Čtenářka Milka si vybrala volnomyšlenkáře, který nikdy nic moc neřešil. A před nedávnem, když se stěhovala poznala, že ten jeho způsob řešení problémů  jí sice vytáčí, ale že by se nejspíše měla změnit ona. Díky Vám Milko za příspěvek. I já razím heslo, že se ještě nikdy nestalo, aby něco, nějak nedopadlo… Tak hodně síly k Vaší proměně!

Dobrý den, Radku

Dnešní téma ve mně vyvolalo mimo jiné i vzpomínku na období, kdy jsem se se svým manželem seznámila. Poutala mě na něm jeho divokost, bezstarostnost  - všechno se nějak vyřeší. A většinou opravdu vyřešilo. Nic pro něho nebyl problém, i když zdánlivě vypadalo, že na to kašle a je mu to fuk.
Já hned hysterčím: to se nestihne,to nejde, to dopadne blbě, jeho : „klídek“, mě mockrát uváděl do stavu nepříčetnosti.
Naivně jsem si myslela, že i on bude s přibývajícím věkem a hlavně když se narodily děti zodpovědnější, ale to jsem se spletla. Jeho bezstarostnost trvala dál a já jsem hysterčila dál, že mám místo dvou dětí tři.

Oči jsem otevřela před necelým půl rokem, když jsme se stěhovali. Jako by to bylo dnes. Stěhováci objednaní, věci sbalené , já nervy napnuté jak špagát.
Paráda, manžel si vzal v práci volno, všechno se stihne. Ještě předtím jsme však šli podepsat novou nájemní smlouvu a on“prevít nezodpovědný“ si padl s majitelem do oka a na seznamovací uvítanou se ožrali jak dobytci.  

Myslela jsem, že se s ním rozvedu:“ Ty haj… nezodpovědný, vždyť se stěhujeme“. Klídek, zablábolil opilým hlasem, to se vyřeší.
Stěhováky jsme museli odvolat, menší kousky jsme odtahali samy s dětmi.

Na druhý den jsem seděla nesmírně uražená v poloprázdném bytě, ještě v tom starém. Vtom přijela dodávka, z ní vyskočil „rozesmátý manžel, s ním pan majitel a pár chlapíků, které neznám. Vše bylo odstěhované během chvilky a ještě zadarmo . - z přátelského vztahu s majitelem.

A za ušetřené peníze za stěhováky jsem se šla opít zase já. S manželkou pana majitele :)

A jestli bych manželovu povahu měnila? Několikrát jsem to zkoušela, ale asi bych žádného bačkoru, která bere život smrtelně vážně, nechtěla. Nebyl by to on.
Jeho „klídek, to se vyřeší“  se už učím také. :)
Milka


 

O dnešním tématu si více přečtete zde:

Může se ten váš změnit, nebo to již udělal?

Své příspěvky posílejte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás, co přispějete, odměním dnes odpoledne  krásnou květinou!

Reklama