První řemeslnický příspěvek přišel od nové pisatelky s nickem Klarisa. Pochází z řemeslnické rodiny a má svoje dobré i špatné zkušenosti.

Dobrý den,  ještě jsem příspěvek nepsala, ale dnešním tématem bych ráda začala.
Můj dědeček a tatínek byli zedníci a opravdoví fachmani, ne takoví co vypijí bednu piva za hodinu a práce aby jim stála. Ještě za pomoci jejich kamarádů postavili i můj rodný dům,za který se ani dnes nemusíme stydět. Bohužel tatínek ani dědeček už nežijí, jinak bych nebydlela v tom, v čem bydlím. Bydlíme v nové zástavbě, domy zde stavěla najatá firma,. Stěhovali jsem se o půl roku později, než jsme původně měli ,když jsme se na náš budoucí dům chodili dívat, většinou jsme tam nikoho nenašli. Můj manžel je z těch bílých plášťů, takže bych po něm nechtěla aby stál u míchačky, protože je chirurg a moc dobrý, . A tak jsme byli odkázáni na firmu.

Když jsme se nastěhovali, už od začátku jsme řešili nějaké problémy. Stěhovali jsme se vloni v listopadu, ale hned byly problémy s topením a také nedoléhaly okna, teď nedávno nám úplně zvlhla a popraskala omítka dole v garáži, lítáme jenom po reklamacích. Kdyby můj tatínek s dědečkem odvedli takovou fušařinu, jak tomu říkali, tak by se styděli, ale tady tak bydlí řada lidí a nic s tím neuděláme. Přesně, nejsou řemeslníci a když už, tak neví, co by za tu práci chtěli.

Klarisa

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

_____________________________-

Opravdu věčná škoda takových mistrů řemeslníků, jakými byli váš dědeček a tatínek. Děkuji, že jste se rozhodla napsat a přeji alespoň úspěšnost v reklamacích, když už stavba stojí za houby..
Saša

Tématem dne 30. 7. 2012: řemesla a řemeslníci

  • Máte doma řemeslníka?
  • Jaké jsou vaše zkušenosti s řemeslníky?
  • Myslíte, že jich ubývá? Zejména mezi mladými lidmi.
  • A proč?
  • Věříte, že řemeslo má i dnes zlaté dno?
  • Jsou dnešní řemeslníci placeni dobře nebo špatně?
  • A jaký je váš názor na nabírání nekvalifikovaných pracovních sil?
  • Je to nevyhnutelné?
  • A co říkáte na rušení učilišť?

Téma je to závažnější, než se zdá. Doufám, že mě v tom nenecháte samotnou a třeba jen krátce se vyjádříte. Těším se na vaše příspěvky.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním pěkným dárkem (vhodným i pro řemeslníka)), tělovou kosmetikou Avon / planet spa

foto

Reklama