Nádherné vyznání svému skvělému bráškovi sepsala prostřednictvím tohoto článku a díky dnešnímu tématu naše čtenářka s nickem klemsik. Tento příspěvek rozhodně stojí za přečtení. A nechybí ani fotografie.  

Krásný den,
tak tady sedím nad klávesnicí notebooku a přemýšlím nad tímto tématem... a musím říct, že mám slzy v očích... Mám totiž toho nejlepšího brášku na světě! Přestože je o 9let mladší než já a má jiného otce, beru ho za vlastního a nikdy jsem si ani nepřipustila, že je „nevlastní“.

Když mi bylo 9let, tak se brácha narodil, tenkrát jsem to brala hůř, žárlila jsem, protože jsem byla zvyklá na veškerou pozornost a lásku, která patřila do té doby jen mně. Jenže pak si přivezli ten malý uzlíček z porodnice, mimino pořád řvalo a všechno se točilo jen kolem něj. Tak jsem „utíkala“ k babičce, jak jen to šlo. Jak postupně vyrůstal, byla s ním větší zábava - hrála jsem si s ním, dělali jsme různé blbosti a já se tak aspoň ve volných chvilkách zabavila. Jen mi vadilo, že musím pomáhat při koupání, pořád nosit plínky a „být mamce po ruce“.

Když začal brácha chodit do školy, tak jsem se ním jako starší sestra musela učit. Což mi zase až tak nevadilo, protože jsem si hrála na paní učitelku :)

Když brácha marodil, hned jsem to od něj dostala i já a tak jsme se společně léčili, leželi v pelechu a koukali na pohádky. To bylo taky fajn, hezky se ulít ze školy. Největší zážitek byl, když jsme oba dostali neštovice a mazali jsme se pudrem navzájem. Vypadali jsme jako mumie. Rodiče říkali, že místo té vatové štětičky na pudr si máme na sebe vzít malířský váleček a budeme to mít jednodušší.
Když byl brácha v pubertě, tak jsem už pomalu odcházela z domova, byla jsem více pryč, ve škole apod.

Ale teď...´TEĎ!!! .... je to naprosto nejlepší!!!! Bráchovi je 18let, chodí na střední, je z něj krásný kluk, sportovec, nepije, nekouří, rodičům pomáhá na zahradě i na domě, chodí na brigády, ve škole patří mezi nejlepší... A hlavně mezi námi je to čím dál tím lepší.. Když někdo z nás dvou potřebuje poradit, pomoct nebo si prostě jen postěžovat, tak víme, že se na sebe můžeme s důvěrou obrátit. Já bráchovi vyprávím, jaká jsem byla rebelka, když jsem byla v pubertě a co jsem zažila „mimo domov“ o čem rodiče neví, jak to tenkrát chodilo na diskotékách a různé moje příhody Když jsem s ním, vždycky se máme o čem bavit, smějeme se a různě se pošťuchujeme! Přestože je mi 27let, mám dítě, tak si tak vůbec nepřipadám a cítím se jako ve 20letech, jen mnohem lépe, protože to mám v hlavě „srovnané“, jen mám někdy chuť se bavit jako dítě, dělat vylomeniny, užívat si a v tom mi právě můj bráška „pomáhá“. Není pro něj problém sednout se mnou na kolo a jet se podívat po okolí, připravit mejdan roku nebo vymyslet na apríla nějakou tu bezva vylomeninu! :)

Vidím v něm svého anděla, má blond vlasy, je vysoký, hubený.... a je můj vzor, ano, můj o 9let mladší bratr je pro mne vzor! Vždy spolehlivý, čestný, společenský... No uznejte sami, na 18letého kluka je fajn..když vidím některé dnešní mladé.... jak holdují alkoholu, kouří, fetují a jak mluví... Hrůza! Vážím si ho! A mám ho opravdu strašně moc ráda!!! Už si nedokážu ani představit, že bych ho neměla!!!
Byla jsem hloupá, že jsem to „malé uřvané mimino“ brala jako zlo. Miluji tě bráško! Tento článek patří jen a jen Tobě!!! S láskou Tvoje „velká“ ségra....

klemsik

Pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

fotojedna...

fotodva

________________

A víte, že jste mi taky vehnala slzy do očí? Nádherná sourozenecká láska, o to krásnější, že jste každý od jiného táty. Dejte tento článek bratrovi rozhodně přečíst, i když on určitě ví, jak ho milujete.
Moc ho pozdravujte a ať vám tento krásný vztah vydrží navždy ))
Saša

Téma dnešního dne: Vztahy mezi sourozenci

  • Cítíte mezi vašimi dětmi rivalitu?
  • Jak jste vysvětlily tomu staršímu, že mu přibude další sourozenec?
  • Myslíte si, že měříte oběma (nebo více) svým dětem stejným metrem?
  • A jak jste na tom byly ve vztahu ke svým sourozencům vy?

K tomuto tématu pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěkný dárek: pro maminku sprchový gel od Avonu a pro děti dva šampony od Garnieru.

darek

Reklama