Bouřka je krásná a romantická... A taky nebezpečná. To všechno mě napadlo, když jsem si přečetla další příspěvek od čtenářka Aesinky. Posuďte samy.

Umíte krásně psát, milá Aesinko, popsala jste to tak, že jsem měla pocit, jako bych tam byla s vámi. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek i za fotku a přeju krásný den.


Dobrý den,

posílám Vám příspěvek k tématu bouřka.

Bouřky jsou nádherné! Moc se mi líbí, když se za bouřky „trhá“ nebe a objevují se mi před očima fascinující scenérie. Když temná mračna protíná jeden blesk za druhým a na okamžik soupeří světlo s temnotou. Moc se mi bouřky líbí, opravdu! Zvláště ty za oknem. :) Ležím na posteli vedle okna a sleduji tu obrovskou energii a její boj o nadvládu. Když se ozve rána, přemýšlím, kam uhodilo.

Ale venku jsem raději, když bouřka počká, až se schovám. :)

Bouřek jsem v životě zažila už spoustu. V paměti mi utkvělo několik z nich: vzpomínám na strašlivou bouři v Chorvatsku, kdy se ve dne mírné moře s vlnkami něžnými a laskajícími změnilo na rozbouřený živel, masu temné vody, která se v několikametrových vlnách hnala na pobřeží, aby přiostřila zuby pobřežních skal. Tehdy jsem pocítila opravdový respekt vůči síle přírody.

Nezapomenu na předloňskou bouřku v Březíně, kdy se během pár minut úplně změnilo počasí - temné nebe se každých pár okamžiků změnilo v naprosto bílou jednolitou plochu - to vždycky, když oblohu proťal blesk.

Nezapomenu ani na sněhovou bouři, jež nás v roce 2010 zastihla na silnici někde mezi poli, když jsme se vraceli ze Slovenska. Nebylo vidět nic než vločky a bílou. Zmizela pole. Zmizely stromy. Zmizela i silnice. Byla tu jen bílá, vířící ve vichřici. Obdivuji cestáře, kteří se objevili o pár minut později a dokázali v té naprosto jednolité bílé ploše najít silnici a zprůjezdnit ji.

bou

Skutečným zážitkem se pro mě stala jedna procházka poli na Vysočině. Spolu s kamarádkou jsme se vydaly na průzkum okolí. Vykračovaly jsme si polní cestou skrze krásnou přírodu. Slunce svítilo, nikde ani mráček, vál jen mírný, až lenivý, teplý letní větřík. Došly jsme do nějaké vesnice, jež jakoby se vyloupla z dávných časů, prohlédly si ji, trochu si odpočinuly a vydaly se na zpáteční cestu. Někde uprostřed polí se zničehonic, opravdu během malinké chvilky, zvedl silný vítr, až kolem poletovaly kousky zeminy a utržené rostliny. Nebe zčernalo, a to doslova. Krásný letní den se změnil v čas ticha, naprostého ticha, kdy přestali zpívat ptáci a bzučet hmyz, a bylo slyšet jen skučení větru a v dáli burácení hromů. Ve vzduchu jsme cítily napětí, až brněla kůže. Před námi i za námi kus cesty, dostaly jsme skutečný strach, že jsme nechráněné proti tomu, co se blíží. Vítr už skučel opravdu strašlivě nahlas, opíral se do nás velkou silou a bičoval nás kamínky. Pořádně jsme ani neviděly na cestu. Když vtom...

Po naší pravé ruce se za lány pole tyčil kopec. V jednu chvíli ustal lomoz větru, vše přestalo poletovat. Bylo naprosté ticho. A na kopci se protrhla černá masa mraků takovým způsobem, až vytvořila bránu, skrze kterou zářilo sluneční světlo a odráželo se i do stran. Opravdu viděly jsme zářící bránu a kolem ní jemně rozptýlené paprsky. Vypadala jako vstup do jiných světů, byla neskutečná, fascinující. Škoda, že jsme s sebou tehdy neměly foťák. Po chvilce brána zmizela, stejně náhle, jako se objevila, a rozpoutalo se peklo. Utíkaly jsme před bouřkou do bezpečí, seč jsme mohly. Všude kolem běsnila bouře a ozývala se jedna rána za druhou. Kousek před cílem se spustil prudký liják, ale to už jsme doběhly do bezpečí ubytování. Bouře běsnila celou noc. Ráno po ní nebylo ani památky.

Šly jsme se podívat tam, kde jsme se s bouřkou střetly - všude polámané větve a stromy. Měly jsme skutečné štěstí.

Kouzelnou bránu jsme vyfotit nemohly, tak posílám alespoň fotografii, kdy se při bouři „roztrhlo“ nebe.

Aesinka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Bouřky

  • Jaký máte vztah k bouřkám?
  • Bojíte se bouřek?
  • Zažila jste někdy nějakou zvláštní příhodu v bouřce?
  • Zastihla vás někdy bouřka na špatném místě?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky! Jedna z vás získá skvělý dárek, velký zelený deštník! Kdyby vás někde zastihla bouřka, radši ho ale nevytahujte. :-) Psát můžete do dnešních 14.30 hodin na známou adresu redakce@zena-in.cz, heslo je BOUŘKA. Předem moc děkuju a přeju hezký den!

dest

Reklama