Rodina

Když vám bankomat spolkne kartu

Chcete si vybrat peníze z bankomatu, vložíte kartu, zadáte PIN a místo hotovosti zděšeně pozorujete, jak karta nezadržitelně mizí v otvoru bankomatu. Co teď?

Pokud je bankomat, který pohltil kartu, v dosahu pobočky, je nutné se tam ihned odebrat a požádat o vydání karty. Obsluha bankomatu by vám měla sdělit i důvod zadržení. Pokud pobočka nemůže, nebo odmítne kartu vydat, je nutné neprodleně informovat o zadržení karty svou banku a kartu zablokovat.

V případě, že se bankomat nachází mimo dosah pobočky, například v nákupním centru, na ulici... zavolejte na telefonní číslo, které by mělo být na bankomatu uvedeno. Tam se dozvíte důvod této lapálie a kde a kdy si kartu budete moci vyzvednout. Pro rychlejší identifikaci bankomatu je dobré vědět jeho číslo, pokud na něm není uvedeno, připravte si aspoň jeho adresu.

Shrnutí odborníka

„V případě zadržení karty bankomatem jsou důležité dva kroky. V prvé řadě se spojit s pobočkou, která bankomat spravuje, případně její „hot line“ (horkou linkou), a v druhé řadě informovat svou banku a kartu v případě jejího nevydání dočasně zablokovat,“ doporučuje Petr Mikoláš z Poštovní spořitelny.

Už vám bankomat „sežral“ kartu? Co jste dělali?

   
19.08.2009 - Finance a práce - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. [6] karolina78 [*]

  To se mi sice nestalo, spíš mě štve, kolik výběr stojí, výběr z bankomatu zdarma se v dnešní době už jen tak nevidí

  superkarma: 0 03.02.2014, 02:01:35
 2. [5] Jarkkka [*]

  Skoro vždy platím kartou, takže bankomat moc nevyužívám, možná jednou za pár měsíců. Díkybohu se mi zatím nic takového nestalo.

  superkarma: 0 16.01.2013, 20:42:59
 3. avatar
  [4] Suzanne [*]

  Manželovi jednou sežral kartu bankomat v Madridu cca o půlnoci a v sobotuSml57 Na hotline nikdo nemluvil anglicky, jen strašně rychle katalánskySml30 Báječná situace. Naštěstí vše dobře dopadlo, já měla taky kartu, hotovosti bylo dost a kartu dostal v ČR.

  superkarma: 0 25.08.2009, 11:36:47
 4. [3] libuno [*]

  Mně sice bankomat kartu "nesežral", ale došlo k situaci, že jsem vybírala určitý obnos, ale peníze nevylezly. Při další transakci mi bylo sděleno prostřednictvím bankomatu, že mám o vybíranou částku na kontě méně. Šla jsem svůj problém sdělit přímo do pobočky a tam mi bylo sděleno, že se nedá nic dělat. Shodou okolností měla moje spolupracovnice svého manžela na této pobočce a ten problém k mému úžasu vyřešil. Je to možná 10 let a věřte, že pokud mám vybírat z tohoto bankomatu, raději se mu obloukem vyhnu. Spolupracovnice již dávno pracuje jinde. I její manžel. Nevím, kdo by mi dnes pomohl.

  superkarma: 0 19.08.2009, 20:31:13
 5. avatar
  [2] Cinderela [*]

  Mám karty dvě. Jednu neustále používám,takže PIN ťukám automaticky.Jednou jsem omylem nastrčila kartu druhou, zadala PIN a karta nic. Ťukám podruhé a už je mi úzko, náběh na infarkt. Napadlo mě tedy rychle vytočit číslo pobočky. V tom momentě mi však nějak došlo, že tam mám kartu zelenou místo modré.Tak jsem rychle telefon zrušila, zadala PIN jiný a v pohodě. Ovšen ten moment, když není ani karta , ani peníze, je opravdu velice nepříjemný.

  superkarma: 0 19.08.2009, 19:15:49
 6. avatar
  [1] *modrá [*]

  naštěstí se mi to ještě nestalo

  superkarma: 0 19.08.2009, 10:36:11

Profil uživatele




Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme