Bulvár

Kila navíc v televizi nechceme


Televize Nova se předhání s TV Primou v tom, která z nich bude mít větší sledovanost svých reality show. I když se na to každá snaží jít trochu jinak, vybrali si podobné typy osobností svých soutěžících. Ano, já vím. Na Primě hlasovali diváci, ale přece jenom…

 

Vezměme si Wendy z VyVolených a Markétu z Big Brother. Ani jedna už v soutěži není, obě vypadly velice záhy po sobě. Wendy prohrála v Duelu s Jindrou v sobotu 5. listopadu a Markétě nejméně hlasů poslali diváci TV Nova v neděli 6. listopadu. To není však jediné, co obě dívky spojovalo.

 

Obě měly nějaká ta kila navíc. A která z nás je nemá? Ale ve chvíli, kdy si vás vezme „na mušku“ kamera, může z vás udělat přinejmenším Otesánka. A tak to dopadlo jak u Wendy, tak u Markéty. Ale byly obě opravdu tak nenasytné, jak jsme mohli vidět?

 

Jsi nepříjemná a ještě tlustá…

 

Obě dívky dostaly nezáviděníhodnou roli. Všichni soutěžící jedli docela normálně, přiměřeně - jen ony ne. Ať si cokoli uvařily či snědly, vždy jsme je při tom mohli vidět. Každý večer, díl co díl. Více jsme si pak všímali, že právě ony tloustnou. I když osobně: být zavřená v izolovaném prostoru s omezenými možnostmi pohybu a plnou ledničkou, asi se mi také jen tak zhubnout nepodaří.

 

Jenže jak jsme na to reagovali my diváci? Zdá se, že jakmile někoho vidíme zprostředkovaně na televizní obrazovce, má dotyčný dvě možnosti. Buď ho budeme milovat, anebo se nám stane nesympatickým.

 

Pokud někoho označíme za nepříjemného z důvodu jeho vlastností, které nám jaksi nesedí, proč ne. Ale vyčítat mu i nějaká ta kila navíc?!  V reality show přece nejde o přehlídku krásy, ale o zprostředkování reality za poněkud ztížených podmínek. Tak proč to němé pozorování Markéty a jejích tvarů či neustálé sledování Wendy a čekání na chvíli, kdy jí „něco“ vykoukne...

 

Realita mě nezajímá, chci dokonalost

 

V České republice má skoro každá žena problémy alespoň s mírnou nadváhou. Avšak ve chvíli, kdy někoho takového vidíme v televizi, si najednou začneme myslet, že je to něco, co by tam nemělo být.

 

Díváme se na krásné obličeje, zapomínáme na normálnost a chceme dokonalost. Lžeme sami sobě a přitom vyčítáme reality show, že lže ona nám.

 

Zdá se mi, že budeme potřebovat ještě nějaký ten rok, než se naučíme vnímat realitu i v televizi. Anebo se bude muset  každý, kdo v televizi vystoupí, smířit s faktem, že musí být téměř dokonalý. Divák se totiž nechce dívat na skutečnost, žádá si ideální sen.

 

Jaký názor na to máte Vy? Jak přistupujete k tomu, když v televizi vidíte lidi s nějakými kily navíc? Myslíte si, že společnost bere nadváhu stále jako něco negativního? Díváte se v televizi raději na přirozenost, nebo umělou dokonalost? Přiznejte se…  

   
14.11.2005 - Společnost - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [65] psycho [*]

  Smartie: to já také ne. fakt to moc nesleduji, čtu jen články.

  superkarma: 0 15.11.2005, 13:39:07
 2. avatar
  [64] psycho [*]

  Smartie: a ty svým jídlem nikoho neomezuješ, ty si jez kolik chceš. Je to jen tvoje věc, ona měla ukázat, jak se umí dohodnout s ostatníma.

  superkarma: 0 15.11.2005, 13:38:23
 3. avatar
  [61] psycho [*]

  Smartie: Ano, její sebestřednost je nebetyčná. Možná mám vysvětlení, proč všem vadilo její přejídání. Měli nějaký finanční limit, ale jen jí ukázali, jak si dupe při nákupu tu nuttelu a ty značkové cigarety, čímž ten limit značně snižovala a okrádala o potřebné ostatní. Jak nedojídala ty ohromné porce, proto jí to dávají sežrat.

