Bulvár

Kineziologie

Trochu mi to evokuje psy. Jedná se ale o něco jiného.Kineziologie se týká studia svalů a pohybů těla (z řeckého kinesis - pohyb). Cílem kineziologie je udržování rovnovážného zdravotního stavu pomocí svalů lidského těla.

Metoda je založena na poznatku, že každá skupina svalů lidského těla má vztah k dalším částem těla - k jednotlivým orgánům, zažívacímu ústrojí, žlázám, kostem a krevnímu oběhu.

Pokud jsou prý v dobré kondici svaly, je i tělo v pořádku.

Každý stres, či nemoc se projeví na našich svalech. Negativní emoce zablokují energetické proudění nejdříve v oblasti mozku a tím i v příslušné části těla, kterou tato oblast řídí.

Narušení, zablokování energetických toků nastává při nemoci nebo stresu, ale i třeba díky traumatům z dětství uloženým v podvědomí. Stresové situace mohou podle této teorie zablokovat a odpojit až 75 % mozku.  

Jinými slovy, prostě reagujete už jen světlo a vědomě udržíte moč.

Pomocí testování svalů může terapeut tyto energetické blokády vyhledat a pomocí jemných technik - jako např.jednoduchými pohyby, doteky či masážemi, popř. světelným působením přerušený energetický tok obnovit.

Tato změna se následně projeví zlepšením svalové reakce.

Kineziologie tedy využívá vlastních ozdravných sil, které má každý a po odblokování se organismus začne automaticky vracet do rovnovážného stavu.  Věříte tomu?

Máte s tímhle zkušenosti? Znáte někoho komu tato metoda pomohla? Pište na redakce@zena-in.cz

   
19.02.2010 - Blog redakce - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

 1. [6] nancy0 [*]

  Byla jsem na kineziologii, jsou to 4 týdny. Myslím, že mi pomohla. Cítila jsem to už když jsem od ní odcházela a ona sama mi řekla, už je to lepší.

  superkarma: 0 22.02.2010, 00:28:52
 2. avatar
  [5] átéčko [*]

  Suzanne — #2 Asi takSml22

  superkarma: 0 20.02.2010, 12:53:07
 3. avatar
  [4] Ika74 [*]

  můj syn byl u kinezioložky a moc mu pomohla.Měl ve škole od mala problémy se šikanou a to i když jsme ho přendaly na jinou školu.Mluvila s jeho podvědomím a jemně ho přitom držela za ruce.Byl tam 3x a změnilo ho to.Je od té doby sebevědomnější a víc si věří.Nevím jak přesně to dělala ale funguje toSml24

  superkarma: 0 19.02.2010, 18:37:22
 4. avatar
  [3] Léthé [*]

  Suzanne — #2 přesně tak. Je jen hodně málo dobrých kineziologů a člověk v jejich výběru by měl být opatrný.

  superkarma: 0 19.02.2010, 17:53:08
 5. avatar
  [2] Suzanne [*]

  Nezatracuju kineziologii jako takovou, je to dle mého názoru chvályhodná metoda. Bohužel ta naděje přitahuje spoustu lidí, kteří mají svoje vlastní hluboké problémy, přičemž dochází k tomu, že se začnou profesionálně kineziologii věnovat dřív, než sami sebe dořešili. A pak to nechtěně přenášejí na druhé.

  1. na komentář reaguje Léthé — #3
  2. na komentář reaguje átéčko — #5
  superkarma: 1 19.02.2010, 12:14:11
 6. avatar
  [1] enka1 [*]

  Už se těším, až někdo přijde s panákologií. Že bych to zkusila? Každý druh panáka ve spojitosti s jiným orgánem,hm, hm, hm.............

  Alevážně: proč ne?!

  superkarma: 0 19.02.2010, 11:18:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme