Bulvár

Klárka byla nedávno v kině na Melancholii

Naše šéfová Klárka se vypravila do kina na Melancholii. Těžký film od režiséra Larse von Triera (ostatně, jak je jeho zvykem). Která jste tento film viděla také, můžete hodnotit společně s ní.

Líbila se vám Melancholia?

Asi před dvěma týdny jsme se se známými vypravili na film Melancholia od dánského režiséra Larse von Triera.  Byl to docela náročný film, všichni jsme odcházeli z kina se s míšenými pocity. Ne každému z nás se ale film líbil.

Mám ráda záhadné filmy, ponurou atmosféru, napínavý děj, tušení napětí, které je strašidelnější, když není vidět… akorát Melancholie se mi v první půlce nelíbila vůbec (klidně bych odešla z kina), až když začala druhá část, tak jsem ji odokoukala s tím, jak to dopadne, jak vyzní závěr filmu – všichni umřou, naše planeta se střetne s modrou planetou s poetickým názvem Melancholia.

Jestli jste tento film viděli, jak se vám líbil?

Stručně o filmu

Melancholia dánského režiséra Larse von Triera vypráví uhrančivý příběh dvou sester (Kirsten Dunst a Charlotte Gainsbourg), z nichž ta mladší se zrovna vdává a stává čerstvou matkou. Svatební veselí se odehrává na starobylém venkovském sídle a všeobecnou sváteční náladu zakalí náhlá hrozba v podobě rudé planety, která vystoupila zpoza slunce a s níž hrozí Zemi bezprostřední srážka. Režisér Trier je pověstný precizně gradovanou atmosférou s neočekávanými zápletkami i zvraty, které ústí do ještě neočekávanějšího konce. Pověstný je i náročným vedením herců – zejména pak hereček, z nichž se právě v Melancholii v hlavních rolích představí plavovlasá kráska Kirsten Dunst, známá například z velkofilmu Spider-Man či historického snímku Marie Antoinetta, a démonická Charlotte Gainsbourg, která omráčila diváky i kritiky svým suverénním herectvím v Trierově předchozím a značně šokujícím mysteriu Antikrist. (oficiální text distributora)

Zdroj: http://www.csfd.cz/film/268533-melancholia/

Melancholia

___________

Klárko, děkuji za příspěvek. Od Larse von Triera miluji film Prolomit vlny, pro mě nejlepší film, který kdy natočil. Ale je to jen můj názor. Zvažuji i tu Melancholii. Nechceš se mnou na ni jít ještě jednou? :):)

Saša

Prolomit vlny

Kino je tématem dnešního vydání, dne 14. července

 • Kdy jste naposled byla v kině?
 • Jaké máte ráda filmy?
 • Který je váš nejoblíbenější?
 • Když chcete nějaký film opravdu vidět, jdete na něj do kina, počkáte, až vyjde na DVD, nebo se na něj podíváte prostřednictvím internetu?
 • Máte ve vašem bydlišti kino?
 • A co letní kino?
 • Zdají se vám dnešní ceny vstupenek přehnané?
 • Upřednostňujete velká multikina nebo malá klubová kina?
 • Myslíte, že úroveň natočených filmů v současnosti upadá?
 • Pokud by to šlo, na jaký film byste nás pozvala Vy osobně do kina? (jakýkoliv)
 • Odešla jste někdy z kina?
 • Pláčete v kině?

Pište o čemkoliv, co se týká tohoto krásného filmového tématu. Pište o svých zážitcích ze sedadel kin, ale i o prožitcích z filmového plátna. Můžete poslat i odkazy na YouTube, můžete cokoliv. Jako ve filmu…

Na vaše příspěvky se moc těším.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek odměním – jak jinak – filmem.  Bohužel, nepozvu Vás do kina (i když, kdo ví)), ale zatím posílám jen DVD: film režiséra Jiřího Menzela: Skřivánci na niti a k tomu na odlehčení Popelku

popelka

 

   
14.07.2011 - Příběhy - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [1] peetrax [*]

  Charlotte G. mám moc ráda jako zpěvačku, ale film bych vidět nechtěla...

  superkarma: 0 14.07.2011, 15:30:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme