Bulvár

Když se zdá o mrtvých, přinese to něco nepříjemného

Přečtěte si další zajímavý příspěvek na dnešní téma. Poslala nám ho naše čtenářka a pravidelná přispěvatelka Větulinka a my jí děkujeme.

Zdravím a přeji krásný den. Neskutečně věřím na sny, i když často neumím přesně ráno vydedukovat, co mi sen přinese, ale většinou to není nic dobrého. Tak i tento sen, který chci napsat, nepřinesl nic dobrého. To, že moje matka mě nenáviděla, jsem již psala, ale že to dotáhne a to doslova a do písmene, až za hrob, by mě nikdy nenapadlo. Bohužel se jí to podařilo.

Letos to budou v srpnu 4 roky. Byli jsme s manželem na naší zahrádce v Chuchli. Večer manžel naplánoval, že pojede domů, nejen pro nějaké věci, co jsem potřebovala, ale hlavně vybrat schránku, měli jsme to 15-20 minut cesty, což bylo super.

Ráno mě vzbudil sen:

Byla jsem na dvorku u mojí milovaný babičky a nejen že tam byla babička, ale i můj taťka. Stáli jsme proti sobě a taťka mi něco říká a prstem ukazuje do nebe. Co mi říkal, jsem nevěděla, jakoby šeptal, ale byli oba tak krásní, živí, až jsem po probuzení litovala, že sen nebyl delší. Uvařila jsem si kávu a stále mi vrtalo hlavou, co mi to taťka říkal. Nemohla jsem odpoutat myšlenky od snu a jenom jsem přemítala, co mi sen přinese.

Manžel vstal, vstává vždy později a já mu říkám sen, k tomu dodávám,,prosím tě, dávej pozor, ten sen něco přinese". "Prosím tě, nech toho, ty jsi fakt čarodějnice," jeho obvyklé rčení, při mých úvahách, co asi sen přinese.

Vypil kávu, odjel. Já jsem nestála za nic, chtěla jsem se pustit do nějaké práce na zahrádce, ale nešlo to. Scénářů jsem měla plnou hlavu a jeden prvotní byl, aby se nenaboural. Uplynuly dvě hodiny a hurá, slyším naše auto, ulevilo se mi a jak.

První,na co jsem se vrhla, byla pošta, mimochodem samý letáky a že jich bylo za týden, pročítám letáky a mezi nimi byl dopis. Koukám na odesílatele, já a od notáře? Dopis rychle otevírám, ani jsem nedýchala, protože moje první myšlenka byla u mé matky. Zbledla jsem a manžel se ptá,, Co to je?"

Ano oznamovala mi notářka, že mi umřela máma, ale již před měsícem a že ji mám zavolat a dohodnout si s ní schůzku projednání dědictví po zemřelé. Později jsem se dozvěděla, že zakázala, aby mně, jako jediné dceři, dali vědět z nemocnice, kde ležela, že je nemocná.

Proč? Dodnes nevím. Vím. Šla s nenávistí ke mně, až za hrob. Ve snu mi vlastně táta ukazoval, že je máma už s nimi oběma v nebi. Ano, když se zdá o mrtvých a ve snu se s nimi mluví, vždy to přinese něco nepříjemného, ošklivého, mrtví varují.

Dlouho mi trvalo, než jsem s tímto vyrovnala, no vyrovnala, ono to ani nejde, ale smířila jsem se s její nenávistí ke mně a tímto jejím jednáním mi dokázala, jak mi musela šíleně nenávidět.

Děkuji za možnost, se z toho vypsat, je mi o něco lépe. Mami odpouštím ti, ale moc mi to mrzí, je mi to líto, proč jsi nám nedala šanci, alespoň před smrtí jsme si mohly spolu popovídat. Snad jednou, až přijdu za vámi, mi to řekneš, proč jsi mě tolik nenáviděla, vždyť jsi byla věřící.

Zdraví Věrulinka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

To je zvláštní, když se mi zdá o tátovi, který nežije už sedmnáct let, vždycky mě to potěší a vůbec si nepřipouštím, že by se mělo přihodit něco nepříjemného. Zřejme jde o vztah, jaký jsme k tomu člověku měli.

Svěřte se nám také se svými sny? Máte nějaký, který vás obzvlášť vyděsil? Věříte na sny? Vykládáte si je? Máte spíž hezké nebo děsivé sny?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Další foto do soutěže

Nohy C

Nohy C

   
09.03.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [14] Eva_CZ [*]

  verlit — #10 taky marne hledam auto. Bohuzel nekdy i ve skutecnosti.

  superkarma: 0 10.03.2010, 02:58:36
 2. avatar
  [13] Dudlajlama [*]

  Kdyz se zda o mrtvych, bude druhy den prset. Rikavala to moje babicka a ta vedela vsechnoSml16

  superkarma: 0 09.03.2010, 18:05:47
 3. [12] macamala [*]

  Já se ze špatných snů musím někomu vypovídat. Jinak - a to mám vyzkoušené - se něco stane. Nemusí to být fatální, ale pozitivní určitě ne. Hezké sny si nechávám sama pro sebe.

  superkarma: 0 09.03.2010, 16:04:33
 4. avatar
  [11] RenataP [*]

  átéčko — #2 ano, to znám dokonce do tří dnů bude pršet.

  Takže bude... dneska se mi zdálo o babičce i dědovi. Zdá se mi zejména o babičce dost často a já to beru jako pohlazení, sny jsou to krásné, možná někdy slátanina, ale ten pocit z nich je nesmírně hladivý.

  superkarma: 0 09.03.2010, 15:46:59
 5. avatar
  [10] verlit [*]

  O mrtvých se mi zdá zřídka a nic špatného mi to nepřináší. Dva sny, které signalizují, že na mě buď leze nějaká choroba nebo jsem v nějakém špatném, tísnivém rozpoložení jsou sny o starém domu, ve kterém jsme bydleli a sen, kdy nemůžu najít, kam jsem zaparkovala auto.

  Zní to asi úsměvně, ale zvlášť ten sen o autu je vždycky velmi tísnivý. Nejde ani tak o auto samotné, ale tím převládajícím pocitem je "nemám jak se vrátit domů, jsem sama, jsem odříznutá, zoufám si. Hledám a hledám a nenacházím." Brrr. Zdál se mi zrovna před pár dny a vždycky mi trvá, než se z něj vzpamatuju. Sml80

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #14
  superkarma: 0 09.03.2010, 14:13:50
 6. avatar
  [9] OlgaMarie [*]

  Tanzánie — #3 Také tak. Jen je mi už ve snu divné, kde se tam vzali, protože i ve snu vím, že již nežijí.

  superkarma: 0 09.03.2010, 14:02:33
 7. avatar
  [8] Milala [*]

  Taky ,když se mi zdá o mrtvých, se nikdy nic zlého nestalo,spíš naopak.Tak snad tomu bude i nadále!

  superkarma: 0 09.03.2010, 13:53:29
 8. avatar
  [7] Zluta [*]

  Tanzánie — #3 přesně jak píšeš ty nebo Dana Svobodová, taky jsem ráda,když se mi zdá o tatínkovi, který už bude letos 12 let pochovaný. Měli jsme spolu krásný vztah a po tom tajemném telefonátu,co jsem měla den před jeho skonáním,jsem se bála, aby se mi o něm nezdálo.Trvalo to asi pět let,než se mi o něm poprvé zdálo,ale stejně to bylo zvláštní. Dosud se mi o něm zdálo asi 3x a nikdy z těch tří snů jsem mu neviděla do obličeje...Co to znamená, nevím, ale pravdou je, že mi sny o mrtvých nic zlého nikdy nepřinesly.

  Podle snáře - viděti mrtvé - zvěstuje zprávy od příbuzných... Což i v případě Věrulinky se vlastně potvrdilo.

  superkarma: 0 09.03.2010, 12:24:17
 9. avatar
  [6] Alfinka [*]

  Měli jsme teď v rodině více úmrtí najednou,takže se mi o mrtvých zdá snad každou noc,ale nic špatnýho mi to taky nepřinese Sml23 najednu stranu mi vadí že se mi o tom pořád zdá-je to ale čerstvé takže proto,ale na druhou jsem ráda,protože se mi o mamce zdají pěkné sny,mluvím s ní, je jí dobře a tak.

  superkarma: 0 09.03.2010, 12:17:18
 10. [5] Andrea2509 [*]

  A mě když se zdá o kalné vodě - tak vždy onemocním

  superkarma: 0 09.03.2010, 11:36:34
 11. avatar
  [4] Věrulinka [*]

  Tanzánie — #3 jak ti závidím, mě vždy něco vyjde špatného Sml15 t těchto snů.Sml15

  superkarma: 0 09.03.2010, 10:55:55
 12. avatar
  [3] Tanzi [*]

  Né moc často, ale stává se, že se mi také zdá o lidech, kteří už tady s námi nejsou.

  Sny to jsou většinou hezkéSml67 a žádnou spojitost s něčím nepříjemným nemám.Sml80Sml23

  1. na komentář reaguje Věrulinka — #4
  2. na komentář reaguje Zluta — #7
  3. na komentář reaguje OlgaMarie — #9
  superkarma: 0 09.03.2010, 10:29:37
 13. avatar
  [2] átéčko [*]

  Když se zdá o mrtvých, bude pršetSml22

  1. na komentář reaguje RenataP — #11
  superkarma: 0 09.03.2010, 10:13:20
 14. avatar
  [1] richada [*]

  Smutné,jen co je pravda.Snad se někdy dáte na druhé straně dohromady a vypovídáte se z toho.

  superkarma: 0 09.03.2010, 10:05:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme