Bulvár

Ke kartám mě přivedl táta

Krásný den všem přeji.

Hry miluji od útlého věku. Začalo to s člověče nezlob se a končilo to karetními hrami za peníze.
Táta mě učil různé karetní hry, prší, dardu, oko a jiné. Jedinou hru, kterou jsem se dodnes nenaučila, je mariáš. Tolik bych se ji chtěla naučit, ale nejde to, nepochopím pravidla.
Prší si chodím zahrát do naší místní hospody, kde se vždy sejde celá naše parta. Začne se hrát o 10 Kč a někdy to končí i o 500 Kč.To se již vysloveně hecujeme, kdo ten daný večer bude mistr v prší.

Neříkám, že jsem neprohrála, ale zřejmě při mně stojí štěstěna a většinou vyhraji. Je to nádherný pocit, když vyhrávám nad mužskými, jsou ješitní a nejsou schopni se smířit s tím, že nad nimi vyhraje ženská.
Jsem nesmírně hravá, a když se koná poslední hra o již zmíněných 500 Kč, vyšponuji hru tím, že všem, kdo sedí u stolu, dám nabídku před poslední hrou, kdo si vsadí a na koho.
Zkraje mého nápadu si vždy vsadili na mého protihráče, ale po určité době vsázejí i na mně. Nebudu lhát - při každé výhře jsem na sebe pyšná. Můj muž vždy sedí vedle mne a jenom fandí. Jak říká, dva v rodině hrát nemůžou a dopřeje mi hru, ví, že jsem nesmírně hravá.

Když se hraje turnaj v mariáši, jenom tiše sedím, sleduji hru a závidím všem, protože se tuto hru již nenaučím. Legrace a smíchu, co u toho zažijeme, kdyby opravdu smíchem šla kila dolů, mám dole 3 kg, ale to asi tak moc neplatí.
Ano, moc mě baví karetní hry, ale k hracím automatům mám odpor, tam bych nedala ani 10 Kč.

Zdraví Věrulinka


Copak automaty, to není žádné hraní ani zábava. Jsou osamělé a smutné. Díky za pěkné vyprávění! A ať vám jde karta :-) 


   
01.03.2007 - Společnost - autor: Eva Jedelská

Komentáře:

 1. [3] Anai [*]

  Mariáš je úžasný - kdysi mě učili jen základy a hrozně moc mě to nadchlo, ale dnes už bych si asi nic nepamatovla. Nejsem příliš chytrá, jsem trošku "dys" a přesto, kdybych hrála často, asi bych jej jednou zvládla, takžeč proč by ses jej nemohla naučit Ty? Hrají to staříci na vesnici, často zcela nevzdělaní... nevím, o čem to je, jestli o IQ, nebo ne...? Chce to dobrého učitele a zkusit to!

  superkarma: 0 01.03.2007, 12:55:07
 2. avatar
  [2] Věrulinka [*]

  sweety77:jé ty už jsem dlouhoooooooo nehrála.Taky si už nic u nich nepamatuji,jejda

  superkarma: 0 01.03.2007, 11:06:09
 3. avatar
  [1] sweety77 [*]

  Taky mě baví karty, mohla bych je hrát celou noc. Taky jsme dřív hráli kostky, ale to už si vůbec nevzpomenu na pravidla hry, poradíte někdo??

  superkarma: 0 01.03.2007, 11:03:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme