Téměř každý z nás se ve svém životě setkal s alergií, ať už sám u sebe, či u svých blízkých a známých. Kvůli rostoucí zátěži lidského organismu se stává alergie v posledních desetiletích jakousi novou „civilizační chorobou“, která dokáže člověku pěkně znepříjemnit život, a to nejen člověku dospělému, čím dále častěji se toto onemocnění týká bohužel i dětí.

ClaritineCo si vlastně máme pod pojmem alergie představit? Zjednodušeně řečeno, jde o nepřiměřenou reakci imunitního systému na neškodné látky v okolním prostředí. Alergická reakce probíhá v celém těle, nejčastěji se ovšem projevuje na orgánech, které tvoří cestu vstupu alergenu do těla: dýchací cesty a oční spojivka, kůže a zažívací trakt.

V dýchacích cestách se alergie projevuje nejčastěji jako alergická rýma, často provázená podrážděním oční spojivky, asi u třetiny pacientů jako astma. Na kůži mají alergické projevy velmi rozmanitý charakter: patří sem ekzém a kopřivka, někdy až otoky různých částí těla.

Jak se alergie léčí?

Bohužel ve většině případů ji nelze úplně vyléčit, což vyplývá z podstaty onemocnění – genetický podklad. Alergické projevy obecně mohou být pouze ojedinělé, u většiny pacientů má však alergie chronický průběh a potíže se vyskytují opakovaně nebo trvale, někdy i po dlouhém období klidu.

Cílem léčby alergika je odstranění všech alergických projevů a získání „kontroly nad onemocněním.

Nejčastějšímu typem alergického onemocnění je alergická rýma

 Jde o projev alergie na dýchacích cestách. Její význam je často podceňován a skutečnost, že jsou k dispozici velmi účinné volně prodejné léky, je bohužel příčinou, že pacienti vyhledají lékaře často až ve stadiu těžkých projevů s rozvinutými komplikacemi.

K léčbě alergické rýmy se nejčastěji používá několik skupin léků, které se liší formou a mechanismem účinku. V lékárnách jsou pak volně k dostání i jiné volně prodejné prostředky.

Jedním z nich je Claritine.

Claritine

Claritine patří do skupiny látek zvaných antihistaminika. Antihistaminika pomáhají zmírňovat alergické příznaky tím, že zabraňují účinkům látky zvané histamin, která se vytváří v organizmu.

Claritin tlumí příznaky spojené s alergickou rýmou (např. sennou rýmou), jako jsou kýchání, rýma, pálení a svědění nosu a očí.

Claritine také pomáhá zmírnit příznaky chronické kopřivky (svědění, zarudnutí a počet a rozsah kopřivkových pupenů), u níž není známa příčina (tzv. chronická idiopatická kopřivka).

Zmírnění těchto příznaků přetrvává celý den a pomáhá Vám obnovit Vaše normální denní aktivity a spánek.

Bez konzultace s lékařem je použití připravku možné u projevů akutní (sezonní) alergické rýmy, alergického zánětu spojivek, svědění a kopřivky u dospělých a dětí starších 12 let.

Reklama