Bulvár

Klára Křížová: Nemám přehled o čase, tím vytáčím své okolí

Čím vytáčí své okolí, ale také našeho šéfa Radka, jeho manželka a naše šéfka Klárka, se dočtete v následujícím příspěvku. Jako bych je oba viděla (a slyšela:))

Nemám problém s nedochvilností. Nerada někam chodím pozdě. Když někam letím, musím být na letišti včas.

Co mi ale dělá problém, je určení času, za jak dlouho někde budu. Nebo jak dlouho bude trvat cesta.

Většinou říkám „Budeme tam za chvilku, je to kousek.“ To už se mě Radek začne vyptávat na podrobnosti a dokazuje mi, že to přece jen takový kousek není a že tam tedy nebudeme za chvilku. Jednou jsem poslouchala rozhovor s Michalem Vieweghem, mluvil o své ženě, že ho vytáčí stejným způsobem, jako to dělám já... Říkal, že s ní například telefonuje, a ona mu říká, že bude na Smíchově, kde on na ni čeká, během deseti minut. A on se začne rozčilovat: „Já nechápu, jak někdo, kdo si obléká v Nuslích kabát, tvrdí, že bude do deseti minut na Smíchově... Je jasné, že nebude!“ Tak to mám taky. Často mě to mrzí, sama se dostávám do stresu a vím, že tím vytáčím toho druhého. Ale bohužel to vědomě, automaticky, udělám znova.

Klára Křížová

_________________

Klárko, myslím, že jsi přesně trefila problém nedochvilnosti i u těch dochvilných (většinou žen). Ano, je to odhad vzálenosti a určení času. Ač si zakládám na přesnosti, v tomto se přidávám k davu ostatních. :)

Díky za příspěvek

Saša

Téma dnešního vydání 9. srpna zní: Přesnost a dochvilnost

Podle veřejných průzkumů je generace lidí, která nevyrůstala v době mobilních telefonů, až o 70 % dochvilnější, přesnější a zodpovědnější. Ti lidé byli vychováni v duchu: Raději počkat než přijít pozdě.

A jak jste na tom vy? Patříte k těm zodpovědnějším, nebo méně zodpovědným? Hraje pro vás přesnost a dochvilnost v životě nějakou roli?

 • Chodíte na smluvená místa včas?
 • Chodíte pravidelně pozdě?
 • O kolik?
 • Prošvihla jste kvůli zpoždění nějaký životně důležitý okamžik?
 • O kolik minut/hodin/dní jste se kdy nejvíce opozdily?
 • Jaké používáte nějčastěji výmluvy?
 • Používáte jako výmluvu opoždění často své mobily?
 • Trváte na přesnosti a dochvilnosti u jiných?
 • Zastáváte názor, že přesnost je výsadou slušných lidí, nebo spíš patolízalů?
 • Ujel vám někdy vlak či autobus?
 • Chodila jste (chodíte) včas na rande?

Otázky, otázky a samé otázky. A já se těším na vaše vtipné odpovědi a příspěvky.

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek bude odměněn velmi kvalitní kosmetikou pro intimní hygienu Lactacyd Femina a k tomu i něco pro krásné zoubky: zubní pasta Sensodyne.

darek

 

Houbařská hádanka: A           16

 

 

   
09.08.2011 - Příběhy - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] aviaki [*]

  Klára Křížová — #5 Takovou podobnou mám kamarádkuSml15. Jedna z mnoha historek, kdy jsme jeli (asi 3 rodiny) spolu na dovolenou, dve auta už stály u nich v ulici. Mobil:"Dano, kde jste?" "Ještě jsme jeli něco dokoupit, ale  nebojte, už jsme před barákem." "No, to teda nejste, před barákem jsme my!!"

  Mimochodem, přijeli zhruba za čtvrt hodiny....Sml22Sml22, ale jinak je s kamarádkou legrace - každý je nějaký.

  superkarma: 0 09.08.2011, 15:22:11
 2. [5] Klára Křížová [*]

  enka1 — #4 Já ještě, aby to nebylo blbý, když to odhadnu blbě a jsem ve skluzu, z půlky cesty zasílám sms typu: Už se blížím. Jsem na cestě. Jsem v tramvaji. Lezu z metra. Během chvíle tam budu. ... Takové pozitivní, abych vzbudila dojem, že se opravdu během chvličky někde zjevím a dělám vše proto, abych tam byla ještě rychleji.

  1. na komentář reaguje aviaki — #6
  superkarma: 0 09.08.2011, 14:52:55
 3. avatar
  [4] enka1 [*]

  Sml16 Není lepší říct: "Jsem tam za dvě maximálně za tři piva" nebo "za pět - šest cigár jsem tam"

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #5
  superkarma: 0 09.08.2011, 14:44:03
 4. avatar
  [3] Suzanne [*]

  Jak ti rozumímSml30 Když jsem se před lety ocitla v Praze, vyrazila jsem odněkud 15 min.před odjezdem autobusu. Já totiž jako holka bydlela 2 min.od autobusové zastávky, takže za pět minut odjezd byla dostatečně dlouhá doba, abych spořádaným krokem došla k autobusu (většinou jsem sprintovala, když jsem z okna viděla autobus vjíždět do zastávky). Takže velké překvapení, když jenom pohyb po Florenci mi trval 20 minutSml52 Inu, trvalo mi léta, než jsem zohlednila pražské relace, asi tak dvacet letSml57

  superkarma: 0 09.08.2011, 14:32:47
 5. [2] Klára Křížová [*]

  Rikina — #1 Mě by na těhle horských směrovkách vyhovovalo, kdyby tam bylo obojí. Vzdálenost i čas. Setkala jsem se s tím v třeba Tatrách, tam jsou taky jen časy. Ale asi je ta časová info důležitější, když jde třeba někdo odpoledne, aby věděl, kam dojde do tmy..

  superkarma: 0 09.08.2011, 14:26:59
 6. [1] Rikina [*]

  No jo, ono to není jen o vzdálenosti, ale často i o terénu. Teď nemluvím o Praze, pochopitelně... Ono se 5 km dá ujít za hodinu, ale taky za tři, podle toho, kudy a po čem se jde. A jak moc člověk sám sebe zdržuje. Mně třeba dělá potíže časové určování vzdáleností v Alpách - když je někde směrovka, že chata XY je tímto směrem 2 hodiny chůze, je mi jasné, že musím počítat spíše se třemi hodinami. Na kilometry vědět je mi to milejší, to mi dává jaksi lepší představu. Sml80 

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #2
  superkarma: 0 09.08.2011, 14:19:37

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme