Čtenářce makahi právě začaly prázdniny, a tak se chystá na lenošení. A má jednoduchý recept. Vzít si knihu a číst si. Děkuji Vám Makahi za příspěvek a vězte, že tohle lenošení také miluju. Bez knížky ani ránu!

Vážená redakce a milé čtenářky,
téma lenošení je pro mě velmi aktuální. Počínaje včerejším dnem mi totiž konečně začaly prázdniny a moje přirozená lenost se tak nyní může projevit naplno.

Lenošila jsem i předtím, ale pouze chvílemi a s  pocitem provinilosti. Celé „prázdniny“ jsem se musela věnovat škole: v červenci jsem psala svou bakalářskou práci a v srpnu jsem se učila na státnice, které jsem konala v úterý.

Při psaní bakalářky jsem neměla čas lenošit, poněvadž jsem se jí zabývala celý den, od rána až do pozdních večerních hodin. Jakmile jsem však práci odevzdala a začala fáze učení, volných chvil se našlo poměrně hodně.

Vůbec mě však netěšily, jelikož jsem měla špatný pocit z toho, že se místo učení „flákám“. Náhlý příval volných okamžiků ovšem nebyl způsoben mou leností, nýbrž poruchami soustředění, které při učení mívám.

Nedokážu se učit půl hodiny v kuse, často si potřebuju udělat přestávku a věnovat se něčemu jinému. Výsledkem je, že se naučím málo informací a zároveň ani nemám pocit, že bych lenošila a užívala si to.

Proto jsem ráda, že toto období mám zatím na delší dobu za sebou a než půjdu za 2 týdny opět do školy, můžu si dovolit lenošit, a to svým oblíbeným způsobem: četbou.

Přes školní rok sice čtu pořád, ale jen povinnou literaturu, takže nyní je čas přečíst si knížky, které jsem si již dávno koupila a neměla na ně čas. To je vše, co mi stačí ke štěstí (které mi však kazí vidina dlouhého uklízení nepořádku, který se mi tu za poslední semestr nahromadil) a nenudí mě ani po celém takto „prolenošeném“ dni.

Všem čtenářkám přeji hezký zbytek dne a doufám, že si na sebe občas najdou chvilku, kterou si prožijí podle svých vlastních představ. Já se odpojuji od počítače a jdu si dočíst knížku, kterou jsem včera začala číst.:-)
makahi
Text nebyl redakčně upraven


Končí téma dne: Umíte lenošit?

V 16 hodin jednu z vás, co dnes přispěla k tématu dne odměním. Knihami „Bratři sestry a jiná neštěstí“ od autorky Václavy Moravcové, kočičí krimi „Kočka s houslemi“ od Lydie Adamson a Diářem na rok 2013 s citáty Paula Coelho nazvané „Proměny“. To abyste si čas na lenošení mohly naplánovat.

Reklama