Klárka Wimmerová, korektorka a zástupkyně šéfredaktora našeho magazínu, je také člověk z masa a kostí. Již měsíc nespí, neb stále myslí na vánočku. Poraďte jí, jak na to a kam zajít za lékařem...

Do Štědrého dne zbývají pouhé čtyři dny, naštěstí dva z toho jsou víkendové, takže ačkoli dnes ještě sedím v klidu v práci, jsem už duchem lehce nepřítomná a procházím od stolu obsah ledničky, špajzky a přilehlých kuchyňských prostor, jestli mám všechno, co budu o víkendu potřebovat… chystám se totiž k obtížnému kulinářskému výkonu, k pečení dvou velkých vánoček.

Většinou kvůli vánočkám měsíc před Vánocemi nervozitou nespím, protože jsem jediná v rodině, kdo je peče, takže vím, že na mých bedrech leží obrovská zodpovědnost, a když vánočky nebudou dobré, budou mít můj bratr i moji rodiče zkažená vánoční rána. :)

Recept je po babičce a opatruji ho jako oko v hlavě. Vánočka, když se povede, nemá chybu, bohužel moje úspěšnost je tak padesát na padesát. Často se stane, že se vánočka podivně „zgrcne“, jak se nás v rodině říká. Těsto je příliš tuhé. Druhá strašná možnost je, že se „rozjede“ při pečení v troubě, takže je sice dobrá, ale estetická stránka pokulhává.

Tak mi, prosím, držte letos palce, aby to dobře dopadlo a já se mohla dmout pýchou nad dvěma krásnými, zapletenými a zlatistými královnami stolu, jak jim s láskou říkám, když se povedou!

Klára

Reklama