Ilona je vdaná patnáct let a s manželem Romanem mají dva děti školou povinné. Osmiletého syna a dvanáctiletou dceru. Roman je vcelku pohodový a starostlivý partner i otec. Když si však jednou za čas zajde s kamarády na pivo, propukne u něj agrese.

Zakažte chlapovi zajít si tu a tam s kamarády na pivo. Just se zatvrdí a bude chodit sám a častěji.

Ilona s Romanem si v manželství nikdy nic nezakazovali. Jemu nevadí její babské sedánky, jí, když udržuje vztah se svými kamarády.

Roman nikdy nebyl a není žádný hospodský povaleč, ale jednou dvakrát do měsíce se v hospodě zdrží, to když s kamarády pořádají turnaj v šipkách nebo hrají bowling.
Ilona se občas k manželovi přidala také, pak ale pochopila, že jde čistě o pánskou jízdu, tak s ním chodit přestala. Vždyť ona ho taky netahá mezi svoje kamarádky.

Takže by se zdálo, že je všechno v naprostém pořádku. Jenže není.

ilustrační foto

Roman, tento vcelku pohodový chlap se smyslem pro rodinu, se nesmí napít víc, než je zdrávo. A to se mu občas stává a on se změní v naprostého idiota. Je agresivní, vulgární, Iloně vyčítá věci, co se udály dávno před tím, než se vzali, lituje toho, že se vůbec kdy oženil, tu a tam rozbije i nějaké to nádobí.
Ovšem na druhý den je zase jako beránek. Starostlivý otec a milující manžel, který o ničem neví.

Ilona má však těchto jeho měsíčních eskapád plně zuby. Dělat to každý den, tak už s ním samozřejmě není. Dá se to vydržet?
Dá, jenže to bolí. Ilonu mrzí, co jí Roman v tomto jeho nepříčetném stavu vyčte, a jak se jeho chování změní v nepoznání. Kolikrát se vzbudily i děti, když lítalo nádobí.
Ilona manžela před odchodem za kamarády už několikrát upozornila, že pokud se zase vrátí v takovém stavu jako minule, tak od něj s dětmi odejde.
Ale neodejde. Jeden večer hrůzy a potom zase měsíc klid.

Maminka, které se svěřila, jí poradila, ať se s ním vůbec nepouští do žádných debat, ať ho nečeká, ať prostě dělá, že spí. Roman není žádný alkoholik, prostě se mu jen jednou za měsíc zatmí před očima.
Anebo ať použije onu známou radu od Menšíka, který měl už z domu podobné zkušenosti.
- Když přijde tatínek domů opilý, maminka mu podkopne nohy, dcerka ho přidusí polštářem, syn mezitím rozestele postel a pak ho všichni tři láskyplně uloží.
A druhý den nikdo o ničem neví. :)

Přečtěte si také:

Reklama