Ale já jsem řekla: Ne!“ Kapra má každý, k čemu tradice, zkostnatělost... Já si pořídím něco lepšího. Letošní Vánoce platí – když Vánoce – tak houser.

Ano, čtete dobře. Na Štědrý den jsem si pořídila malé nenápadné zvířátko. Zove se houser a nebo také ischias. Můžu vám říci, že člověk se s ním opravdu nenudí. Ráno chcete vyskočit z postele jak srnka a ono ouha, ležíte vedle postele a připadáte si spíš jak brouk, který jest obrácen na krovkách, třepe nožičkama a nemůže se hnout. Vy se nemůžete hýbat také, navíc ani těma nožičkama nemůžete třepat. Jen oupěnlivě voláte o pomoc. A ten mrňavej neřád, co se drží vašich zad, se tiše chechtá.

Po bytě se pohybujete zásadně v předklonu. Má to své výhody i nevýhody. Nevidíte, jak se vám všichni škodolibě chechtají, ale zase vidíte ten čurbes na zemi, co nadělaly Vaše čtyřnohohé či dvounohé příšerky a co měl či měla vaše drahá polovička vyluxovat. Vidíte, a tady máte další výhodu – při luxování se nemusíte ohýbat, poloha čelem k zemi je nyní pro vás zcela ideální.

Okamžik, kdy si musíte dávat pozor, je ten, když začnete připravovat slavností večeři. Máte-li plynový sporák, tak dejte na moji radu a věnujte náležitou pozornost vaší ofince. Pokud jste to neudělali, nemusíte mít již ofinku žádnou. V případě, že vlastníte sporák elektrický, nastává jiný problém. Můžete si na čele vyrobit krásné červené kolečko, které vám leckterá indická dívka bude závidět. Hare ráma, hare kršna, kršna, kršna...

Když už tohle všechno překonáte a s pomocí rodiny máte prostřenou slavnostní tabuli, ještě stále nemáte vyhráno. Zkusíte se posadit. A v tu ránu si opakujete ranní očistu, obličej totiž máte přímo v úrovni hladiny rybí polévky. Jestliže některé z vašich nejbližích napadne udělat si z vás pojízdný servírovací stolek, neboť vaše poloha v předklonu tomu přímo vybízí, netruchlete a vězte, že takto indisponováni nebudete na věky a den odplaty jistě přijde.

Před vánočním stromem jste ve výhodě. Díky své indispozici jste v dobré pozici a můžete rychleji ukořistit své dárky, případně zjistit počet dárků ostatních a Ježichovi posléze vyčinit za to, že vy trpící máte dárků jen pět a ostatní o dva více. Ale můžete být spokojeni, den D jste přežili.

Ještě mám pro vás další variantu. Můžete být obklopeni milující rodinou a ta vás z broučkovské pozice usadí na pojízdný vozík a bude o vás celý, celičký den s láskou a nezištnými úmysly pečovat. Ovšem v tom případě bych vám radila zdravotní prohlídku, neboť je zřejmé, že v případě této varianty jste po ránu z postele nespadli na záda, ale na hlavu. :o)))

Šárkaa


Děkujeme za nádherný příspěvek :)

Je to sice poněkud zlomyslné, ale pořádně jsem se u něj nasmála :). Ještě že to berete takhle s humorem :)

Jaké byly Vaše Vánoce? Veselé, smutné nebo poklidné? Pochlubte se, jaké jste dostala dárky! Pošlete nám fotky i příběhy na redakce@zena-in.cz!

Reklama