Rodina

Kentánová: Bez ní by mne nebyla ani půlka

Hezký den všem, cítím se být stále "čerstvou" maminkou a jsem z naší dcery stále plná lásky, dojetí. Vždy se mi líbily copaté holčičky s brejličkami a v sukýnkách, ze kterých jim koukal zadeček v krajkových kalhotkách.

Takové ty malé chytrolínky, které vám musí všecko honem říct a mají při tom podpaždí příšerně umorousaného plyšového medvídka, který by asi měl mít na krku ceduli s popisem, co je vlastně zač, jinak byste to nepoznali.

  Moc dlouho jsem toužila po dítěti, které mne bude objímat, dávat mi políbení, které bude utíkat do mé náruče a já ho budu smět naučit poznat tajemství lesního ticha, vidět ve vlnách řeky vlasy vodních víl a hledat na muchomůrkách malinká dvířka, kudy tam dovnitř - domů chodí trpaslíci... Přála jsem si své dítě vzít do všech míst, měst, zemí, které jsem sama poznala a spolu s ním objevit ta, co bude toužit samo objevit.

  Otěhotněla jsem až ve 33letech a miminko bylo plánované, chtěné a věděla jsem to od prvního okamžiku a jen jsem čekala, kdy si budu moci udělat těhotenský test. Vyšly dvě čárky a rozklepaly se mi nohy a chtělo se mi nejdřív hopsat, ale okamžitě jsem se zarazila - néé , hopsat se nesmí :-) Manželovi jsem zavolala do práce, měl radost se mnou a já jsem tedy konečně byla těhotná a šťastná.

Celé těhotenství bylo moc krásné, ani jednou mi nebylo špatně, od začátku se mi zdálo hlavně o jídle, zabijačky, ovar, jitrnice ... Dobře se mi spalo, jediné, co rušilo můj klid a radostné očekávání, bylo samozřejmě neustálé odbíhání na toaletu, na malou :-))

 Užívala jsem si těhotenské šaty a lacláče, těšila jsem se na první foto z ultrazvuku a byla jsem zvědavá, zda to bude chlapeček bigbíťák nebo holčička chytrolínka ))) Nedalo se to poznat až do porodu...

 Porod vyšel na pátek odpoledne, vyprovázela jsem před branku návštěvu, do termínu zbýval týden, byla půlka února a ten den mi bylo pořád horko, ač venku mrzlo... s odcházející návštěvou jsme ještě vtipkovaly se sousedem, který je taxikář a já mu říkala přes plot : " Pepo, ne abys šel na pivo, manžel je ještě v práci a klidně mne můžeš do porodnice vézt ty :-)! " Pepa zbledl a do hospody raději hned utekl)  Prý se bojí, co kdybych začla rodit v autě)

 Návštěva odjela, já šla hezky k filmu na kanapíčko, nachystala jsem si mňamky k relaxu a přišel se vymazlit náš kocourek, začal velmi hlučně vrnět a mazlit se a najednou mi odtekla proudem voda ))) Takže žádní poslíčci, žádné upozornění zevnitř, ale rup šup a už jsem volala manželovi, že by bylo dobré, aby skončil dřív, že jedeme rodit)

  Než přijel, chtěla jsem se o radost rozdělit s mou máti a ta byla ve větší panice, než já a dala mi pravdu husté rady :" Cože- voda!? Rychle si vem tašku, to už totiž budeš rodit)))))))) A dej si honem kafe a cigáro, líp se pak vyprázdníš)))" Bezva, mami, díky , rady jak noha))

 Voda odtekla v půl páté v pátek odpoledne, stahy nikde, stále jsem byla v klidu, do 17h jsme byli v porodnici, zápis, převlek, pusa, manželovi papa a odjezd...nechci tě u toho, běž čekat s telefonem domů)

 Nemám ráda, když mne něco bolí, aby mne někdo rozptyloval hlazením a konejšením, potřebuji se s bolestí vyrovnat po svém, sama se sebou. Pořád se nic nedělo, sestřičky a doktoři hodní, všude klid, ticho, nikdo nerodil, nekřičel...Sestřička mi říkala, jste teď 14. maminka na příjem, rodit se začne v noci a zítra))))to bude frmol) V klidu jsem zůstala už jen pár minut a bylo po "brnkačce")) V 18h začly pořádné stahy, deset minut, pak pět minut a bez ustání až do sobotního večera do sedmi, unavená, nevyspalá, podstoupila jsem i epidural, ale nevydařilo se nejspíš co mělo, neboť jsem vše cítila a jak se kolem začli množit lékaři a místo porodní asistentky mne kontrolovali oni, tušila jsem, že bude zle a taky bylo.
 Porod samotný po těch 25hodinách neustálých stahů začali vést po sedmé večer v sobotu, ale miminko se v cestách začalo otáčet špatně a hrozilo, že si rozdrtí obličej, ven se mu nechtělo, pan doktor se snažil, já taky, sestřičky na mne občas naskočily, jak o wrestlingu...ale stále bylo zle, když jsem uslyšela větu-volat okamžitě ARO a primářku z Nano...tak jsem omdlela na pár minut, ale probrali mne k pokusu o další spolupráci a nakonec mne dorazilo, když pan doktor sykl - kleště...jdeme per forcipem. Viděla jsem, jak se blýskly veliké porodnické kleště a během chvíle bylo miminko ze mne díky skvělému panu doktorovi vysvobozené. Zaplavila mne však nejdřív vteřinová hrůza, miminko totiž bylo potichu a než mi odpoutali ruce, jen jsem zašeptala- proč nebrečí...ale už se miminko nadechlo a dostala jsem ho na sebe... Nikdy nezapomenu, jak byla dceruška malinká, teplá a jakoby hebká...obličejík - zmenšenina manžela :-) pořád byla potichoučká, jen zavrněla a já dodnes myslím na to, jak jsem na ni dala obě ruce a cítila to její teplo a heboučko) Chtěla jsem se řehtat z radosti, ale byla jsem uplně K.O.
 Porodní komplikace pokračovaly ještě mou celkovou narkozou a odoperováním placenty a šitím, po probuzení z narkozy ještě za odměnu cévkování a v kolem druhé ráno v neděli už mne vezli na pokoj. Dcerušku jsem dostala k sobě až k obědu a už jsme se od té doby nerozdělily )  Moc jsem si ji přála, za měsíc jí budou 4 roky. Nezavře papulu celý den, nevím, po kom to má!!!)))) Miluje nás rodiče a dědu a svou kočku. Nosí dva dlouhatánské copy... Má svého příšerného ušmudlaného míšanku, ten se jmenuje Uzenka, pořád vypadá vyuzeně, cestuje s námi absolutně všude a je s námi od dceřiných 3 týdnů, kdy jí ho do postýlky položil můj nejlepší kamarád. Má ráda bigbít a Včelí medvídky a chce být princeznou nebo skatebortistkou.

 Taky nemůže být bez strejdy Miky a tety Věrušky. Těm brzy čáp nadělí také miminko a jejich miminku už odkládá své hračky, prý jsou jí už malé a miminko to bude určitě potřebovat))

 Vlasy má až na zadek, denně je s ní hodně legrace, zná stromy, květiny a zvířátka z lesa i ze statku, na podzim se raduje z červených muchomůrek a hledá na nich dvířka, u řeky upřeně hledí na proudy vody a snaží se uvidět vílí vlasy... Má ráda palačinky a nesnáší úklid hraček, potřebuje často lízátka a přála by si psa nebo ještě jednu kočičku.

 Moc, moc jí miluji a i když jsem na ní čekala tak dlouho a narození bylo trochu namáhavé pro nás obě, pořád si říkám, že to takhle mělo všechno být a jsem přesvědčená, že zrození a narození dítěte je vážně zázrak přírody. Přírodě za to moc díky. Jo a Kentánovi taky... :-)))

 Moje malá Kentánová je bytost, pro kterou žiji a se kterou jsem spojená a stala se mým malým andělem.

 Bez ní by mne nebyla ani půlka...je mým prvním dítětem. Jsem moc šťastná, že ji máme)

mimčo1

mimčo2

 

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven Kentánová


Dnes to vypadá, že to bude jeden krásný příběh za druhým! Kentánová, jednak máte nejsympatičtější nick na světě, protože žít z někým, kdo krade prdící pytlíky, je odvaz a vůbec...hezky jste to napsala :)

Pište mi své zážitky a dojmy z narození prvního dítěte, co to pro vás znamenalo, jak jste se cítila, jak vám bylo, kolik vám bylo, jak jste všechno zvládala, nezvládala, jak na to dnes vzpomínáte.

Pište na redakce@zena-in.cz

předmět: První dítě.

Vaše příspěvky budeme zveřejňovat a jedna z vás získá hezkou výhru, sadu čtyř hrnečků. 

hrnečky

   

 

   
20.01.2011 - Děti - autor: Linda Wimmerová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [52] Kaylie [*]

  kuty — #49 Na to nikdy nezapomenu.

  Když jsem dostala syna poprvé do rukou, na jeho upřený a pátravý pohled a to se říká, jak mají zkreslený pohled, že nás viděly asi jako my si představujeme mimozemšťany, no děkuji pěkně, ale byl to nezapomenutelný zážitek.

  V miminkovském obličejíčku pohled dospělého člověka, tak jsem to doslova cítila.

  superkarma: 0 20.01.2011, 21:55:51
 2. avatar
  [51] Quentinová z Montargis (Kentánová) [*]

  cicinka — #48 kuty — #49 no jeje, první úsměv toho buclatého ležícího pokladu, ten je jasnýSml57

  Cicinka---na naše normální první R si pamatuji také, bylo vyřčeno v autě ( úsek o samotě...) a já jsem začla radostí troubit a vykřikovat - ty jsi řekla r...ty jsi řekla RSml52Sml30

  superkarma: 0 20.01.2011, 18:40:18
 3. avatar
  [50] cicinka [*]

  Ani nevíte jak mě tady těší, že má někdo stejné pocity jako já. Sml59

  superkarma: 0 20.01.2011, 17:02:26
 4. avatar
  [49] kuty [*]

  Quentinová z Montargis (Kentánová) — #46 cicinka — #48 Já si zase pamatuje jak se na mě to moje Kutynátko "opravdu "podívalo,ten první pohled do očíSml29.

  No a první úsměv...aaaach,takhle krásně se na mě do té doby nikdo neusmálSml16

  1. na komentář reaguje Quentinová z Montargis (Kentánová) — #51
  2. na komentář reaguje Kaylie — #52
  superkarma: 0 20.01.2011, 16:55:12
 5. avatar
  [48] cicinka [*]

  Quentinová z Montargis (Kentánová) — #46 maje — #43 Mě se ještě předtím vlastně stalo něco podobného. Davídkovi byli asi tak tři měsíce a to tak nějak začínají komunikovat. A on se na mně  při přebalování usmál a vybroukal ze sebe takové "egrrrrr" . Tak to jsem měla taky dost a byla jsem ochotná tvrdit, že mluví a výborně umí R.Sml30

  1. na komentář reaguje kuty — #49
  2. na komentář reaguje Quentinová z Montargis (Kentánová) — #51
  superkarma: 0 20.01.2011, 16:48:47
 6. avatar
  [47] Quentinová z Montargis (Kentánová) [*]

  Všem v diskuzi moc děkuji a přeji, ať vás všechny také někdo miluje, kdokoliv)Sml25

  superkarma: 0 20.01.2011, 16:47:12
 7. avatar
  [46] Quentinová z Montargis (Kentánová) [*]

  cicinka — #42 maje — #43 zase jste mne dostalySml29) také si pamatuji obrovský nával citu, když té mojí bařtipánce bylo k roku, ležely jsme večer v pelíšku a já jí už dřív do bříška a pak i sem tam na spaní  potichoučku zpívala Lásko, bože lásko, kde ťa ludé berú... a ta malá čurina mne najednou u toho mého tichého zpěvu sama začala hladit po tváři a po vlasechSml16 Valily se mi slzy jako hrachy)Sml26

  1. na komentář reaguje cicinka — #48
  2. na komentář reaguje kuty — #49
  superkarma: 0 20.01.2011, 16:46:01
 8. avatar
  [45] SNÍŽEK [*]

  sladká holčička,tak ještě ať se zadaří s chlapečkem Sml50

  superkarma: 0 20.01.2011, 16:12:50
 9. avatar
  [44] Altamora [*]

  Moc hezky jsi to napsalaSml67

  superkarma: 0 20.01.2011, 15:17:10
 10. avatar
  [43] maje [*]

  holky, víte, kdy jsem poprvé pocítila tu pravou lásku? takovou tu, při které má člověk pocit, že mu pukne srdce láskou? když se na mě ta moje pindruše poprvé usmála. bylo ráno a ona měla radost, že mě vidí. spíš měla radost, že bude jíst.  ale usmála se, protože se usmát chtěla a tehdy mě to dostalo do kolen.

  1. na komentář reaguje Quentinová z Montargis (Kentánová) — #46
  2. na komentář reaguje cicinka — #48
  superkarma: 0 20.01.2011, 14:49:25
 11. avatar
  [42] cicinka [*]

  Quentinová z Montargis (Kentánová) — #41 Přesně tak. Sice mě chytil poporodní blues a chvíli jsem si nevěděla rady, ale odešlo to. A když byl Davídkovi asi tak 1,5 roku, tak jsem jednou při uspávání pocítila silný nával té mateřské lásky. Ještě nikdy jsem to do té doby nezažila. A strašně jsem začala bojovat o toho druhého. Myslím, že kdybych byla rentiérka, byla bych jak Victoria Beckham...a možná bych jí i trumfla.Sml24

  1. na komentář reaguje Quentinová z Montargis (Kentánová) — #46
  superkarma: 0 20.01.2011, 14:37:49
 12. avatar
  [41] Quentinová z Montargis (Kentánová) [*]

  cicinka — #40Sml16 přesně TO je ten zázrak, nejdřív na začátku spojení to světýlko, srdíčko...pak v pravý čas příchod malé osoby z maminky...a tu maminku pohltí navždy láska jako trámSml29 )

  1. na komentář reaguje cicinka — #42
  superkarma: 0 20.01.2011, 14:24:34
 13. avatar
  [40] cicinka [*]

  kentánko krása. Sml29 Takhle přesně to cítím já. Ačkoli jsem rodila naprosto v pohodě, byl to pro mě  zázrak. Když byl malej venku, tak se ve mně uvolnili všechny ty hormony a adrenalin a já na sále volala : " Já jsem tak dobrá! Já to dokázala, bože já to dokázala!" Sml30 Já měla pocit, že jsem jediná na světě, která vyprdla mimi. S tímhle zážitkem se nedá nic srovnat a nic ho ještě nepřebilo. Ještě dlouho jsem chtěla dolší - třetí mimi- ale manžel už se nechtěl namáhat. A dnes.....no raději ne. Sml24

  1. na komentář reaguje Quentinová z Montargis (Kentánová) — #41
  superkarma: 0 20.01.2011, 14:21:38
 14. avatar
  [39] Quentinová z Montargis (Kentánová) [*]

  Milá Karo Líná,napsala jsem, že zrození a narození dítěte je zázrak přírody, myslela jsem konkrétně vznik dítěte a příchod dítěte na svět. Porod samotný je samozřejmě včetně lékařské péče a zkušeností a perfektních asistentek k tomu - div medicíny...

  superkarma: 0 20.01.2011, 13:44:20
 15. [38] Karo Líná [*]

  Zázrak přírody? Nechci vám do toho mluvit, ale bez doktorů byste tady nejspíš nebyla ani jedna.... tady bych spíš použila zázrak medicíny.

  superkarma: 0 20.01.2011, 13:22:06
 16. avatar
  [37] heligona [*]

  ToraToraTora — #36 místo antikoncepce antidepresiva a bude ti to šumák Sml54

  superkarma: 0 20.01.2011, 13:15:43
 17. avatar
  [36] ToraToraTora [*]

  Quentinová z Montargis (Kentánová) — #34 Neboj do čtvrtého mě nikdo nedonutí, to bych musela místo antikoncepce zobat LSD Sml54

  1. na komentář reaguje heligona — #37
  superkarma: 0 20.01.2011, 13:12:06
 18. avatar
  [35] Quentinová z Montargis (Kentánová) [*]

  monkee — #33Sml57 medvědy jsou fakt důležitý žvižatySml30

  superkarma: 0 20.01.2011, 13:02:04
 19. avatar
  [34] Quentinová z Montargis (Kentánová) [*]

  ToraToraTora — #32šmarjá 4 děti Sml28Sml79... kupte si už raděj televiziSml31Sml52

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #36
  superkarma: 0 20.01.2011, 13:00:40
 20. avatar
  [33] monkee [*]

  Kenťo, malé copaté holčičky jsem se sice nedočkala, ale ta moje milovaná víc než půlka mužského pohlaví (zrovna se mi mobilem nahlásila slovy "Chystej oběd, o půl třetí jsem doma") má doteď v posteli pod polštářem olysalého medvěda jménem Méma, o pouhý půlrok mladšího než je sama.

  1. na komentář reaguje Quentinová z Montargis (Kentánová) — #35
  superkarma: 0 20.01.2011, 13:00:18
 21. avatar
  [32] ToraToraTora [*]

  vladka006 — #30 Já mu tohle řekla o čtvrtém.....někteří neví, kdy je už dost Sml57

  1. na komentář reaguje Quentinová z Montargis (Kentánová) — #34
  superkarma: 0 20.01.2011, 12:45:13
 22. avatar
  [31] vladka006 [*]

  Krásně napsané. Jde vidět, jak krásně upevňuješ mateřské pouto a jak se o dcerku krásně staráš.

  superkarma: 0 20.01.2011, 12:18:35

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] vladka006 [*]

  mio — #16 Jo!!!!!!!!! řekla jsem manžovi, že budu velkorysá a tolerantní, pokud bude chtít druhé dítě. Může si ho udělat s kým chce, jen ne se mnou Sml31 Sml30.

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #32
  superkarma: 0 20.01.2011, 12:17:47
 2. avatar
  [29] Quentinová z Montargis (Kentánová) [*]

  ToraToraTora — #28Sml46

  superkarma: 0 20.01.2011, 12:01:16
 3. avatar
  [28] ToraToraTora [*]

  Sml59 Kentánová, to je krása. Až mi zvlhly oči. Sml16

  1. na komentář reaguje Quentinová z Montargis (Kentánová) — #29
  superkarma: 0 20.01.2011, 11:48:45
 4. [27] hannysek [*]

  Sml67Krásně napsané!Sml16 Taky svou dceruSml51 miluju z celého srdíčka Sml25a bude pro mně všííím celý životSml53! Mít dítě je asi pro každou ženu tím největším štěstímSml35 a darem!Sml22

  superkarma: 0 20.01.2011, 11:42:34
 5. avatar
  [26] peetrax [*]

  Moc hezký. Sml16 Sml67

  superkarma: 0 20.01.2011, 11:28:37
 6. [25] Roland [*]

  Připojuji se k ostatním - moc krásně napsané !!

  superkarma: 0 20.01.2011, 11:11:02
 7. avatar
  [24] mio [*]

  Quentinová z Montargis (Kentánová) — #22 jasně! půjč si od ní ještě načlý lízátko, ať si to posichruješ!Sml54Sml67

  superkarma: 0 20.01.2011, 11:00:23
 8. avatar
  [23] maje [*]

  Quentinová z Montargis (Kentánová) — #22 já ani nemusím koukat do karet a vím, že malé kentánče už na tebe někde čeká. a nebude to dlouho trvat.Sml58Sml58

  superkarma: 0 20.01.2011, 10:58:03
 9. avatar
  [22] Quentinová z Montargis (Kentánová) [*]

  mio — #21 Nooo říkaly to i karty a teď v pli května bude rodit moje (v létě 40letá) krásná švagruška Věruška, tak třeba od ní chytnu mamabacilSml16 se uvidíSml58

  1. na komentář reaguje maje — #23
  2. na komentář reaguje mio — #24
  superkarma: 0 20.01.2011, 10:55:59
 10. avatar
  [21] mio [*]

  Quentinová z Montargis (Kentánová) — #19 Sml15Sml79

  bude, bude - všechno bude!!Sml72

  1. na komentář reaguje Quentinová z Montargis (Kentánová) — #22
  superkarma: 0 20.01.2011, 10:48:32
 11. avatar
  [20] Quentinová z Montargis (Kentánová) [*]

  kuty — #17 mio — #18 kuty má pravdu, zakopneš, upadneš nohama od sebe, zrovna kolem půjde Miák a bude ti chtít pomoct s těma nohama a tak...Sml24 a tralalalalalalalalaSml51

  superkarma: 0 20.01.2011, 10:47:38
 12. avatar
  [19] Quentinová z Montargis (Kentánová) [*]

  mio — #16já bych šla ještě jednou...už tu jeden čáp byl, ale jen na pár měsíců a musel odnést druhé kentánče do jiného světa)ale naděje se nevzdávám a snad se podaří ještě jedno mímo, abychom měly s malou Kentánovou koho mučit a na koho svádět náš bordel a tak)))Sml30

  1. na komentář reaguje mio — #21
  superkarma: 0 20.01.2011, 10:46:14
 13. avatar
  [18] mio [*]

  kuty — #17 to by se musel stát moc velký OMYL, který se teda doufám nestaneSml30

  1. na komentář reaguje Quentinová z Montargis (Kentánová) — #20
  superkarma: 0 20.01.2011, 10:45:16
 14. avatar
  [17] kuty [*]

  mio — #16 nikdy neříkej nikdySml58

  1. na komentář reaguje mio — #18
  2. na komentář reaguje Quentinová z Montargis (Kentánová) — #20
  superkarma: 0 20.01.2011, 10:42:24
 15. avatar
  [16] mio [*]

  Quentinová z Montargis (Kentánová) — #15 já se ho nebojím, protože už mě do něj nikdo nedostaneSml54

  1. na komentář reaguje kuty — #17
  2. na komentář reaguje Quentinová z Montargis (Kentánová) — #19
  3. na komentář reaguje vladka006 — #30
  superkarma: 0 20.01.2011, 10:40:25
 16. avatar
  [15] Quentinová z Montargis (Kentánová) [*]

  Ahoj holky, já až teď přijela od zákaznice))) děkuji všem))) a porodu se nikdo nebojteSml57

  1. na komentář reaguje mio — #16
  superkarma: 0 20.01.2011, 10:08:39
 17. avatar
  [14] gira [*]

  mila Kentanova, nemam slov... Sml59Sml59Sml59

  superkarma: 0 20.01.2011, 09:45:25
 18. avatar
  [13] mio [*]

  VŽDYCKY to stojí za tu dřinu!

  Moc krásnéSml27 - ještě že mám kvůli rodinné marodnosti na každém rožku krabici papírových kapesníků..

  superkarma: 0 20.01.2011, 09:42:26
 19. avatar
  [12] Věrulinka [*]

  Úžasně jsi to napsala, pro slzy jsem neviděla, vytrpěla jsi tedy Sml79, ale jak píšeš, malá ti vše vynahrazuje Sml59Sml59Sml59Sml59Sml59 a byla kouzelný miminečko Sml59Sml59Sml59Sml59, hodně princezničce posílám.

  superkarma: 0 20.01.2011, 09:25:09
 20. [11] schnaxy [*]

  Krásné miminko.Také mám dceru už ji je dost let,mohla by být už také mamčou a já babčou.Pro nás je moje dcera stále naší holčičkou.Moc ji rozmazlujeme.Sml25Sml25Sml25

  superkarma: 0 20.01.2011, 09:15:30
 21. [10] German [*]

  Krásné!!!

  A vůbec, ženské, pište raději nějaké srandičky, kdo si má pořád utírat usoplený nos a podezřele zamlžené oči!Sml15

  superkarma: 0 20.01.2011, 09:14:34
 22. avatar
  [9] kuty [*]

  Kentičko,piš častějiSml16Sml25.

  Po přečtení jsem musela jít pořádně pomuchlat malé KutynátkoSml29

  superkarma: 0 20.01.2011, 09:13:35
 23. avatar
  [8] Eliana [*]

  Eliana — #7 dokládám=odkládám

  superkarma: 0 20.01.2011, 09:09:47
 24. avatar
  [7] Eliana [*]

  Keňťo, dokládám hrnek s čajem, protože mi asi něco velkého zrovna spadlo do oka.... to je tak krásně napsané..vůbec nevím co říci...musím nutně pohledat kapesník...Sml25Sml48

  1. na komentář reaguje Eliana — #8
  superkarma: 0 20.01.2011, 09:09:12
 25. avatar
  [6] enka1 [*]

  Sml67Sml16 No po kom to asi má?Sml58

  superkarma: 0 20.01.2011, 09:02:47
 26. avatar
  [5] delfi.na [*]

  nebudu opakovat to co řekly ostatní dámy ... nádherný článek Sml59, úlně jsem zjihla .... a všem maminám upřímně závidím.

  Já neotěhotněla, i když jsme dělala pro to úplně všechno, ale to se sem nehodí.  

  superkarma: 0 20.01.2011, 09:02:44
 27. avatar
  [4] maje [*]

  kentánko, utřela jsem asi 150 slzu a došla k závěru, že to máme s tou láskou stejné. myslím všechny mámy. malá byla (a určitě pořád je) nádherná. a vůbec nebyla zmačkaná.

  jediný rozdíl je v tom, že moje dcera nemá vlasy pod zadek, nemá nejoblíbenějšího medvěda a vůbec není po mě. ale pusu nezavře, je s ní sranda, nesnáší uklízení čehokoli, zkouší hru na nervy, která to vydrží déle (většinou vyhrává) a já jsem každý den vděčná tomu nahoře, že mi ji dal a že ji mám.Sml22Sml22 

  napsala jsi to moc a moc krásně

  superkarma: 0 20.01.2011, 08:52:46
 28. avatar
  [3] kozicka [*]

  heligona — #2 tak to já jsem změnila barvu, zašla jsem si na záchod a ještě teď se klepu a nadávám si, proč jsem to četla. Mám termín za týden.

  superkarma: 0 20.01.2011, 08:44:01
 29. avatar
  [2] heligona [*]

  Kentánko, hrozně krásně napsané. Teď ještě chvilku budu hledět do blba a pak se snad ta růžová mlha trochu zvedne Sml16Sml67Sml48

  1. na komentář reaguje kozicka — #3
  superkarma: 0 20.01.2011, 08:41:40
 30. avatar
  [1] selinka [*]

  Bezproblémové těhotenství - co bys pak čekala? :-) nemůžeš mít všechno, tak ti to příroda osolila u porodu Sml16 Ale vážně, ten porod byl fakt příšernej a věřím, že ti to dceruška každou vteřinu vynahrazuje Sml67

  superkarma: 0 20.01.2011, 08:38:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme