Domácnost

Klíče nechejte doma

Moderní doba si ale kromě designu žádá a přináší propojení pasivní bezpečnosti ocelových dveří s aktivními prvky elektronické ochrany - tzv. mechatroniku. Otvírání dveří pomocí karet nebo čipů a jejich přímé propojení s docházkovým systémem je dnes již samozřejmostí ve většině kancelářských budov.

Tyto systémy vytlačují stále populárnější biometrické čtečky otisku prstu, které ve spojení s motorovou vložkou zamykají a odemykají dveře automaticky bez použití klíče. Takové ovládání bezpečnostních dveří není jen doménou komerčních prostor, ale stále více proniká do bytů a domů.

Výhody jsou zřejmé – nelze ztratit klíče, nikdy nezapomenete zamknout a máte detailní přehled o pohybu v objektu. Rovněž odebrání „klíčů“ je otázkou několika sekund, aniž byste přitom museli danou osobu shánět.

Vysoká odolnost dveří NEXT je dána ocelovou konstrukcí, oboustranným pancéřováním, až dvacetibodovým uzamykacím systémem a speciálními kalenými kryty zámků. Dveře jsou standardně ovládány bezpečnostními vložkami EVVA, které jsou odolné proti všem známým způsobům překonání. Všechny modely dveří splňují zákonem stanovený standard pro požární odolnost. K dispozici je i úprava s certifikovanou kouřotěsností. Vysoký útlum zvuku je dosažen díky kvalitní zvukové izolaci. Bez problémů je také uplatnění dveří v exteriéru, vydrží totiž i nejnáročnější povětrnostní podmínky.

Co říkáte na tuto novinku? Zbavila byste se klíčů?

 

   
23.03.2009 - Dům a byt - autor: Pavel Miškovský

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme