Čtenářka Noisydog se letos vážně snažila upéct cukroví, ale osud byl proti ní. Však čtyřměsíční miminko dá natolik zabrat, že je lepší, když cukroví pošle babička.

Vůně cukroví má své nepopiratelné kouzlo. Umocňuje kouzlo Vánoc, ale taky dokáže  pořádně potrápit. Vím o tom své.

Před čtyřmi měsíci jsme si přivezli z porodnice krásnou holčičku. Tehdy to bylo malé, nepohyblivé stvořeníčko, které se zajímalo jen o mámino mlíčko a houpající náruč. Jak dny ubíhaly, to malé stvoření nabývalo na síle a okolní svět se pro ni jevil čím dál více zajímavý.

 Dříve byla spánku věnována převážná část dne, nyní je to jen nezbytné minimum. Vždyť kolem je tolik pozoruhodných věcí! Ráda bych napsala, že mi její starší sestřička pomáhá, ale v jejím věku 4 let se orientuje spíše na neplechy a pravidelnou revoltu rodičů. 

A uprostřed toho blázince jsem se rozhodla, že budu péct. Poslala jsem manžela pro potřebné suroviny , po třetím návratu do supermarketu mě nejspíš cestou častoval nevybíravými přezdívkami, ale jsem hlava děravá a jisté potřebné ingredience se klubaly na povrch postupně.

Dcerka usnula, starší ratolest strnule civěla na novou pohádkou s oblíbenou Barbie a já, oděna do kostkované zástěry od babičky začala míchat těsto. Jsem vdaná teprve chvíli a dříve jsem nepekla, ale i premiéry mohou být úspěšné, konejšila jsem se.

Těsto vyváleno, formičky v pozoru, z dětského pokoje se začalo ozývat nespokojené mumlání a z ložnice brekot toho nejmenšího potomka. Mě to ale na nadšení neubralo a hrdě jsem vložila první plech do trouby a pyšně si měřila i ostatní tři, připravené na pečení.

Ale co to?

Že by trouba stávkovala? Ani šikovný manžel si nedokázal s neposlušným spotřebičem poradit, ač se snažil, co to šlo.

Říká se, že snaha se cení, ale mě tento neúspěšný pokus (ač zaviněn technikou, ne mnou), od dalšího pečení odradil.

 A cukroví? „Babi, máš letos už napečeno?“ J

Noisydog
Text nebyl redakčně upraven


Děkuji Noisydog za váš příspěvek k dnešnímu tématu. Nelamte si s tím hlavu. Takhle malé dítě dá natolik zabrat, že by rodina jistě ani necekla, i kdybyste to cukroví koupila. A babičce určitě udělá radost, až jí cukroví pochválíte.

Dnešní téma je:

  • Budete letos péct na Vánoce cukroví?
  • Nebo na to kašlete a vše koupíte?
  • Jak vzpomínáte na dětství a vůni pečeného cukroví?
  • Máte nejlepší recept na vanilkové rohlíčky, pusinky, rumové kuličky, pracny nebo jiné vánoční cukroví?

Sem s nimi. Pokud bude přetlak příspěvků, přednost dostanou nejvtipnější příspěvky, příspěvky s recepty a návody a příspěvky slibující vzorky donesené do redakce.

A kam máte tyto sladké příspěvky posílat?

redakce@zena-in.cz

A ani tentokrát nezůstane jeden příspěvek bez odměny.

Mám pro vás dvě knihy.

První je: Vánoční pečení - Sladkosti pro nejkrásnější svátky v roce

vanocnoi peceni

A druhou na povánoční období je:  Hubněte ve spánku - Využijte svůj biorytmus k hubnutí

hubnete ve spanku

Těším se na vaše příspěvky a příběhy!

Reklama