Rodina

Když se touha po dítěti stává posedlostí

upset

Bezdětnost mnohdy znamená být objektem v hledáčku ostatních lidí, zejména žen. Mít dítě je jakousi normou a společnost to očekává. Může to ale být důvodem k tomu, proč některé ženy chtějí dítě za každou cenu?

Příroda hraje jasnou hru

Už od útlého věku je to zřejmé. Holčičky pečují o panenky a chtějí si hrát na rodinu – na mámu a tátu, jako by věděly, na co jsou biologicky naprogramované. Později obdivují miminka, chtějí vozit kočárky, a tak se vlastně biologicky i psychicky připravují na mateřství. Jenomže ouha, přibývající množství z nich zjistí, že to nebude vůbec jednoduché. A některé bohužel budou postaveny před fakt, že to nebude možné vůbec. Skutečnost, že nikdy nebudou biologickou matkou, dokáže zasadit do života pěknou ránu.

Touha nade vše

Po smutném zjištění žena prochází fází truchlení, po které by mělo nastoupit smíření. To nastane u každé ženy za různě dlouhou dobu. Jenže co když smíření vůbec nepřichází? Co když je emocionální bolest a touha po dítěti tak obrovská, že přijmout neplodnost jako realitu prostě není možné? Žena cítí uvnitř sebe prázdnotu, objevují se depresivní stavy, a její nenaplněný sen se jí navíc připomíná den co den. Stačí vidět maminku s kočárkem nebo mateřskou školu na procházce. Tehdy se z touhy stává velké trápení, ze kterého žena neví, jak ven, a v její mysli je jenom jedno jediné přání – mít dítě.

Pomoc nepřijde sama, musíte ji vyhledat

Žena nesmířená s faktem neplodnosti může trpět psychosomatickými problémy, depresemi a vůbec – přemýšleli jste někdy nad tím, odkud někdy pocházejí únosy dětí z kočárků? Bohužel, i tak daleko může situace dojít. Nesnáze v partnerském vztahu na sebe rovněž nenechají dlouho čekat. Proto pokud se vy sama nacházíte v uvedené situaci, nečekejte na nic a vyhledejte pomoc. Nejlépe je najít psychologa, který se zabývá emocionálními dopady neplodnosti, a svěřit se mu s trápením. Ne vždy se totiž podaří vyřešit problém probíráním s kamarádkou nebo maminkou. Psycholog je specialista a ví, čím si procházíte.

zdroj: www.zenska-neplodnost.cz

   
25.11.2009 - Těhotenství a porod - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. [8] Terinka1984 [*]

  Uz po precteni nadpisu me napadl prave unos ditete z kocarku.

  superkarma: 0 21.12.2009, 12:30:16
 2. [7] Diane [*]

  Věřím tomu, že takové ženy existují, já taky děti mít nemůžu, ale zatím mi ty hodiny teda nazačaly tikat ....a doufám, že to až tak daleko nedojde :) Bébino, máte pravdu, hledat pozitiva v životě je důležité. Já jsem spíš optimistka, ale to víte, neplodnost je choulostivý problém. Když děti mít můžete, je to štěstí, to je málo platné.

  superkarma: 0 11.12.2009, 22:14:53
 3. avatar
  [6] sjuu [*]

  já mám spíš opačný problém Sml57 biologické hodiny stále netikají. Ale v době umělého oplodnění a možnosti adopce bych to tak černě neviděla. Jak píše Bébina chce to najít pozitiva.

  superkarma: 0 25.11.2009, 19:31:17
 4. [5] Bébina [*]

  Ja se snazim vsude najit pozitiva. O tom jsem hodne premyslela a mam v zaloze nahradni plan. Kdyby to nahodou neslo prirozene ani s asistenci, existuji prece adopce. A maji spoustu vyhod. Clovek si neznici postavu a zdravi tehotenstvim a porodem, odpada hruza z toho, jestli se dite vyviji spravne, dalsi hruza, jestli vam to zdrave dite pri podoru nezmrzaci, pak jestli se u nej neprojevi nejaka nemoc - cysticka fibroza, celiakie, leukemie atd. atd. atd., tech nemoci je tolik a jsou tak hrozne, ze kdyz se narodi dite "jen" s oligofrenii, muzeme si v podstate gratulovat. Takze sepsat na papir pozitiva a negativa a clovek zjisti, ze neplodnost az tak hrozna byt vubec nemusi.

  superkarma: 0 25.11.2009, 15:23:13
 5. avatar
  [4] delfi.na [*]

  mno, tak já dítě mít taky nemůžu, asi u mě už nastal proces smíření ... ale děti nezávidím, nekradu, mám je ráda, s neteří si vyhraju a jsem ráda, že ji můžu vrátit, páč ta je k neutahání Sml58

  superkarma: 0 25.11.2009, 12:25:34
 6. avatar
  [3] Alenka0010 [*]

  Omylem odesláno Sml30....takže dopíšu: nikdy jsem netušila, co všechno dokáže ženská, která závidí druhým děti Sml32.

  superkarma: 0 25.11.2009, 09:53:42
 7. avatar
  [2] Alenka0010 [*]

  Kdyby to byla jen posedlost...jednu takovou máme v práci a je to děs. Nikdy sjem n

  superkarma: 0 25.11.2009, 09:51:44
 8. avatar
  [1] Alenka0010 [*]

  Kdyby to byla jen posedlost...jednu takovou máme v práci a je to děs. Nikdy n

  superkarma: 0 25.11.2009, 09:51:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme