Cestování po Thajsku je pro mnohé z vás zajímavou dovolenou. Není nic snazšího než se rozhodnout, koupit si letenku do Bangkoku a pak už se jen těšit a balit kufry.

Octopus divers

Letos v březnu jsme takhle vyráželi na dvoutýdenní dovolenou. Měli jsme v plánu nějaká místa, ale jak to tak bývá, někdy se program mění podle toho, jaký na místě dostaneme tip, kde se nám líbí, co ještě chceme stihnout…

Octopus divers

Začínali jsme na známém ostrově Kho Lanta. Letenka do Bangkoku a hned přelet na Krabi. Tady na nás čekal se svým autem Petr Jetel  z české potápěčské základny Octopus Divers http://octopus-divers.com/kontakt.html.

Čtěte také:

Než jsme jeli na ostrov Kho Lanta, sehnali jsme si ubytování přes www.booking.com na 3 noci a při hledání zajímavých tipů jsme narazili na stránky české potápěčské základy, která působí právě na Kho Lantě Octopus Divers http://octopus-divers.com/kontakt.html. Propojili jsme se s nimi přes Facebookové stránky a domluvili se s Petrem, který tuto základnu už několik let provozuje, že nás vyzvedne na letišti v Krabi a doveze k našim bungalovům. Potápění a šnorchlování nás zajímalo, tak jsme toto propopjení uvítali.

Octopus divers

Na místě jsme s příjemným pocitem zjistili, že Petr Jetel se svou Octopus Divers je vlastně i takovou místní cestovkou. Kdo má zájem, může si na jeho základně v baru vypít pár piv, vyslechnout si rady, co je na ostrově vidět a co je dobré navštívit, může si s Petrem domluvit výlet jak po moři s ponory, nebo se šnorchlováním, tak po souši – zorganizuje vám výlet na míru tak, jak si to přejete (s průvodcem a odvozem, zajištěním jídla, pokud chcete).

Octopus divers

Octopus divers

Protože máme s Petrem dobré zkušenosti, rádi tip na jeho thajskou základnu předáváme dál. Jak jsme sami viděli, na základně jsme potkali české turisty, kteří se ani nechtěli potápět, ale jen dát řeč v rodném jazyce, pozeptat se na místní poměry, domluvit si výlet… dostali se k němu stějně jako my – našli si Octopus Divers na internetu nebo využili dobrého tipu, který jim někdo dal.

Octopus divers

S Petrem jsme strávili dva dny, jeden z toho na lodi s jeho instruktory potápění. Já jako šnorchlistka nemůžu hodnotit ponor, ale dle reakcí mého muže a jeho kamaráda to bylo super. Profesionální instruktoři, dbající na bezpečnost a popis místního života pod vodou – to udělalo radost nám všem, kteří neznáme dokonale anglické názvy ryb a jejich popis v angličtině.

Octopus divers

Jeden z instruktorů nám navíc dal tip na pokračování naší cesty z Kho Lanta. Doporučil nám „ostrov thajských cikánů“, Kho Jam. Tam vedly naše další kroky. Petr nás hodil autem do přístavu k trajektu (jeho ceny byly slušné v porovnání s handlujícími taxikáři), tam jsme se se sympatickým chlapíkem rozloučili.

Octopus divers

Takže – pokud plánujete potápění v okolí Krabi, Kho Lanta, můžete využít jeho služeb stejně jako my.

Octopus divers

 

Proč sem jet za potápěním? Za pozorováním podmořského života se šnorchlem?

Octopus divers

Octopus divers

Potápění na Ko Lantě nabízí jedny z nejlepších potápěčských lokalit v Thajsku. Překrásné koralové útesy a bohatý podmořský život dělají z Lanty oblíbené místo pro potápěče z celého světa. Společně s krásami samotného ostrova plného pohody, překrásných zákoutí a nefalšovanou thajskou pohostinností zaručuje, že se na ostrov, turisté rok za rokem stále vrací. Jaké zde můžete vidět věci a jaké lokality navštívit? Podívejte se sem: http://octopus-divers.com/lokality.htmlman

Octopus divers

Potapečská základna Octopus Divers

Octopus Divers

 

S laskavým svolením fotky z: https://www.facebook.com/KoLanta?ref=nf

Naše tipy:

Reklama