Čtenářka Lenig zavzpomínala na rozvod své kamarádky a kamaráda. Jak od každého z nich slyšela jinou „pravdu“ . Děkuji Vám Lenig za Váš příspěvek. Nejhorší je, když se rozcházejí vaši přátelé, když chtějí, abyste se přiklonila k jednomu, či druhému. To já neumím…

Přeji krásný den všem žínkám i Tobě, Radku!

Svým dnešním povídáním o tom, jak vznikl nápad na toto téma jsi mi připomněl hooodně starou též rozvodovou záležitost.

V paneláku s námi bydleli manželé, Jirka a Míla, měli dceru Kačenku. S Jirkou jsme se potkávali v jesličkách, kam jsme oba naše Kačky vodili a často i odpoledne, když jsme je vyzvedávali. Holky byly s rozdílem měsíce a půl stejně staré. A tak jsme se nějak s Jirkou skamarádili. Míla v té době dělala na poště a jezdila s nočním vlakem do Prahy a zpět, kterým vozili poštovní zásilky. Později Míla toto místo opustila a já jsem jí sehnala práci uklízečky u nás ve škole, kde jsem pracovala.Doma jim to nějak neklapalo a tak šli do rozvodu.

Tím, že jsem byla Jirkova kamarádka, jsem poslouchala od něho, jaká je Míla špatná máma, že se o malou nestará, nejdřív byla po nocích pracovně pryč a teď prý trajdá věčně někde s kamarádkama po hospodách atd.

A taky jsem v práci od Míly slyšela, jak na ni Jirka kašle, uráží ji před Kačenkou, občas jí nějakou sekne (pravda-měla někdy monokl, ale on mě tvrdil, že s tím chodí právě z těch nočních toulek po hospodách....)

Bylo by to na dlouhé psaní, ale je pravda, že v tuto dobu jsem věděla, že mi každý z těch dvou říká tu svou pravdu, určitě ji v určitých bodech každý
z nich měl....A zde  je přesně vidět ten úhel pohledu.

Aby to nebylo málo, za pár let po nich jsem rozvod zažila i já sama a opět to pro naše společné známé byly dva různé úhly pohledu.

Další příklady jsou takové, kdy třeba sedíme v čekárně u lékaře, někdo má horečku a je mu zle, klepe se zimou a další chtějí otvírat okna, protože je jim vedro (a navíc se hodně bojí těch bacilů, které sálají z těch horečnatých lidí)

Kdy někomu voní třeba parfémy a druhého draždí, takže mu nevoní a podobně. Určitě se dá najít takových případů hodně. A myslím, že se jich dneska dosti dočkáme

Krásný den Vám přeje

Lenig
Text nebyl redakčně upraven


Dnešní téma dne je:  – Různé úhly pohledu

  • Stalo se vám, že ostatní viděli stejnou událost jinak než vy?
  • Ublížil vám někdo a ještě za to vyžadoval vděčnost?
  • Neshodnete se s partnerem na stejné verzi společného zážitku?
  • Nechápete, jak je možné, že lidi si nemyslí to samé co vy?
  • Kdo a v čem, je podle vás zcela mimo realitu?
  • Který úhel pohledu chybí našim politikům?
  • Vy, jako rodiče školáků, už chápete, proč vaši rodiče trvali na tom, abyste se lépe učily?

Těch otázek je široká škála. Klidně si položte jinou a svůj příspěvek pošlete na redakční mail:

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás, která mi napíše k tématu, odměním dnes kolem 16. hodiny krásnou květinou.

Reklama