Styl

Ke koupi hodinek se nevztahují vždy jen radostné chvíle

Většina dnešních příspěvků o hodinkách je humorná a optimisticky vzpomínková. Čtenářka Jana má s hodinkami spojený i smutný příběh. Děkujeme za něj

Hodinky se nekupují každý den. Člověk si vždy připomene dobu ve které je dostal nebo koupil. Moje první hodinky jsem dostala v roce 1960 bylo mi 9let a byly Vánoce. Byly to hodinky zn. Moskva a  hrdě jsem je nosila, stále jsem měla vykasané rukávy a byla mi zima.. Cítila jsem se potěšená vždy, když někdo řek:. Ty máš nové hodinky? Provázely mě hodně dlouho Mého syna jsem na nich učila znát čas a používal je ještě do školy. No a pak jako správný kluk se popral a rozbil je. Přesto je mám uložené.

Můj muž je na hodinky dost zatížený. Máme doma několik kapesních hodinek, které se předávají z otce na syna. Dýchá z nich historie a jsou to pro nás krásné kousky. Zde si naši předci na řetízek přidělávali staré mince z celého světa. Je to krásná řemeslná práce.

Nevztahují se ke koupi hodinek vždy jen radostné chvíle. Jedny hodinky jsem koupila s dcerou manželovi. Dcera později v 17 letech tragicky zahynula. Hodinky se udržují, ale manžel je nenosí, ale stále tikají jako to její srdíčko.

Já mám taky nepříjemný zážitek. V den, kdy mi manžel koupil hodinky, jsem dostala výpověď z práce. Díky bohu jsem sehnala nové zaměstnání a jak se říká, doklepala jsem to tam do důchodu ve zdraví.

Hodinky neznamenají jen čas, jsou i šperk. Dnes mám hodinky troje. Podle oblečení, ale já jsem vždy vybírala hodinky podle značky a dost drahé, ale jak se říká napořád. Myslím si, že mobily nevytlačí hodinky. Je stále lepší podívat se na ruku než lovit telefon v kabelce. Z těch dnešních děvčátek a chlapců také vyrostou dámy a muži, kteří si koupí hodinky módní nebo luxusní  a taky budou nosit vykasané rukávy.

Tak já přeji Vám všem, ať nám ještě dlouho tikají.

Jana

To máte možná pravdu. Je to s divadlem, kterým se předpovídal zánik s příchodem filmu.

Co myslíte, milé ženy-in, zaniknou hodinky, nebo se znovu stanou módou a prestižní záležitostí?

redakce@zena-in.cz

   
10.06.2011 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

  1. [1] Rikina [*]

    Hodinky mého syna už netikají, a nikdy už nebudou... neměl je na ruce, když zemřel, a tak mi zůstaly jako jedna z mála věcí po něm, pro vzpomínku. Sml13

    superkarma: 0 11.06.2011, 21:36:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme