K dnešnímu tématu přispěla i kolegyně Klára Křížová. Kromě některých reklam tištěných, ji vytáčí i reklamy televizní. Tedy spíše jejich hlasitost, a v tom není rozhodně sama. Přidáte se k petici?

Vadí mi, jak reklama z televize řve

Od té doby, co pracuji ve sféře reklamy, mám na ni jiný pohled. Je mi někdy líto, že opravdu dobré věci se ztrácejí pod hesly „Nejlepší, nejvýkonnější…atd“, protože podle reklamy je dobré všechno. Nejlépe nejlepší.

Letáky ze schránky jsou mi jedno, pokud mne nezaujmou, tak je hned vyhodím. Spíš mi vadí, když si koupím noviny a padají z nich různé vkládačky. Vadí mi, jak to z novin leze, nemůžu si v klidu číst, dokud je všechny neodstraním.

Reklama v časopisech, na internetu – nevadí mi, chápu, že tituly, stejně jako my musí z něčeho žít. Někdy si i ráda inzeráty prohlížím, zajímá mne, co je nového, co se doporučuje za novinky, a přiznám se, že mě několikrát reklama ovlivnila natolik, že jsem se o produkt zajímala více.

Co ale poslední dobou nesnáším je, jak je hlasitá reklama v televizi. Zadavatelé televizní reklamy už neví, jak nám to nalejou do hlavy. Možná, že jak reklama řve, bude i pro inzerenty dražší. Nepatřím mezi ty, co musí mít neustále volume „na plný koule“, naopak jsem, ráda, když je hlasitost tak akorát, spíš méně než více.  Jakmile ale naskočí reklamní blok, úplně mi to rve uši, jak najednou všechny ty nabídky začnou řvát a já musím manuálně ztišit zvuk. Když je to několikrát během rozkoukaného filmu, je to k posr…  Potěšilo mne, že to štve čím dál tím víc lidí, připojila jsem se tedy k petici  http://www.stophlasitereklame.cz/ .

Klára Křížová

_____________

Klárko, díky za příspěvek. Petici už jsem „podepsala“ - a co se týče televizních reklam - budou samostatně obsahem připravovaného denního tématu.
Saša

Téma dnešního dne 8. listopadu: Reklamní letáky

  • Nacházíte ve vašich schránkách reklamní letáky?
  • Vyhazujete je nebo do nich rády nahlédnete?
  • Porovnáváte ceny?
  • Nakupujete podle nich?
  • Kdy nejvíce? (Vánoce, Velikonoce, výprodeje)
  • Byla jste někdy podle reklamního letáku napálena?
  • Obtěžují vás?
  • Nevadí vám?

Vše o letácích pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
Jednu nakupující nenapálím, ale odměním malým dárkem:
3 x luxusní  tělový krém AVON – naturals: s mlékem a medem, s vanilkou a s růží a broskví

krem

Reklama