Milá redakce,
 
já jsem se ke spartakiádě dostala jako slepý k houslím. Po přijetí na vysokou školu jsem si měla vybrat sport, který budu provozovat a tak jsem před kanoistikou dala přednost gymnastice. Každý, kdo si ten rok vybral gymnastiku, tak  automaticky nacvičoval na spartakiádu. Musím ale říct, že toho vůbec nelituju. Jen to oblečení mohlo být jiné. My, dívky jsme měly bílé minišaty bez výstřihu, bylo v nich hrozné horko a ještě k nim patřily bomby (spodní kalhotky) ze stejného materiálu. Ty kalhotky ale měly svůj účel, protože bez nich by při předklonech ta spartakiáda byla pestřejší, než autoři plánovali. K tomu jako náčiní patřil červený míč v síťce. Kluci měli modrá trika a trenky a medicimbal. Skladba nebyla moc výrazná, ale nás bavila. Dostali jsme se až na Strahov, což byla nejvyšší meta a můžu potvrdit, že to mělo svou atmosféru. Někdy i hodiny jsme stáli a čekali, až na nás přijde řada, ale když jsme pak vběhli na stadion, únava zmizela a bylo to moc pěkné. Mě si tenkrát z davu vybral nějaký fotograf a udělal pár fotek, které mi pak poslal a tak mám hezkou památku.
Ještě se mi vybavila jedna vzpomínka. Mezi nácvikem a přednáškou z obávané politické ekonomie jsme měli několik hodin volno, tak jsem pozvala kamarádku k nám domů a nalily jsme si skleničku jablečné vodky - tenkrát to byl hit z Tuzexu. Když jsme pak v pátek odpoledne dorazily na tu přednášku, všechno nám přišlo k smíchu. Nesmály jsme se ale dlouho, jen do doby, než nás profesorka vyhodila z přednášky. Pak jsme se strašně bály, jestli z toho nebude malér. Naštěstí se to nijak víc neřešilo, vždyť nějakým vyloučením ze školy by přišli o dvě exkluzivní cvičenky!
Hezký den přeje Ekonvalinka

Milá Ekonvalinka,

Váš príbeh sa mi páči. Máte zážitok na celý život... A vzdelanie ukončené s podtitulom "exkluzívna cvičenka".Každý nemá také šťastie.

Krásny deň :-)

  

Reklama