Běda mužům, kterým žena vládne, říká se. Ale když „vládne“ moudrá žena a muž se jí moudře podvolí, může vzniknout svazek, který je ku prospěchu obou stran.

zena

Pro příklad nemusím chodit daleko. Existuje v mém příbuzenstvu. Moje teta je jedna z žen, které moudře převzaly vládu, a přesto, nebo právě proto, jejich manželství klape k oboustranné spokojenosti.

Ne že by její muž byl nějaký ňouma, podpantoflák a mouchy snězte si mě, ale pochopil, že jeho žena je vzdělanější, organizačně schopnější a energičtější a rád jí přenechal velení.  

Možná tak udělal z pohodlnosti, aby nemusel sám nic řešit, plánovat, zařizovat a obíhat, když to jeho žena dělá lépe a s potěšením, ale v každém případě udělal to, co by jiní muži na jeho místě překousli jen stěží.

Vykašlal se na svou mužskou ješitnost a stal se raději realizátorem jejích nápadů a zároveň pozitivním oponentem. Žena je naopak natolik chytrá, aby to dokázala ocenit, nepovyšovala se nad něj a nedávala  mu „sežrat“, že nebýt jí, nebydleli by v hezkém baráčku s krásnou zahradou, neměli by dvě auta, nejezdili by na dovolené a nevychovali  děti, z kterých vyrostli spořádaní otcové spokojených rodin. Možná to zní až příliš idylicky a neuvěřitelně, ale je to tak.

Není totiž bez zajímavosti, že jejich synové zřejmě převzali podobný rodinný model a jejich vztahy fungují naprosto pohodově. Oba si taktéž vzali dominantnější partnerky a zdá se, že jim to tak vyhovuje.

 Jsou to muži, kteří svou autoritu neprosazují za každou cenu a nemají sebemenší mindrák z toho, že hlavami  jejich rodin jsou ženy. Naopak, jsou na ně právem hrdí a můžou se přetrhnout, aby jejich manželky a děti byly spokojené.

A ženy jim oplácejí stejnou mincí a jsou pyšné na své muže, kteří jsou pracovití a dokážou je zabezpečit.

Co říci závěrem? Běda mužům, kterým žena vládne, nebo běda ženám, kterým vládnou hloupí muži?

Reklama