  superkarma: 0 15.11.2005, 13:29:19
 4. avatar
  [58] psycho [*]

  Nyotaimori: já to teda moc nesleduji, ale dost si o tom přečtu. Oni by chtěli, aby to celé probíhalo formou dovolené a štáb jim v tom dost napomáhá, ještě neměli žádný těžký úkol, nemuseli se přemáhat. Mají všeho dostatek a přitom je to soutěž, kde nemusí nic umět, může být človět úplně tupý, ale musí něco snést a to ta tlustoprdka neuměla a ani si to neuvědomovala, že by měla něco předvést, tak táhla.

  superkarma: 0 15.11.2005, 12:52:53
 5. avatar
  [57] psycho [*]

  Smartie:
  nebyla chotná = vypadla
  nedělala zábavu = vypadla
  neukázala kozy = tak jsem se nedíval
  Je to tlustá kráva. Šla do soutěže na kterou neměla.
  P.S. není to soutěž o tom, kdo je a nebo dokáže být svůj, je to o tom, kdo dokáže vyhrát 11 mil a co je pro to schopen ukázal. A to si asi nepochopila. Jinak v životě mám radši "své" lidi, co si dělají všechno podle sebe.

  superkarma: 0 15.11.2005, 12:29:35
 6. avatar
  [54] psycho [*]

  Tři adepti na agenta CIA projdou sítem testů a je před nimi poslední úkol. Prvnímu dají pistol a řeknou mu, že vedle v místnosti je jeho tchýně a ať jí jde zastřelit.On vyhrkne: Ne, tohle nemohu. Tak ho nevezmou. Pozvou si druhého, podají mu pistol, on jí vezme a jde vedle do místnosti, za chvilku vyjde ven se slovy, nemohu, je to také člověk. Přijde ten třetí, oni mu řeknou úkol, beze slova bafne pistol a jde vedle, chvilku je ticho, pak je slyšet cvaknutí a pak hrozný randál a řev. Za chvilku vyjde a povídá, ta pistol vůbec nebyla nabitá, musel jsem jí umlátit židlí.
  Poučení: když něco chci, tak pro to udělám všechno, bez odmlouvání, když půjdu do takové soutěže, budu jíst celou dobu jen suchý chleba a pít vodu, kdybych věděl, že mi to pomůže vyhrát.

  superkarma: 0 15.11.2005, 11:52:04
 7. avatar
  [53] psycho [*]

  Smartie: ano, ale tohle si dělej doma. Oni šli hrát o milióny, tak ať hrajou a ne si pořád diktují, co budou jíst a co ne. Já bych jim ten chlast a cigára zatrhnul úplně, pak by se vidělo,co je to stres a co je člověk ochoten udělat za peníze. Všichni slibovali, jak jsou zábavní, jak je s nima "prdel", co všechno jsou ochotni udělat a co všechnou skousnou. Byla to jejich volba, věděli do čeho jdou, nemuseli tam jít. Mě je do jejich stresu "hovno" a ani kozy neukázala. Jen ty špeky.

  superkarma: 0 15.11.2005, 11:45:33
 8. avatar
  [50] psycho [*]

  Hlavně je úžasné, jak s takovou postavou nosí bokovky a trička pod kozy. To je zážitek na celý život. Copak není soudná? Kdo stojí o to se dívat na její špeky, které jí tečou přes kalhoty a jak se hádá o to, že chce nutelu a tu že si vydupe a že musí hulit jen "svoje" cigarety. To nám vlasně řekla, že se ani kvůli 11 mil. neuskrovní a že proto nic neudělá. Tak co s ní. Na smetiště dějin, s krávou tlustou.

  superkarma: 0 15.11.2005, 11:09:38
 9. avatar
  [49] jiti [*]

  Koldice: Jo pomocí přiblblých časopisů včetně přiblblýho serveru žena in

  superkarma: 0 15.11.2005, 09:42:06
 10. avatar
  [46] markeet [*]

  Manx: vypary pri vareni

  superkarma: 0 14.11.2005, 19:59:07
 11. avatar
  [42] jiti [*]

  s mírnou nadváhou? Připadá mi že každá co má bmi víc než 19 má podle médií nadváhu Tady existuje pouze vychrtlá - štíhlá nebo tlustá

  superkarma: 0 14.11.2005, 16:26:54
 12. avatar
  [29] lilithheta [*]

  lilith202: Přesně tak. A štve mě, že teď lidi začínají označovat za tlusťošku Moniku. Sice ve vile trošku přibrala, ale mně se zdá docela v normě.

  superkarma: 0 14.11.2005, 14:15:45
 13. avatar
  [27] Suzanne [*]

  Iveto, že jste si ale musela počkat dlouho, tuším dva měsíce, než jste tenhle článek mohla napsat
  Přijde mi to stejné, jako křičet, že Balogová vypadla ze Superstar proto, že je romka. Nesmysl. Působila arogantně. Důkaz? Superstar o rok později. Je to hledání souvislostí za každou cenu

  superkarma: 0 14.11.2005, 13:42:05
 14. avatar
  [25] Odemětobě [*]

  Nyotaimori: je to tím,že někdy někdo stanovil tzv.idol krásy a všechny Američanky se mu chtějí podobat.Když mluvíš o Ally,tak manželka její bývalé lásky je typická Američanka,tak jak nám je servírují.A jestli se občas podíváš na soutěže krásy,tak většinou vyhrávají holky z Venezuely,kde se na jejich těle řádí skalpelem od 14 let.Abys vyhověla ty,tak honem na blond,jasně modré čočky a trojky implantáty a budeš v Práglu koc.

  superkarma: 0 14.11.2005, 13:37:06
 15. avatar
  [24] fileva [*]

  Marketa byla takova ticha a moc se nevyjadrovala a Wendy byla chovanim nekdy desna, ale kuli tomu, ze jsou silnejsi nevypadli. I kdyz Wendiny snidane byli strasne, mit neco smazeneho na snidani tak se asi , no jeste, ze nesnidam. Ja osobne nic proti silnejsim zenam nemam, mam jednu kamaradku ktera ma 120kg, mozna i vic, ale nemuze zato ma nejakou nemoc a vim, ze je perfektni holka ktera by se pro ostatni rozdala, ale pristup nekterych lidi k tem silnejsim je desnej. Hold jsme kazdej jinej a nekterej priroda nadelila i neco malo kil navic

  superkarma: 0 14.11.2005, 13:31:49
 16. [19] smoky [*]

  Také si myslím, že nevypadly jen kvůli tomu, že byly silnější. Jen mi přišlo nefér, že na tyto dvě (Wendy a Markétu) se zaměřovaly kamery hlavně ve chvílích, kdy si dávaly něco do úst. To mi přišlo nefér, proč nám třeba neukazovali Sylvu, jak se pořád cpe. Vlastně, ta byla za hvězdu v něčem jiném, ve šmoulování. Možná, kdyby tam Markéta také šmoulovala, tak bychom si nyní mysleli, že vůbec nejí :-))))))

  superkarma: 0 14.11.2005, 11:36:40
 17. [17] ValerieM [*]

  Já si taky myslím, že ty kila ten důvod k vypadnutí nebyly. Já jsem ráda, že je tam taky ukázáno, že nikdo není úplně perfektní. To mě spíš tam vadí Lena, která v noci rabuje ledničku, pak to hltá a dokonce tam u toho i prděla, tak to se mi

  superkarma: 0 14.11.2005, 10:37:56
 18. avatar
  [16] markeet [*]

  joj, ta urputna snaha hledat souvislosti tam, kde nejsou

  superkarma: 0 14.11.2005, 10:19:49
 19. avatar
  [15] Odemětobě [*]

  Včera dopoledne,tuším na Primě,byla reportáž o léčení obézních dětí v Anglii.Byl to placený kurz za 3000 liber.A tam byly postavičky! Proti těm 12ti letým holkám s 90 kily byla Wendy "ručičky nožičky,somálské hůlčičky" a rozhodně nevypadla kvůli zadku.

  superkarma: 0 14.11.2005, 09:54:38
 20. [14] Anai [*]

  Markéta byla přece ukazována v TV záměrně při jídle a při klipu s M.Davidem už vůbec! Lidem přijde zábavnější dívat se na to, jak se cpe baculka, než její štíhlá kolegyně . Já osobně ocenila, že v BB žádná anorektička, ani vyhublá holka není. Všechny jsou a byly "tak akorát" kromě Markéty, takže jim 5 kg, které logicky všechny musely během 3 měsíců přibrat tolik neublížily a pro puberťačky představují tak lepší vzor, než modelky a některé herečky. Já jsem si nevšimla, že bych na videu vypadala tlustší, než v zrcadle a ani mi nepřipadá, že herečky, které jsem viděla ve skutečnosti zblízka, vypadají ve filmu tlustší. Troufám si tvrdit, že je to pověra a když to nebude zrovna tvůrčí záměr, tak nikdo objemnější vypadat nebude a až se přesvědčím o opaku, budu se kát a přiznám to!

