Bulvár

Když zákony schválnosti tak dobře fungují...


Srdečně vás zdravím.
 
Nikdy nejezdím na černo. Bylo by mi to nepříjemné, kdyby mě měl revizor "vyhmátnout". Nejsem nijak otrlá. Ale jednou došlo i na mě:
Dojíždím do Prahy  ze 30 km vzdáleného městečka. Vystoupím z autobusu (tam mám měsíční kupon), sestoupím do metra a chystám se vynadat jízdenku z peněženky a označit ji ve strojku. V ten moment by se ve mě krve nedořezal.  Peněženka leží v kuchyni na stole.  Večer si bral manžel nějaké drobné a peněženka už tam zůstala ležet. Co teď?! Prohrabu kabelku, kapsy. Nikde nic. No, tak to tedy risknu. Vždyť před půl sedmou ráno určitě revizor nepřijde. A v práci se nějaké peníze půjčím od kolegyně. Jenomže podle zákona schválnosti, který v takovýchto případech 100 % funguje, nastoupili do vozu hned dva revizoři. Každý z jedné strany vagonu. Snažila jsem se mu vysvětlit, že lístek sice mám, ale doma. Bohužel. 

Opsal si údaje z občanky, věnoval mi za to stvrzenku a já pak zaplatila pokutu 400,- přímo v Dopravním podniku. Tak jsem si zakoupila roční kupon a hlídám, abych náhodou zase nenechala peněženku doma. Když ty zákony schválnosti tak dobře fungují.

Miroslava

Milá Miroslava,

stáva sa. A opat sme pri tom. Nepochopenie zo strany revízorov.  Vždy ma rozčulľovala ľudská obmedzenosť . Je zaujímavé, že vačšinou ide o "unifomovaných občanov". A zákon "maslového chleba" skutočne funguje.


Krásny deň :-)

 

 

   
02.05.2006 - Společnost - autor: Natálie Rolková

Komentáře:

 1. avatar
  [10] Ťapina [*]

  danluk: U nás vždycky platily staré ještě dost dlouhou dobu po zdražení, prostě jsi musela mít poskládanou aktuální částku, ale klidně ze starých lístků.

  superkarma: 0 02.05.2006, 17:29:52
 2. avatar
  [9] Věrulinka [*]

  narcisko:píšeš z domova nebo v zaměstnání?

  superkarma: 0 02.05.2006, 15:34:59
 3. avatar
  [7] narciska [*]

  Natálko, mě by jenom zajímalo, jak byste se chovala Vy, být tím revizorem...

  superkarma: 0 02.05.2006, 12:53:46
 4. avatar
  [6] Kelly [*]

  Miroslavo, v našem městě se se sklerózou platících počítá. Takto přistižený občan obdrží sice běžný pokutový lístek, dojde-li ale na dopravní inspektorát do 3 dnů a prokáže, že "měsíčník" měl opravdu v uvedený den zakoupený, pokuta dosahuje - kdysi 40,- Kč (také jsem zapomněla), dnes netuším. Víc, jak 100,- Kč (a to přeháním) to ale určitě není.

  superkarma: 0 02.05.2006, 12:20:39
 5. avatar
  [4] skolacka [*]

  danluk: já to teda netušila a i lidi, kterým jsem o tom říkala jen vrtěli hlavou . navíc od tý doby jsem zas městskou nejela . Je to už asi 2 roky.

  superkarma: 0 02.05.2006, 10:00:24
 6. avatar
  [2] skolacka [*]

  Natálko, a jak má takový revizor poznat, že dotyčná opravdu jen jednou jedinkrát zapomněla a nedělá to pravidelně a pak jen dělá smutné oči .
  Tím samozřejmě nepopírám, že je to k vzteku . Já takhle platila pokutu, protože jsem jela po dlouhej době městskou a nevěděla jsem, že jsou vydaný nový lístky - jen jsem věděla, že se jízdné zdražilo... Dokoupila jsem si teda ke starému lístku, který mívám pro jistotu v peněžence lístek s měnší hodnotou abych měla dohropmady požadovanou sumu a to se prý taky nesmí, když ten starej lístek už neplatí nechápu, za oba lístky jsem zaplatila stejnému dopravnímu podniku

  superkarma: 0 02.05.2006, 09:48:31
 7. avatar
  [1] Majdinka [*]

  Nejsem ani na jedné straně. Nepochopení revizory? V kůži Miroslavy bych jednala asi stejně, na straně revizora taky. Myslím, že "pohádek" vyslechnou za celý den dost a jak mají poznat, kdo to má naučené a komu se to opravdu stalo?

  superkarma: 0 02.05.2006, 09:45:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme