Co dělat, když chlap přijde opilý z hospody? Jaké jsou vaše zkušenosti? Rady, tipy, příběh paní Heleny.


Po patnácti letech manželství se najednou Filip změnil. Už dřív si občas zašel s kamarády na pivo, jak vždycky říkal, na jedno. Tenkrát to ale skutečně bývalo jen jedno.

A pak se to stalo. Manžel mi celý večer nebral telefon, byla jsem hrozně vyděšená. Dovolala jsem se jen jeho kolegovi z práce, který ale nic nevěděl. Zazmatkovala jsem a málem zvolala policii, když se Filip vpotácel domů. Vypadal hrozně. Lekla jsem se, že ho někdo zmlátil. Vrhla jsem se k němu a odhalila trpkou pravdu – byl docela namol...

V ložnici se s ním nedalo vydržet, jak za chvíli smrděla výpary, tak jsem si lehla na gauč a připravovala se, jak manžela ráno spucuju. Ráno byl ale jako beránek. Dušoval se, že už to nikdy, nikdy neudělá, že ho to moc mrzí, že slavili kamarádovy narozeniny, že mě moc miluje... že, že, že.... Prostě jsem to spolkla i s navijákem.

Od té doby se začal domů v obdobném stavu vracet stále častěji. Nepomáhalo nic, hádky, mlčení, prosby, prostě nic. Starší syn ho začal nenávidět, mladší se ho zase začal bát. Všechno vyvrcholilo asi po roce, když si Filip jednou v opilosti spletl dětský pokoj s toaletou.

Misky na vahách mé trpělivosti se převrhly. Vypravila jsem ráno děti do školy a nachystala manželovi do práce jeho nejoblíbenější jídlo, rozmrazila jsem jahodové knedlíky. Uvařila mu kávu, jak to má rád, a vyrazila zařizovat. Nechtěla jsem být doma, až ten ranní dárek najde – bála jsem se, že bych zase podlehla, zase mu odpustila. Navíc jsem měla napilno, když jsem chtěla všechno zařídit rychle.

Jak se probudil, tak mi hned volal. Zase omluvy, výmluvy, mlácení prázdné slámy... Byl překvapený, co jsem pro něj nachystala, byl nadšený – dušoval se že už nikdy, nikdy...

Řekla jsem mu, že je vše odpuštěno. Když se ale vrátil domů, našel poloprázdný byt a na stole jen strohý vzkaz: „Odstěhovali jsme se k našim, až budeš chtít zase bydlet s námi, dej vědět. Helena“

Samozřejmě, že hned volal, ale já se nechala čtrnáct dní dobývat, aby si pěkně uvědomil, o co se připravuje.

Povedlo se, najednou tu byl zase ten laskavý Filip, kterého jsem znala a milovala. Pročistil se vzduch a konečně z něj i vypadlo, proč to celé nastalo. Manžel přestal zvládat tíhu autority živitele rodiny. Starší syn se mu začal občas vzpouzet, aby ne, když s ním začínala pomalu mlátit puberta. V práci také všechno nešlo tak, jak si představoval. K tomu občasné naše třenice... Tak se začal utíkat k alkoholu, který mu pocit chlapáctví navracel. Cítil se silnější a neuvědomil si, do čeho se řítí...

Naštěstí už je to minulost. Má léčba šokem sice přišla na pár tisícovek při stěhování tam a zpátky, ale pomohlo to. Měla jsem štěstí, že naši mají dům a poskytli mi útočiště, jinak nevím, kam by to celé vedlo.

„Zaručené“ tipy a rady, jak ho vystřízlivět:

1. Uvařte mu silné černé kafe s citronem.

2. Zalígrujte se a nechte ho spát za dveřmi.

3. Ustelte mu na gauči.

4. Šoupněte ho do sprchy a pouštějte na něj
střídavě studenou a teplou vodu.

5. Uvařte mu silnou chilli amoletu.

6. Nakrmte ho vitamíny C a B.

7. Udělejte mu na večeři něco masitého s bramborem
či pečivem a nechte ho to řádně zapít.

8. Otevřete na něj okno.

9. Uvařte mu mátový čaj.

10. Namažte plátek citronu medem
a donuťte ho to sníst.

Máte nějaký zaručený recept, jak opilého chlapa vystřízlivět? Stalo se vám někdy něco podobného jako paní Heleně? Řešila byste situaci stejně jako ona?

Reklama