Čekal jsem, že se tento hlas v dnešním tématu objeví (myslím, že nejednou) a poprvé dorazil od čtenářky s nickem Tomáš: Voříšek je několik ras dohromady... Ale smama má doma jen jednu rasu.

Čtenářka s nickem Tomáš má doma chodského psa, ale tvrdí, ež když se nemůžete rozhodnout, jakou rasu pořídit, je dobrou volbou voříšek...


blackNamačkat „psí život“ do pár odstavců?
Od malička jsem se zaujetím pozorovala přírodu a doma se ocitali pulci, šneci, cvrček, myška.. oficielně pak kanárek, rybičky či morče. Ale pejska? Do činžáku? Rodiče povolili nanejvýš plyšáka :-) Léta ubíhala, osud mi moje dětské přání splnil až na postarší kolena...ale odměna je to opravdu sladká. Když jsem poznala svého (druhého) manžela, staral se o kříženku - vlčandu Dejzinku. Milá fenka měla 13 let.Pak se naplnil její čas, a bylo jasné, že si musíme opatřit dalšího kamaráda. Volba padla na plemeno Chodský pes. Nyní budou Blackovi 4 roky. Splnil všechna naše očekávání. S ním jsem poprvé zažívala výchovu od štěňátka. Ve“psí školce“jsme poznali první prima kamarády. Později jsem objevila Klub přátel CHP a spoustu super lidiček. Maruška pro nás obětavě pořádá „Sranda závody“. Letos bude již 4. ročník. Jezdíme na společné výlety (parta Hejbni kostrou), Navštívila jsem krásná místa - sama bych se tam nikdy nevypravila, s ostatními kilometry ani nevnímám. A pesani, ti se náramně vyřádí. Tlupa hafanů, co vypadají skoro stejně, vzbuzuje vždy velký obdiv.

black

Choďáci jsou velmi přátelští, milují rodinu. Od dětí si nechají líbit kdeco. Jsou ovladatelní a vhodní i pro kynology-začátečníky. Dlouhé výlety, koupání, psí sportování milují. Zvládají všestranný výcvik - poslušnost, stopy, obrany...Mnozí jsou držiteli titulů ze soutěží agility, frisbee,jumpingu či dogdancingu. Čas ani příležitost na tréninky bohužel nemám, a tak je Blekouš „pouze“ náš parťák. Miluje vycházky do přírody, jezdí s námi na vodu,nemusím mít obavy pohybovat se s ním mezi lidmi. Setkávání s jinými hafany je naprosto bezproblémové - zvláště psí holky miluje :-)
Který pes má 4-metrovou sochu? Michal Olšiak, sochař, ji postavil v Domažlicích. Právě v tom kraji, kde Psohlavci strážili hranice, s věrnými „choďáky“ po boku.
Nějaký zážitek na konec?
Jednou v zimě náš šmejdílek vyhrabal ze sněhu malé pouzdro. Byla v něm platební karta. Bydlíme na okraji Prahy - a tak jsem jméno z karty+Kbely zkusmo hodila do vyhledávače. Svět je malý a o náhody v něm není nouze :-) a tak se karta brzy vrátila ke své majitelce, učitelce z místní školy.

Když se nemůžete rozhodnout mezi ovčákem, setrem a pudlem, pořiďte si všechny - vezměte si voříška.
Tomáš

Pozn. red. Text neprošel redakční korekturou.

(Foto) téma dne 10. září 2012: Vaše psí rasa

  • Líbí se vám konkrétní psí rasa? A proč zrovna tahle?
  • Jak jste si vybíraly psa? Čím vás ten váš zaujal?

Své příspěvky k tomuto tématu mi posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže, a to nejpozději 10. 9. 2012 do 15.00 hodin. Máte-li vlastní fotku rasy či konkrétního psa, o kterém budete psát, pošlete ji také, ale prosím jen jednu, abych stihl vydat všechny, nebo alespoň většinu příspěvků. Vaše příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, jinak nebudete mít šanci na získání krásného dárku, který jistě váš čtyřnohý přítel ocení. A jaký je to dárek? Jednu z přispěvatelek krmivem a pamlsky od Pedigree v celkové hodnotě takřka 700 korun, které je partnerem dnešního tématu. Čtenářka obdrží...

  • Granule Pedigree Vital Protection, varianta Adult dogs s hovězím a drůbežím masem, 7,2 kg (3x2,4 kg, tj. 30 krmných dávek/zásoba na měsíc) (foto níže je pouze ilustrační s větším balením týž granulí)
  • Dentální pamlsky Pedigree DentaStix, varianta Medium, 28 ks (zásoba na měsíc)

Dalších pět přispěvatelek odměním 2.000 extra body do zářijové části naší Věrnostní soutěže!

denta pedigreepedigree

Reklama