  superkarma: 0 14.11.2005, 09:53:58
 21. avatar
  [12] danulikj [*]

  Taky myslím, že asni jedna nevypadla kvůli své tlošťce. Byli tam hubenější a vypadli dříve. Prostě přišel jejich čas. No a že rády papají? A kdo ne!

  superkarma: 0 14.11.2005, 08:51:35
 22. avatar
  [10] Simba [*]

  http://www.novinky.cz/reality_show/69441-boubelky-divaci-v-reality-show-nechteji.html ... asi inspirace ...

  superkarma: 0 14.11.2005, 07:44:11
 23. avatar
  [9] kemy [*]

  kur*a! omlouvam se za chyby

  superkarma: 0 14.11.2005, 06:29:36
 24. avatar
  [8] kemy [*]

  nemyslim si, že v ČR má skoro každá žena problémy s mírnou nadváhou
  ty vole, to je článek "poď mě .."

  superkarma: 0 14.11.2005, 06:28:45
 25. avatar
  [7] kemy [*]

  svetluszka: souhlasim.
  u markéty to byla určitě pravda, že hodně a často žere. když nacvičovali na non stop, co měli zpívat s michalem davidem, markéta seu toho cpala. to je trošku divnýž spát se u zpívání, ne?
  wendy nevim, jesi žralůa často,a le guláš k snídani a ty její porce...

  superkarma: 0 14.11.2005, 06:27:02
 26. avatar
  [6] svetluszka [*]

  ... ...no jestli vypadly, nebylo to určitě kvůli postavě.........

  Suzanne: 5.

  superkarma: 0 14.11.2005, 05:38:09
 27. avatar
  [5] Suzanne [*]

  Ještě k tématu - když se někdo chová jako blbec, tak má potom člověk tendence hledat, co dál na něm vadí. Proto jedno dítě s brýlemi je v pohodě (je totiž kamarádské a dobře vychází s ostatními), zatímco druhému budou nadávat do brejlovců (má totiž nějaký komunikační problém). Proto jednomu tlouštíkovi se okolí směje, u druhého to nikoho nenapadne. Proto je jeden zrzoun sexy a druhý liška ryšavá. Lidé (a zvlášť děti) mají tendenci obohatit slovo "protivný" a "divný" ještě o další výčet.

  superkarma: 0 14.11.2005, 01:28:30
 28. avatar
  [4] Suzanne [*]

  Co to je za blbost? Ta Markéta z BB se snad 2x do vily vrátila, tak jakápak averze k její postavě? A Wendy fakt nevypadla kvůli velké prdeli

  superkarma: 0 14.11.2005, 01:24:23
 29. avatar
  [3] *Kotě* [*]

  Reality show nesleduji a dotyčné soutěžící neznám. Ale sama mám nadváhu a vím, jak hnusně to vypadá na fotografiích, neřkuli před kamerou. Kamera kila ještě přidává, proto chápu, že je před kameru lepší vybírat štíhlé až superštíhlé lidi, vypadají prostě lépe.

  Otázka akorát je, proč jsou za nadváhu tolik stigmatizovány ženy, zatímco u mužů je většinou přehlížena a tolerována. Vyvolené ani BB neznám, ale v soutěži Superstar se například všichni obouvali do holek, které neměly dokonale vysoustruženou postavičku, ale zjevná nadváha některých mužských soutěžících na přetřes nikdy nepřišla. Tento nepoměr mi dost vadí.

  superkarma: 0 14.11.2005, 00:23:55
 30. avatar
  [2] Blueberry [*]

  Je fakt, ze kdyz vidim v televizi tluste lidi, jdou mi na nervy (a v americkych reality show jich je opravdu hodne) a rikam si, proc musi tak hrozne a nezdrave zrat . Par kilo navic je OK, ale kdyz ma nekdo 140 kg, pohled na nej proste neni esteticky!

  superkarma: 0 14.11.2005, 00:22:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme