Vanilkové rohlíčky se mezi cukrovím připravovaným na Vánoce objevují od ne paměti. Jsou prostě zarytou klasikou, která při pečení provoní byt a navodí tu pravou vánoční atmosféru. Jak na přípravu těsta a samotné pečení poradí cukrář Josef  Vích. 

Při přípravě vanilkových rohlíčků je věčné dilema, jaké ořechy použít. Někdo používá lískové ořechy, někdo vlašské atd. Já osobně zastávám názor, že ideální jsou lískové, případně s příměsí strouhaných mandlí.  A to proto, že jsou to přeci jen vanilkové, nikoli ořechové rohlíčky a měla by tedy vyniknou jemná chuť vanilky. Malým tipem pro zvýraznění aroma a chuti vanilky je použít doma vyrobený vanilkový cukr. Dalším úskalím je křehkost rohlíčků. Aby tedy byly křehké, je nutné je nechat dobře odležet na studeném, mírně vlhkém místě, odkud si mohou natáhnout vlhkost, kterou ztratily při pečení. V nejhorším případě se při pečení na poslední chvíli dají zachránit tím, že se dají na den zamrazit přikryté volně sáčkem a poté se uloží do hermeticky uzavřené nádoby v pokojové teplotě. Takto odleželé rohlíčky můžete servírovat už za dva dny.

vanilkove rohlicky

Zde je recept na vanilkové rohlíčky:

Ingredience

  • 200 g Hera máslová příchuť
  • 250 g hladké mouky
  • 70 g cukr moučka
  • 110 g strouhané vlašské ořechy
  • 1 balení vanilkového cukru

Pracovní postup

Ingredience zapracujeme dohromady na vále a vypracujeme z nich hladké těsto. To necháme asi 2 hodiny odpočinout a poté z něj vytvarujeme rohlíčky. Pečeme na suchém plechu asi 20 minut při 170°C. Po upečení obalíme v cukrové moučce smíchané s vanilkovým cukrem.

http://www.pecenijeradost.cz/recepty/vanilkove-rohlicky-13

Náš tip:

Nová Hera máslová příchuť si jistě najde místo v kuchyni každého z nás. Hera máslová příchuť je vyrobena z kvalitních rostlinných tuků a olejů a kombinace s máslovým aroma činí z tohoto výrobku prémiový produkt, který se hodí jak na přípravu krémů, tak na běžné pečení.

hera

Novinka Hera máslová příchuť je mladší sestrou klasického rostlinného tuku Hera, který si pro pečení velmi oblíbily nejen naše maminky, ale také babičky. Vedle klasického pečení ji lze  však také použít do krémů, krémových dezertů a dortů.  Při použití této novinky bude krém krásně jemný s neodolatelným aroma.

Více informací hledejte na www.pecenijeradost.cz nebo https://www.facebook.com/pecenijeradost

Reklama