.

Kempování a výlety? Češi jezdí pravidelně!

Novinky

Kempování a výlety? Češi jezdí pravidelně!

planovani

Užijte si léto plnými doušky a začněte s tím teď hned! Objevte krásy české přírody a vyrazte s rodinou či přáteli na výlet po naší zemi. Výlety jsou u nás velmi oblíbené, což také potvrdil průzkum pro značku Opavia Zlaté. Z výsledků vyplynulo, že na ně vyráží pravidelně 89 % Čechů. A kam jezdíte vy? Patříte mezi výletníky, nebo dáváte přednost kempování?

Oblíbené cíle výletů

Objevovat nová místa, poznávat dosud nepoznané. Ať už se jedná o přírodu, kulturu, nebo vzdělávání, vyrážet stále na jedno místo se většinou omrzí. Při výběru nových oblastí se největší oblibě těší především přírodní krásy (40 %) a kulturní památky, jakými jsou hrady a zámky (31 %). Češi si na svých cestách chtějí hlavně odpočinout, pokochat se dechberoucími výhledy a nadýchat čerstvého vzduchu. Za poznáním a vzděláváním jezdí podle průzkumu pouze 9 % dotázaných.

Na plné čáře vítězí celodenní výlety a nejoblíbenější je pěší turistika (83 %). Přibližně polovina dotázaných pak vyrazí raději na kolo, s nímž se toho dá během dne stihnout většinou více. V obou případech je důležité myslet na občerstvení a vydatnou svačinu. Z průzkumu vyplývá, že nejčastěji si lidé u nás berou na cestu ovoce a oplatky (22 %). Zlaté Oplatky či Zlaté Polomáčené v kombinaci například s jablkem jsou tak v tomto případě ideální výbavou pro každé dobrodružství.

 infografika

Kempování v Česku

Kempování se řadí mezi nejoblíbenější způsoby trávení letní dovolené. Každý rok jezdí podle průzkumu pravidelně kempovat čtvrtina Čechů. Celých 40 % z nich kemp využívá jako výchozí bod pro výlety po okolí či sportování. Proto také při jeho výběru nejčastěji zohledňují možnosti pro volnočasové vyžití, kvalitu sociálních zařízení a cenu.

Podle čeho vybíráme místa pro poznání nebo odpočinek? Kromě internetu, který využívá více než polovina cestovatelů, je častokrát stěžejní i doporučení přátel nebo známých. Právě s nimi vyráží na nová místa necelá pětina dotázaných, s rodinou „výletuje“ dokonce téměř polovina z nich. A s kým nejčastěji jezdíte na výlety vy? 

Inspirujte se tipy na výlet a vyhrajte nafukovací solární lampičku!

tukHledáte inspiraci pro vaše letní výlety? Podívejte se na www.zlateleto.cz, kde můžete vybírat z 200 tipů na letní cestování po České republice a 100 míst na Slovensku. Rozhodně však nezapomeňte, že léto dnem nekončí. Pohodové posezení u táboráku, na zahrádce nebo večerní procházka při měsíčku je jen pár z možností, jak se večer odreagovat. Při těchto příležitostech vždy využijete solární lampičku, která je lehká, skladná, a dokonce i voděodolná. Nahrajte svou fotku z výletu s produkty Zlaté na www.zlateleto.cz a jedna z 1200 lampiček může být vaše!

 

Průzkum o letním cestování provedla agentura NMS Market Research pro značku Opavia Zlaté. Zúčastnilo se ho 1150 respondentů ve věku 18–65 let s rovnoměrným zastoupením obou pohlaví.

   
15.07.2016 - Redakční novinky - autor: redakce

Komentáře:

 1. avatar
  [6] chanahd [*]

  Kolem dvaceti jsem jezdila pod stan celkem často. Ale dneska to fakt není pro mne. To raději jednodenní výlet a na noc zase do své postele. A další den bez bolení zad a podobně:-)

  superkarma: 0 18.07.2016, 14:31:19
 2. avatar
  [5] denkas [*]

  My jezdili pod stan s vnoučaty-4 vnučky,jeden stan a bylo to fajn.Sml59 A zrovna včera sme byli v jeskyni,taky hezký výlet. Od jara do podzimu jezdíme na výlety,v okolí na celodenní,když dál,tak někde přespíme. Jo a oplatky si teda na cestu neberemSml23.My si namažeme housku,vezmem rajče,nebo okurku,cestou si uvaříme kávu.Na oběd si vždy dojdeme.

  superkarma: 2 16.07.2016, 14:54:17
 3. [4] iřka [*]

  Jednodenní výlety různě po okolí. Hrady,zámky,výstavy,kulturní akce,prostě žijem,nehnijem.Sml16

  superkarma: 2 15.07.2016, 17:51:30
 4. avatar
  [3] medulka [*]

  jako dítě jsem jezdila stanovat každý rok, bylo to takové dobrodružné, něco jiného, prostě zážitek... pak na škole jsme jezdily stanovat s kamarádkama - koupačka, večer popíjení u stanu... teď už mám ráda pohodlí, občas se sice stane, že někde přespím ve stanu, např. minulý rok na festivalu ve stanovém městečku, ale už to není, co to bývalo, záda trpí, ráno jsem jak přejetá Sml30

  superkarma: 0 15.07.2016, 14:13:56
 5. avatar
  [2] vodilulu [*]

  kempovani je supr pokud clovek ma vybaveni tak nic nechybi ani tepla sprcha. plynova bomba na vařeni a ohřev vody nesmí chybět a taky hlavně pohodlné spínkání v teplíčku...

  superkarma: 0 15.07.2016, 13:34:32
 6. avatar
  [1] luneta [*]

  taková dovolená není pro měSml23

  superkarma: 0 15.07.2016, 13:10:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme