Když už je téma o úrazech, nemohu si odpustit popsat kuriózní úraz mojí kamarádky. Měli jsme spolu jet na výlet. Přijela jsem k jejich domu, oni už byli připraveni. Její manžel bouchl dveřmi a už jsem jen slyšela, jak kamarádka vyjekla, že zabouchl klíče.

Její manžel jen klidně řekl: "Klíííd, ty v pohodě prolezeš okýnkem od sklepa." A už ji do okýnka pomáhal. Ona vlezla dovnitř, ale zrada, dveře do bytu byly zamčené. Tak se zase statečně sunula zpět ven. Vypadala jako kominík.

V tom se ozvalo: "Klíííd, prolezeš vikýřem." A už její manžel běžel k sousedům pro žebřík. Kamarádka po něm vylezla k vikýři a pak už si jen pamatuji, jak tam rychle zahučela a ozvala se rána. Ještě se došoupala ke dveřím a pak jsme místo na výlet jeli na pohotovost, protože jak spadla, tak jí ruplo v zádech a měla záda samou modřinu. Naštěstí je už v pořádku. Myslím, že už vikýřem nepoleze.

Jana


Uf, no, ještě že už je kamarádka v pořádku :)

Já sice vikýřem nikdy lézt nezkoušela, ale když jsem jednou po povodních pomáhala s bouráním krovu, propadla se se mnou na půdě podlaha. Povedlo se mi chytit se jednoho trámu a tak jsem visela dva a půl metru nad zemí a snažila se v troskách pod sebou najít místo, kam bych mohla spadnout, aniž bych si zlámala kotníky.

Venku si zatím zbytek pracovního týmu všiml oblaku prachu, který se vyvalil ze dveří, a začal vtipkovat na téma "tak, a teď vyjde spodem a zase půjde nahoru". Vůbec je nenapadlo, že bych se opravdu mohla propadnout. Mysleli si, je jsem z půdy shodila některý z balíků slámy, které tam ještě zbyly.

Nakonec jsem si vyhlédla vhodné místečko a pustila se (na to, abych se vytáhla zpátky nahoru jsem neměla fyzičku - trám byl široký a já se ho držela konečky prstů). Měla jsem štěstí - nic jsem si nezlomila, jen jsem si příšerně narazila koleno. Ale pohled na vytřeštěné oči těch "kybiců" venku, když jsem skutečně vylezla dveřmi a jala se kulhat zpátky k žebříku na půdu stál za to :).

Neváhejte a napište nám o svých úrazech - aspoň budeme varovány, co nemáme zkoušet :)

redakce@zena-in.cz

Reklama