Zdraví

Když se sousedka vrací domů


Asi jako každý máme i my sousedy, kteří jsou občas slyšet.

Nad námi bydlí mladá slečna, žije sama a většinu času tráví v práci. Ale přesto víme přesně na minutu, kdy se vrací domů. Přes den to člověk ani moc neregistruje, ale v noci poznáme, že jde domů.

První, co mě většinou vzbudí, je bouchnutí vchodových dveří, poté následuje dupot po schodech, rána dveří od bytu, dupot nad hlavou.

Nadále to pokračuje ránou dveří od bytu, skoky po schodech, rána vchodových dveří. Chvilka klidu, asi tak pět minut, než se pejsek vyvenčí a člověk zase klimbá. A jedeme na novo - rána vchodových dveří, dupot po schodech, rána dveří od bytu a dupot nad hlavou.

Nedej bože, aby bylo v bytě něco, čeho se pejsek bojí. To je rachot ještě hodinu.

Tak to byla noc a ráno vstáváme probuzení ranami skákajícího tvrdého míčku, který honí pejsek.

Tak to byla naše sousedka. A noc strávená ve vlastním bytě, ale s přesným věděním, co právě dělá naše sousedka.

Milá ženo-in,
zdá se, že Vaše sousedka své zaběhnuté rituály nezmění a Vám nezbývá nic jiného, než jen poslouchat zvuky, které věrně znáte. Kdo ví, co ví naši sousedé o nás. Možná nemáme ani ponětí, co se skrývá za jejich nevlídným pohledem ve tváři, když je potkáme na chodbě.


   
22.05.2006 - Zdraví - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [10] Bella [*]

  gwen: Hmmmm..... Ale abyste od souseda neslyšeli ani slovo natož nahlas puštěnou televizi, museli byste nechat všechny stěny hlukově odizolovat. A to se vůbec nevyplatí. Nás taky štvalo, že soused nad náma (ale do boku, ne přímo nad náma) má strašně nahlas puštěnou televizi. A mysleli jsme, že když uděláme sousedící stěnu + strop, že to pomůže. Pomohlo to trochu

  superkarma: 0 22.05.2006, 19:02:00
 2. avatar
  [9] Kelly [*]

  My měli božský klid do doby, než si sousedé na náma udělali ... asi velmi kvalitně ... "plovoucí podlahy". Od té doby je slyším, i když se jen obrátí na posteli .

  superkarma: 0 22.05.2006, 15:05:21
 3. avatar
  [8] gwen [*]

  Bella: Slyším od souseda TV, z vrchu vrzání parket, pád nějakého předmětu. No, když má soused návštěvu slyším skoro každé slovo.

  superkarma: 0 22.05.2006, 13:43:09
 4. avatar
  [7] Bella [*]

  Hanule: Aspoň víte, že není prostatik

  superkarma: 0 22.05.2006, 11:50:50
 5. [6] Hanule [*]

  Tnhle popis sedí přesně na souseda nad námi. A buďte rádi, že máte sousedku, u nás to ještě pokračuje bouchnutím záchodových dveří (asi nemají kliku) a pak dlouhým močením a opět bouchnutí.
  Naštěstí si ruce nemyje a tak v koupelně je klid.

  superkarma: 0 22.05.2006, 11:41:06
 6. avatar
  [5] Bella [*]

  gwen: No takto, trošičkůůůůů jo. Ale minimálně. Trochu to utlumí, ale jinak . A co všechno je slyšet u vás? Pokud se jedná o zvuky které nevznikají nárazy do stěn a podlah, tak na toto ta izolace snad. Ale pokud se jedná o zvuky jako je dupání a tak, tak to je na . Protože ten hluk se nese okolními stěnami a izolace nepomůže. V cihláči to bude možná o chlup lepší než v paneláku. Ale já osobně bych už do izolace neinvestovala. To stejný je, když jsme si v paneláku předělali jádro na zděné. A změnily kompletně dispozici bytu. Tudíž jsme napojily naše nové cihlové stěny na panely bytu nad náma. Takže když se sousedovic dítko rozběhne, tak my to slyšíme ještě půl hodiny potom.

  superkarma: 0 22.05.2006, 11:33:03
 7. avatar
  [4] gwen [*]

  Bella: Já sice bydlím v cihláči, ale je narychlo postavený. Je tu slyšet všechno. Izolaci jsem měla v plánu, že nepomůže, není dobrá zpráva.

  superkarma: 0 22.05.2006, 11:16:34
 8. avatar
  [3] Bella [*]

  Matelka: My máme izolaci na stropě i na stěnách, protože sousedi nad náma mají dvě děti. A ty když ráno vstávají....nebo si přes den hrají.... hrůza. Můžeme jim to říkat stokrát, ale bohužel, jsou to děti, ty prostě musí běhat. Ale zpět k té izolaci - NEPOMŮŽE!!! Jsou to vyhozené peníze!!! My máme tu nejlepší a v paneláku nepomůže. Zvuk se šíří všude.

  superkarma: 0 22.05.2006, 11:08:55
 9. [2] Matelka [*]

  A co odizolovat strop? Nebo špunty do uší - ale to byste zase ráno neslyšeli budík.

  superkarma: 0 22.05.2006, 11:03:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme