do každého koutu místnosti. A z každého koutu domácnosti budete moci klimatizaci Samsung také ovládat. Jsou totiž vybavené Wifi modulem, který dokáže komunikovat s vaším chytrým telefonem. Prakticky odkudkoli tak můžete sledovat a měnit nastavení zařízení.

Samsung

Věděla jste, že klimatizace nejenom ochlazuje vzduch, ale také může ozdravit ovzduší v interiéru tím, že ničí bakterie a viry?

Možnost%
Ano, věděla jsem o tom28,4
Ne, o tom jsem vůbec netušila71,6
Jiná odpověď (napište do diskuse)0

   
15.06.2015 - Dům a byt - autor: odborný článek

Komentáře:

 1. avatar
  [4] kobližka [*]

  medulka — #2 Sml67 Navíc si myslím,že žijeme v takovém klimatickém pásku,kde to není nezbytné.

  superkarma: 0 15.06.2015, 23:06:27
 2. avatar
  [3] cibulicka [*]

  Asi bych ji domů nechtěla,to už bych byla rozmazlená ,až bědaSml15

  superkarma: 0 15.06.2015, 22:37:12
 3. avatar
  [2] medulka [*]

  klimatizaci bych doma nechtěla, mám jí v práci, zapnu jí na 10 minut a vypínám, neboť mě z ní začíná bolet hlava... navíc si myslím, že není nad otevřené okno a čerstvý vzduch z venku, když je velké vedro, tak okna neotevíráme a holt se otevřou až večer, když už takové vedro není, ale většinou doma máme chládek, i když je venku vedro...

  1. na komentář reaguje kobližka — #4
  superkarma: 0 15.06.2015, 11:48:32
 4. avatar
  [1] capkova [*]

  Tak to je paráda - asi budu uvažovat ...Sml59Sml59Sml59

  superkarma: 0 15.06.2015, 09:30:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme