Bydlení pod šikmou střechou je pro mnohé lákavé. Zvláště romantické duše si sní o bytě s neopakovatelnou atmosférou. Co může být krásnějšího než útulné hnízdečko s výhledem na střechy domů nebo do otevřené krajiny?

Členitý prostor, šikmé stěny, trámy uprostřed místnosti, to vše může působit velmi atraktivně, ale zároveň problematicky při zařizování. S klasickým nábytkem se tu nedá mnoho pořídit. Přesto, či právě proto zde mohou vzniknout nádherné interiéry.

Důležité jsou nápady. Pokud jimi sami nehýříte, není od věci obrátit se na architekta. Pomůže vám zrealizovat vaši základní ideu, rozvrhne optimální rozmístění nábytku a také poradí, jak nejlépe využít „slepé" kouty, kterých je v podkroví víc než dost.

Ve chvíli, kdy je základní řešení hotové, můžete se zaměřit na detaily. Kdo řekl, že na šikmých stěnách nemohou viset obrazy? Stačí přece rámy upevnit i na spodní hraně. Vhodně zvolené závěsy či žaluzie nejen zdobí, ale chrání před sluncem, které zvláště v létě dokáže svým žárem pěkně potrápit obyvatele takového bytu.

A nezapomínejte na květiny, kterým se v dobře prosvětlených prostorách výborně daří. Mohu to potvrdit. Tři roky bydlím v podkrovním bytě a naprosto vyhovuje mému naturelu. Zpočátku mi zkosené stropy uštědřily pár boulí, ale za tu romantiku to určitě stálo a stojí.


A co vy, milé ženy-in?
Jaké máte zkušenosti s půdními byty nebo alespoň místnostmi?
Převažují klady nad zápory nebo naopak?
Napište nám o tom.

Reklama