Vztahy

Když se vrátí z hospody...


Co dělat, když chlap přijde opilý z hospody? Jaké jsou vaše zkušenosti? Rady, tipy, příběh paní Heleny.


Po patnácti letech manželství se najednou Filip změnil. Už dřív si občas zašel s kamarády na pivo, jak vždycky říkal, na jedno. Tenkrát to ale skutečně bývalo jen jedno.

A pak se to stalo. Manžel mi celý večer nebral telefon, byla jsem hrozně vyděšená. Dovolala jsem se jen jeho kolegovi z práce, který ale nic nevěděl. Zazmatkovala jsem a málem zvolala policii, když se Filip vpotácel domů. Vypadal hrozně. Lekla jsem se, že ho někdo zmlátil. Vrhla jsem se k němu a odhalila trpkou pravdu – byl docela namol...

V ložnici se s ním nedalo vydržet, jak za chvíli smrděla výpary, tak jsem si lehla na gauč a připravovala se, jak manžela ráno spucuju. Ráno byl ale jako beránek. Dušoval se, že už to nikdy, nikdy neudělá, že ho to moc mrzí, že slavili kamarádovy narozeniny, že mě moc miluje... že, že, že.... Prostě jsem to spolkla i s navijákem.

Od té doby se začal domů v obdobném stavu vracet stále častěji. Nepomáhalo nic, hádky, mlčení, prosby, prostě nic. Starší syn ho začal nenávidět, mladší se ho zase začal bát. Všechno vyvrcholilo asi po roce, když si Filip jednou v opilosti spletl dětský pokoj s toaletou.

Misky na vahách mé trpělivosti se převrhly. Vypravila jsem ráno děti do školy a nachystala manželovi do práce jeho nejoblíbenější jídlo, rozmrazila jsem jahodové knedlíky. Uvařila mu kávu, jak to má rád, a vyrazila zařizovat. Nechtěla jsem být doma, až ten ranní dárek najde – bála jsem se, že bych zase podlehla, zase mu odpustila. Navíc jsem měla napilno, když jsem chtěla všechno zařídit rychle.

Jak se probudil, tak mi hned volal. Zase omluvy, výmluvy, mlácení prázdné slámy... Byl překvapený, co jsem pro něj nachystala, byl nadšený – dušoval se že už nikdy, nikdy...

Řekla jsem mu, že je vše odpuštěno. Když se ale vrátil domů, našel poloprázdný byt a na stole jen strohý vzkaz: „Odstěhovali jsme se k našim, až budeš chtít zase bydlet s námi, dej vědět. Helena“

Samozřejmě, že hned volal, ale já se nechala čtrnáct dní dobývat, aby si pěkně uvědomil, o co se připravuje.

Povedlo se, najednou tu byl zase ten laskavý Filip, kterého jsem znala a milovala. Pročistil se vzduch a konečně z něj i vypadlo, proč to celé nastalo. Manžel přestal zvládat tíhu autority živitele rodiny. Starší syn se mu začal občas vzpouzet, aby ne, když s ním začínala pomalu mlátit puberta. V práci také všechno nešlo tak, jak si představoval. K tomu občasné naše třenice... Tak se začal utíkat k alkoholu, který mu pocit chlapáctví navracel. Cítil se silnější a neuvědomil si, do čeho se řítí...

Naštěstí už je to minulost. Má léčba šokem sice přišla na pár tisícovek při stěhování tam a zpátky, ale pomohlo to. Měla jsem štěstí, že naši mají dům a poskytli mi útočiště, jinak nevím, kam by to celé vedlo.

„Zaručené“ tipy a rady, jak ho vystřízlivět:

1. Uvařte mu silné černé kafe s citronem.

2. Zalígrujte se a nechte ho spát za dveřmi.

3. Ustelte mu na gauči.

4. Šoupněte ho do sprchy a pouštějte na něj
střídavě studenou a teplou vodu.

5. Uvařte mu silnou chilli amoletu.

6. Nakrmte ho vitamíny C a B.

7. Udělejte mu na večeři něco masitého s bramborem
či pečivem a nechte ho to řádně zapít.

8. Otevřete na něj okno.

9. Uvařte mu mátový čaj.

10. Namažte plátek citronu medem
a donuťte ho to sníst.

Máte nějaký zaručený recept, jak opilého chlapa vystřízlivět? Stalo se vám někdy něco podobného jako paní Heleně? Řešila byste situaci stejně jako ona?

   
23.04.2008 - Láska a vztahy - autor: Jakub D. Kočí

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [119] Werwolfka [*]

  Ahoj, jsem s přítelem něco přes půl roku, dost často chodil do hospody, vymlouval se, že je to zvyk když se rozešel z bývalou. říkal mi jak chodí jen o víkend s kamarády na jedno, ale nakonec je to tak, že jsem zjistila že tam často chodí po práci po odpolední nebo večer po ranní. Teď jsme měli týden prázdniny tak jsem se za ním stavila, jak jsme se dohodli, sliboval (jako vždy) jak si užijeme volné dny spolu a místo toho jsme byli každý večer zase v hospodě s jeho kamarády :(. ženy ženy, prosím poraďtě jestli máte nějaká podobnou zkušenost, osobně si myslím,že to moc cenu tenhle vztah nemá, ale ráda bych slyšela názor někoho kdo to zná, jestli je to dočasné rozčarování a zvyk od bývalky a nebo je to prostě povaleč, který nikdy nesplní slib a bude chlastat pivo jak prokoplý necky. Moc díky, klidně odepište i na mail, byla bych moc ráda, M.

  superkarma: 0 15.03.2009, 01:31:49
 2. [118] sahleb [*]

  Sina kava je to nejhorsi!!!! A velmi nebezpecna!!!

  superkarma: 0 11.06.2008, 10:50:00
 3. avatar
  [117] punh [*]

  Nyotaimori: to je ale hezká básnička . Asi ji napíšu velkým písmem a pověsím někde na viditelném místě - pro manžela

  superkarma: 0 27.04.2008, 08:09:20
 4. [115] lendin [*]

  Můj muž se takhle vrací skoro každý týden. Buď v pátek nebo v sobotu, párkrát se stalo, že nepřišel vůbec a já ho ráno hledala po městě. Usnul v nonstopu. Je mladší a hodně svérázný a já utahaná jak fena. Nepomáhají hádky, prosby, utéct nemám s dcerou kam. Víkend trávíme opečováváním nemocného tatínka.

  superkarma: 0 24.04.2008, 20:30:54
 5. avatar
  [114] Kassy [*]

  a....: Člověče, něco tam raší. Aby to nebyly spíš čertovské rohy...

  Ale vážně. Kdybych o té milence věděla, tak by to asi nebylo až tak láskyplné, ale určitě bych chtěla vědět, co se v našem vztahu stalo, že má potřebu hledat si milenku.
  A kdybych o ní nevěděla, tak bych se normálně zeptala, co se děje, že je tak zachmuřený. To ostatně dělám i teď

  superkarma: 0 24.04.2008, 17:24:22
 6. [113] a.... [*]

  Kassy: trochu off topic: živě si tě představuju, jak tvůj manžel přichází zachmuřen domů od milenky, ty ho bereš láskyplně za ruku a říkáš mu: miláčku svěř se mi, spolu to vyřešíme Podívej se do zrcadla, jestli neuvidíš svatozář

  superkarma: 0 23.04.2008, 21:15:14
 7. avatar
  [112] Meander [*]

  OlgaMarie: Zabiják je vynikající příručkou začínajícího alkoholika na cestě do pekel...

  superkarma: 0 23.04.2008, 17:55:36
 8. avatar
  [111] OlgaMarie [*]

  punh: Pod schody ukončila život hlavní postava Zolova románu Zabiják. Taky včas nenakopala toho svého včas do kulí.

  superkarma: 0 23.04.2008, 17:50:36
 9. avatar
  [110] Kassy [*]

  a....: Ne, manželka není chůva. Pomoc neznamená řešit jeho problémy za něj, ale prostě mu pomoct. A znovu kladu otázku: Jak můžete vědět, a jak to mohla vědět ta paní, že o pomoc nestál, když mu ji nenabídla?

  psycho: Hele nepřekrucuj moje slova. Jednak tím "projevem lásky" není snaha toho druhého kontrolovat, ale starost o něj a jednak jsem nenapsala, že je to JEDINÝ možný projev lásky. Takže tu poslední větu jsem jako nečetla.
  A k tomu "buzerování" - mysli si, co chceš, ale já považuju za základní lidskou slušnost dát člověku, který mě v určitou dobu čeká, vědět, že se zdžím. A je dost jedno, jestli je to partner, kamarád, maminka nebo šéf. Takže pokud muž běžně chodí domů v určitou hodinu, jeho žena s tím asi počítá i třeba v plánech ohledně včeře, svého programu na večer a podobně. Nedat vědět, že se zdrží, je podle mě prosté hulvátství a bezohlednost. Jestli slušnost považuješ za buzeraci a tvoje žena ti za trochu slušnosti nestojí, tak jsem ráda, že s tebou nemusím přijít do kontaktu osobně. A jestli jste se ženou dohodnutí, že si každý budete dělat, co chcete a nebudete se na sebe vázat, je to vaše věc, ale pak to vidím tak, že žijete spíš vedle sebe než spolu.

  superkarma: 0 23.04.2008, 17:23:01
 10. avatar
  [109] punh [*]

  RenataP 42: to je dobrá rada, moje kamarádka měla manžela těžkého notorika a opravdu to takhle chtěla řešit, protože byla zoufalá. Nakonec se rozvedla, ale ztrpčoval jí život hodně dlouho i po rozvodu

  superkarma: 0 23.04.2008, 15:52:37
 11. avatar
  [108] RenataP [*]

  mindulinka: taky mě to napadlo, den po porodu bych nevařila kulajdu, i kdybych doma byla... To je fakt zas opice, kterou lze tolerovat, lítost ovšem nesdílím ani tak, neb mě bude den po porodu též maximálně mizerně

  superkarma: 0 23.04.2008, 14:58:52
 12. avatar
  [105] OlgaMarie [*]

  Koukám, že anketa nepočítá s tím, že by někdo do hospody nechodil nebo by z ní nechodil "pod parou."

  superkarma: 0 23.04.2008, 14:30:01
 13. avatar
  [104] prece ja [*]

  a to jsem se snažila dovědět, co se děje, když nechce, neřekne. U mého ex to byly dluhy a automaty.

  superkarma: 0 23.04.2008, 14:22:19

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [103] prece ja [*]

  Nemůžu si pomoc. happpy endu nevěřím. Nějakou dobu to zřejmě trvalo, pak stačilo se na 14dní odstěhovat a vše bylo OK? Konec konců mu tím řekla manželka: chvíli budu trucovat a pak vše odpuštěno.Jednoho jsem měla doma,zkoušela jsem něco podobného, trvalo to 9měsíců, než jsem se vrátila, stejně do toho pak spadl zas. Bez léčby to samo nezmizí.

  superkarma: 0 23.04.2008, 14:13:29
 2. avatar
  [102] Chameleonka [*]

  psycho: ale vždyť jsi psycho!

  superkarma: 0 23.04.2008, 14:02:26
 3. avatar
  [101] psycho [*]

  Manx: Kdybych ti měl popisovat, jak jsme se o sebe museli starat, tak by sis mohla myslet, že jsem psycho..., nebo že si vymýšlím. :-)))

  superkarma: 0 23.04.2008, 13:59:12
 4. avatar
  [100] Chameleonka [*]

  mindulinka: rodila jsi doma?

  superkarma: 0 23.04.2008, 13:57:15
 5. avatar
  [99] psycho [*]

  Meander: Na špatné zprávy je vždy času dost.

  superkarma: 0 23.04.2008, 13:57:08
 6. avatar
  [98] Meander [*]

  psycho: Máš recht. Není nad moment překvapení, když ti ráno u dveří zazvoní polís, zda bys byl tak hodný a mohl identifikovat tělo Aspoň se před tím dobře vyspíš

  superkarma: 0 23.04.2008, 13:50:27
 7. [97] a.... [*]

  Kassy: Kdo najednou začne chlastat patrně má nějaký problém. Je ovšem velmi nereálné že mu jeho žena dokáže s tím problémem pomoci, ještě navíc, když on o to evidentně nestojí. Třeba je tím problémem, že má milenku a nemůže se rozhodnout nebo krize středního věku, strach ze stárnutí v těžkých chvílích si musí každý pomoct sám, manželka není chůva. Ale je krásné, že ještě dnes, v osvíceném jednadvacátém století, se najdou takové, které jsou ochotny tu roli chůvy na sebe vzít

  superkarma: 0 23.04.2008, 13:49:38
 8. avatar
  [96] psycho [*]

  Kassy: Aha, já jsem zapomněl, že buzerace je projev lásky. TO já bych zase udělal, že by nikam nesměla, aby se jí nic nestalo. Když nebude vycházet z bytu, nic se jí nestane. A já ji nebudu muset volat, páč bude jen doma. To je také projev lásky, že.
  P.S. A také to znamená, že když dříve mobyly nebyly, tak se nemohla projevovat láska.

  superkarma: 0 23.04.2008, 13:49:00
 9. avatar
  [93] psycho [*]

  Manx: Já se nezastávám toho pána, ale nelíbí se mi to řešení. Hned se vším prásknout a utíkat k mamince, po tom co mu furt volá a buzeruje ho. Jak to chodí u nás ti říkat nebudu, kdybych chtěl, aby to někdo věděl, přihlásím se do výměny manželek.
  P.S. Já se o psychovou vždy postarám.

  superkarma: 0 23.04.2008, 13:46:24
 10. avatar
  [92] psycho [*]

  Tosa: Ono, já jsem se ženil, abychom si pomáhali. Je mi pomáháno a já dělám to samé. Bez vyčítek, stěžování.

  superkarma: 0 23.04.2008, 13:42:59
 11. avatar
  [91] arjev [*]

  Moje polovička přišla jen jednou zliskaná.Podruhé se "Zliskání"neopakovalo.Musel si po sobě vše uklidit a ručně oprat.Pak jsem jeho oblečení prala zvlášť v automat.pračce

  superkarma: 0 23.04.2008, 13:40:06
 12. [90] mindulinka [*]

  Manžel se poprvé pořádně zlískal, když se dozvěděl, že jsem těhotná. A to tak, že ho budoucí tchyně musela svlékat do mé postele, protože prostě nebyl schopný. Po druhé se zlískal, když se syn narodil a naštěstí ho švára nechal spát v obýváku a do ložnice ho netahal. Bylo mi ho tak líto, že jsem mu uvařila kulajdu - ta docela zabrala. Ale jinak ho spíš do hospody posílám, abych měla alespoň občas večer sama pro sebe. Naštěstí si dá opravdu jen pár piv a domů chodí v pořádku. A není to ani moc často. Asi jednou za 2 měsíce.

  superkarma: 0 23.04.2008, 13:33:29
 13. avatar
  [89] breberka [*]

  Můj děda byl alkoholik, můj otec je taky alkoholik a naštěstí už expřítel je taky alkoholik.
  Manžel nepije, když si jednou za měsíc zajde na pivo, tak si dá dvě a za hodinu je doma.Domů přišel na mol jen jednou, když zapíjel narození syna.Přijít domů jinak na mol, tak spí při nejlepším na gauči, ráno mi pomůže vyšůrovat byt a na jídlo mu uvařím leda tak dušenou mrkev

  superkarma: 0 23.04.2008, 13:18:04
 14. avatar
  [88] OlgaMarie [*]

  Chameleonka: Ten její chlap mi je ukradenej, ale ta ženská je magor a dopustila psychické týrání dětí! A její rodiče jsou taky magoři, že dopustili návrat vnoučat do prostředí, ze kterého dcera před dvěma týdny utekla, aniž by se přesvědčili, kam děti jdou. Přes práh by mi do mého domova nesměl nikdo, z koho by mělo mé dítě strach.

  superkarma: 0 23.04.2008, 13:05:49
 15. avatar
  [87] Tosa [*]

  psycho: no ženil ses abys pomáhal...pomáháš?

  superkarma: 0 23.04.2008, 13:04:16
 16. avatar
  [86] Kassy [*]

  taysa: Ty si taky přečti pořádně, co píšu. Konkrétně příspěvek 74

  psycho: To je věc názoru a úhlu pohledu. Každopádně mi přijde, že pokud to tak muž bere a je mu jedno, že jeho žena doma strachem nespí, a ještě se na ni za tento projev lásky zlobí, něco v tom partnerství nebude v pořádku...

  OlgaMarie: Jak to víš? Jak to mohla vědět ona, když to zřejmě ani nezkusila? Třeba by se nakonec svěřil a problém by se vyřešil rychleji a méně bolestně. Jenže to se musí člověk trochu snažit a ne se vzdát po prvním odmítnutí a partnera hned odepsat.

  superkarma: 0 23.04.2008, 13:01:44
 17. avatar
  [85] Chameleonka [*]

  OlgaMarie: připustíme-li diskusi o reálném chlapovi podobného typu, ztráta full-servisu pro něj bývá nejtvrdším dopadem

  superkarma: 0 23.04.2008, 12:49:05
 18. avatar
  [83] OlgaMarie [*]

  Kassy: Nabízet pomoc někomu, kdo ji nechce, je házet perly sviním. ON neví a nechce vědět, že potřebuje pomoc, dokud s ním něco neotřese, pokud je ještě čas.
  Na mě ten článek spíš působil, že chlapík začal sekat latinu, protože se o něj neměl kdo celé dva týdny starat.

  superkarma: 0 23.04.2008, 12:45:38
 19. avatar
  [82] psycho [*]

  Manx: Taky bych ti s ničím nepomáhal. Taky bych řekl, . . . máš smůlu, takže nic.

  superkarma: 0 23.04.2008, 12:41:48
 20. avatar
  [81] taysa [*]

  Kassy: Prosím, podívej se pořádně, co OlgaMarie píše, než jí začneš oponovat.

  "Nejdřív to necháte dojít tak daleko, že ho starší syn nenávidí a mladší se ho začíná bát."

  To je podle tebe správný postup???

  superkarma: 0 23.04.2008, 12:39:49
 21. avatar
  [80] psycho [*]

  Kassy: To není starost, ale buzerace. A nepochopitelná buzerace. Jesli se mu něco stalo, tak je prd platný, že pořád otravuješ.

  superkarma: 0 23.04.2008, 12:39:20
 22. avatar
  [79] ToraToraTora [*]

  Asi by mi došla trpělivost dřív, než aktérce v článku a zametla bych s ním razantněji

  superkarma: 0 23.04.2008, 12:38:18
 23. avatar
  [78] OlgaMarie [*]

  fialinka: Kolikrát jsi ochotná mu uvařit kafe, než s ním nebudeš chtít nic mít? Neprudím, opravdu mě to zajímá.
  Z reakcí je patrné, jak zkreslené a neúplné informace jsou pod kůží hluboko zaryté o vzniku závislosti na návykovou látku.

  superkarma: 0 23.04.2008, 12:37:47
 24. avatar
  [77] Kassy [*]

  OlgaMarie: Pomoc může přijmout jen ten, komu je nabídnuta. Výčitky a křik a následný odchod z domu, nejsou nabídkou pomoci. A stejně tak v přístupu "zavinil si to sám, ať se z toho vyhrabe" žádnou nabídku pomoci nevidím.

  superkarma: 0 23.04.2008, 12:31:47
 25. avatar
  [76] OlgaMarie [*]

  Manx: Nyotaimori: To je svatá Rita současnosti. To nám ji ti chlapi z redakce ženského servru chtějí servírovat jako příklad dokonalé ženy? 30let po Páralovi?

  superkarma: 0 23.04.2008, 12:31:22
 26. avatar
  [75] fialinka [*]

  Kassy: souhlasím s tebou, tahle "rychlá řešení" jsou samozřejmě pochopitelná, ale až tehdy, když už s tím člověkem fakt nechci nic mít...

  superkarma: 0 23.04.2008, 12:28:11
 27. avatar
  [74] Kassy [*]

  OlgaMarie: Ale já jsem nikde nenapsala, že to udělala dobře. Naopak celou dobu tvrdím, že to měla řešit dřív a jinak.

  superkarma: 0 23.04.2008, 12:28:10
 28. avatar
  [73] Kassy [*]

  Chameleonka: Po dvacíté už asi ne, ale podruhé, potřetí ještě ano. A tady se většina vyjadřovala v tom smyslu, že by mu to kafe neuvařily ani poprvé...

  A k tomu, že to nebyla jednorázová záležitost, už po několikáté opakuju, že bych se především začala dřív zajímat, CO se děje a PROČ se to děje a jak to můžeME změnit. Ne že bych ho párkrát seřvala, pak odešla nebo ho vykopla, nechala ho v tom plácat a pak případně řešila minulost.

  superkarma: 0 23.04.2008, 12:26:24
 29. avatar
  [72] OlgaMarie [*]

  Kassy: Pomoc můžeš pouze tomu, kdo pomoc chce přijmout. Ženská, která se x krát nechá uchlácholit sliby a ťuťuťu, ňuňuňu, do doby ,než se to začne odrážet na dětech ,u mě nemá valnou cenu a kecy o emancipaci žen, jsou plky, když skutek utek´. Jistě, rodiče jsou rodiči celý život, ale aby z průseru, který si ženská, máma dvou dětí, nadrobila, ji tahali? Sama přiznává, že neví, co by dělala, kdyby je neměla. A za to ji mám chválit a obdivovat? Jak teď kolem ní cupitá a hladí ji, jaké je zlatíčko? Tady není ani slovo, co cítily děti, když se k němu vracela.Znovu FUJ!

  superkarma: 0 23.04.2008, 12:26:19
 30. avatar
  [67] Chameleonka [*]

  Kassy: až by se s tebou podvacátý porafal a poblil ti postel, nevařila

  superkarma: 0 23.04.2008, 12:11:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme