Tento nezapomenutelný zážitek si dnes vybavila naše čtenářka s nickem Aesinka. Když byla malá, moc si přála pejska a to se jí vyplnilo.

Dříve zvířátka dostávala o Štědrém dnu jen nějaké přilepšení, dárky jsme jim nebalili. Naopak - pejsek Kari (Curry) se sám stal vánočním dárkem.
To jsem ještě byla malá a moc jsem si přála pejska. K mamince do práce přinesl spolupracovník štěňata s tím, že jestli je nerozdá, bude je muset utratit. A tak se doma ocitlo štěňátko, samozřejmě schované, aby mohlo být naloženo „Ježíškem“. (Rozdala se tehdy všechna.)
Pamatuji si to spíš už jen z vyprávění: Po tradiční večeři jsme šli zvonit na Ježíška. Čekala jsem za dveřmi, až se ozve zvoneček a já budu moci běžet prozkoumat dárky. První, čeho jsem si pak pod stromečkem všimla, bylo překrásné štěňátko s mašličkou kolem krku. Nehýbalo se, a tak jsem si myslela, že je to plyšák. Nebyl! Když začalo vrtět ocáskem a poštěkávat, jedna malá holčička se blahem pomalu vznášela. :)

Pamatuji si na spoustu příhod, které nás pak potkaly: Kari se stal kamarádem na dlouhých 16 let, než podlehl nemoci. Uličník a rošťák, temperamentní neposlucha, jenž mě provázel hned po prvních Vánocích po všech příbuzných a u všech si řádně označkoval podlahy, včetně koberců. :)

Chytrý až vyčůraný, poslouchat uměl jen tehdy, když člověk držel v ruce něco dobrého. Lovil - na chatě u prarodičů potkany a doma bráchovy dupačky, pověšené po oprání na šňůře. Potkany vyrovnal do řady, dupačky rozesel po celé zahradě...

Letos máme doma dvě mlaďounké kočičí slečny a jednu starší dámu. Jako každé kočky i ony zbožňují krabice všeho druhu a velikostí. Ovšem Hathor šla ve své zálibě ještě dál: každou krabici si upraví dle svého vkusu. V nové krabici je za chvíli tu a tam díra a okousané hrany. Proč to dělá? Asi ji to prostě jen tak baví. I když tu a tam tvar vykousané díry pasuje na její hlavičku, kterou si do otvoru položí, a tak pak spí.

Ale k věci: protože jsem měla být před Vánocemi v nemocnici a nevěděla jsem, jak to bude s dárky, většinu jsem jich nakoupila předem. Pořídila jsem na ně velkou krabici, hezky je zabalila a zavřela do ní. No a Hathor se pustila do díla, čehož jsem si všas nevšimla. A tak Hathorka za pomoci své sestřičky Betynky vykousaly v krabici velkou díru, kterou se dostaly dovnitř. A tam byl kočičí ráj: zabalené dárky! Popadla hned ten první a rozbalila si jej. No a tak brácha dostane k Vánocům balíček s velkou papírovou záplatou, na které je napsáno, že mi dárek pomáhala balit Hathor. :)

b

Do krabice jsem musela vložit další pevnou lepenku, přes kterou se zatím neprokousaly, i když na tom opravdu poctivě pracují. No však byly přistiženy při činu!

b

Naše letošní Vánoce budou smutné, před pár dny jsme pochovali tatínka. Dárky už nedostane. Jeho nečekaná smrt, ač nebyl příliš stár, nás všechny dost zasáhla. A tak jsme rádi, že ty naše tři kočičí potvůrky máme, svým zlobením nám nedávají čas moc přemýšlet, a když přece ano, stačí zabořit hlavu do měkkého kožíšku a poslechnout si, jak vrní, a hned je aspoň trošku líp...

Aesinka, co dodat? Příjemnou vlastností zvířat je i to, že vás dokážou potěšit, i když je nejhůř.

Text nebyl redakčně upraven

My pro vaše mazlíčky máme přichystaný dárek

Partneři tématu dne:

b n

Cena pro autorku nejzajímavějšího příspěvku:

- počet výher: 1

- hodnota výhry: 1 000 Kč

- specifikace výhry: kapsičky pro kočky Whiskas a pamlsky pro psy Pedigree

- výhru zašle Quen

n

 

Reklama