V rodině u čtenářky s nickem Kennie píšou dopisy Ježíškovi jenom děti... ale, letos se udála výjimka. Jaká, to už si přečtěte v dalším půvabném příběhu.

Přeji krásný den
Jako malá jsem Ježíškovi napsala pouze dvakrát. Ne proto, že bych na něj nevěřila nebo by mi psaní dopisu za okno přišlo hloupé. To ani zdaleka. Jednoduše jsem si většinou nebyla jistá, jestli je mé přání natolik skromné, abych si je v Jeho očích zasloužila. Ano, když mi dnes sestra ukáže dvoustránkovou esej svých dětí, která je naplněna reklamními nesmysly, které každoročně před Vánocemi doslova hltají a to už nejen z televize ale pomalu i z internetu, tak si říkám, jestli jsem byla až tolik skromná nebo si dnešní děti už opravdu ani trochu neuvědomují, že Ježíšek by měl nosit dárky úměrně tomu, jak byly děti přes rok hodné. Nejspíš obojí.

A i když v naší rodině patří psaní dopisů Ježíškovi výhradně dětem, letos se stala výjimka. Letos poprvé jsem z úst své maminky slyšela vánoční přání hmotného charakteru. Každý rok dostává spoustu dárků, ze kterých má upřímnou radost, ale letos poprvé si sama řekla o něco, po čem touží a za co by byla opravdu vděčná, kdyby našla pod rozzářeným stromečkem.

Neváhala jsem a hned podnikla kroky k tomu, abych jí její nutno podotknout skromné přání splnila. Ale nedalo mi to, abych si do ní nerýpla a neupozornila ji na to, že dárky nosí přece Ježíšek a tak, že to řekne mě, se to k jeho uším nemusí dostat, bude tedy nutné sebrat odvahu a napsat mu dopis. Zasmála se tomu, ale po té, co jsem ji několikrát ovšem zcela průhledně ujistila, že dárek jí Ježíšek možná nedonese, když se o něm nedoví, jsem našla u ní za oknem obálku. Co v ní bylo, líčit nebudu, přece jen je to soukromé psaní pro Ježíška, ale můžu prozradit, že mám opravdu krásnou památku, kterou si jistě budeme s maminkou před každými Vánocemi se smíchem prohlížet.

Kennie

pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

______________

Tak ten dopis si určitě schovejte, je stejně vzácný jako ten od dětí (a možná ještě vzácnější, tím, že je jediný :)
Děkuji za milý příspěvek a všem přeji krásné Vánoce
Saša

 

Téma dnešního dne 20. prosince 2011 zní:  Píšete dopisy Ježíškovi?

  • Píšete už jako dospělé ženy-in?
  • Dodržuje se tato tradice u vás v rodině?
  • Píšou jenom vaše děti?
  • A píšete i vy dětem?
  • Kam dáváte dopis pro Ježíška?
  • Řídí se Ježíšek alespoň zčásti podle vašich přání?
  • Anebo vám třeba psaní Ježíškovi připadá v dospělosti hloupé...

Co člověk, to názor.

Dopis „do redakce“ pište na e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek bude odměněna malým dárkem: luxusní vlasovou kosmetikou Alterra, která obsahuje vlasový šampón, balzám a vlasovou kúru.

kosmetika

 

Reklama