Často píšeme o problémech kolem sexuálního života. Řešíme i to, když se něco děje s naší drahou polovičkou. Možná se vám to už také stalo, chtěly jste se milovat, ale u vašeho partnera to nejde. Zkrátka, to, co by mělo stát, nestojí, a stále ukazuje „půl šesté“. A takových dvojic se najde hodně.

 

Něco pro začátek

Zkusíme začít trochu nepopulárně, a to statistikami. Poruchami erekce trpí každý druhý muž nad 35 let. Dokonce už u mužů nad 21 let se poruchy erekce projevují u každého desátého. Pokud i vy doma řešíte podobný problém s partnerem, který takovou situaci nemusí nést zrovna lehce, můžete ho ujistit, že rozhodně není jediný.

 

Navíc nemusí jít pouze o poruchu erekce. Ta totiž může dopředu signalizovat budoucí zdravotní problémy, a to mnohem závažnější. Ano, pánové si asi teď nepřipustí, že může být něco vážnějšího, než když „nestojí“. Ale hrozit partnerovi může infarkt nebo cévní mozková příhoda. Podle odborníků je to způsobeno tím, že tepny zásobující penis jsou tenčí než cévy vyživující srdeční sval. Poruchy průtoku krve se na nich tak projeví dříve.

 

A co dál

Zkuste partnera podpořit, promluvit si s ním a přesvědčit ho, že poruchy erekce nejsou žádné tabu. Že není žádné hrdinství nechtít o tom mluvit a problém skrývat, ale naopak se tomuto problému postavit. Mnohem rozumnější je navštívit lékaře a nechat si udělat příslušná vyšetření. Ta může provést buď praktický lékař, ve složitějších případech pak androlog, urolog nebo sexuolog. Ti zjistí, zda se jedná o blížící se příznak systémového onemocnění, nebo jen o poruchu erekce.

 

Řešení s dlouhodobou účinností

Řešení v podobě pilulky se objevilo již před deseti lety. Je určena pro muže, aby jim pomáhala překonat to, když nedojde k „akci“. Její nevýhodou, kterou muži zmiňovali, byla potřeba si hezké chvilku dopředu plánovat a domlouvat. Účinek pilulky se projevil po určité době a trval čtyři hodiny. MUDr. Karel Kočí, CSc. z privátní ambulance Andromeda k tomu dodává: „Při užívání této pilulky dle potřeby pak u řady mužů dochází k nežádoucí psychologické vazbě sex = pilulka. Ze sexuálního života partnerů se tak vytrácí přirozenost a spontaneita.“

 

Nyní je ale možné brát lék s delší účinností, a to až 36 hodin. Samozřejmě to není tak, že by muž byl po celou tu dobu „v pozoru“. Znamená to, že po předehře si můžete užít milování kdykoliv během těchto hodin. Můžete si tak užít příjemný víkend jen ve dvou, a kolik těch příjemných chvilek bude, záleží už jen na vás a partnerovi.

 

Život jako předtím

Máte pocit, že prodloužená doba je fajn, ale přesto pořád nechcete s pilulkou „uzavírat smlouvu na dobu určitou“. Kdyby to tak šlo bez časového omezení. I to je nyní možné. Vědci zjistili, že když se lék používá pravidelně v menší koncentraci, působí každý den. Tak jako vy možná užíváte antikoncepční pilulku, může váš partner užívat „akční“ pilulku. Pak už může každý večer probíhat podle nálady bez starostí, obav a plánování.

 

A něco nakonec. Pokud i vy s partnerem řešíte podobnou situaci, zkuste se pro začátek podívat na webové stránky www.život-jako-predtim.cz. Tam se dozvíte více a můžete se zeptat odborníků ještě před návštěvou lékaře.

 

Znáte někoho, kdo užívá před sexem povzbuzující pilulky? Nebo spíš se za to muži stydí a nechtějí přiznat barvu? Jakou s tím máte zkušenost?

Reklama