Rodina

Když přijde únava, usnou děti všude

Děti jsou moje oblíbené téma - jak by ne, když mám dva exempláře doma. Teď už jsou sice větší, takže přes den samozřejmě nespí, ale není to zase až tak dávno, co jsem si je přinesla z porodnice. Tu a tam mi připadá, jako by to bylo včera...

Když na děti přijde únava, dokážou usnout kromě své postýlky na opravdu zajímavých místech. Podle vyprávění a zkušeností jiných i vlastních je neodradí ani světlo, křik nebo hlasitá hudba.

dítěNa tento nápad nás přivedla jedna z vás čtenářek a mě opravdu zaujal. I naše děti občas usnuly mimo postel a určitě to není nic neobvyklého ani u vás. Ačkoliv... Našim dětem se to stávalo málokdy. Oba dva už od roku vůbec nespali přes den, v posteli jsem je neuspala ani náhodou (asi to zdědili po mně, já byla jako malá úplně stejná). Jen když jsme jeli v autě, ve vlaku nebo jsme šli na dostatečně dlouhou procházku s kočárkem, byla šance, že na chvíli zavřou oči.

Vlastně už od narození spali nejlépe v kočárku, a tak jsem s nimi tehdy nachodila desítky kilometrů. Díky tomu jsem taky poznala okolí vesnice, kam jsme se s osmiměsíční Maruškou nastěhovali. S Vojtíkem to pak bylo jako přes kopírák, do spánku ho udrncala jen velmi dlouhá jízda. Naše děti byly prostě nespavci. I když na jejich obranu musím zase říct, že už v půl roce oba prospali skoro celou noc a nechali mě vyspat i ráno, nikdy nevstávali pravidelně v pět nebo šest hodin, to jsme si hověli i třeba do devíti v peřinách. Zato pak přes den... To mě dlouhé procházky neminuly.

Ale co si budeme povídat, spaní mimo postel se netýká jen dětí. Občas člověk vídá i dospělé, jak spí ve vlaku, opření o okno, nebo v hospodě s hlavou na stole, případně u psacího stolu s hlavou na klávesnici. Na jedné oslavě jsem zažila kamaráda, který usnul vsedě na židli a neprobudil ho ani řev a světlo při barmanské show, která probíhala asi metr od něho. No jo, prostě únava je únava, ať jde o děti, nebo o dospělé.

A co vy, milé ženy-in? Máte také nějaké zajímavé vzpomínky a zkušenosti s tím, kde všude vaše děti usnuly? Podělte se o ně s námi a pošlete nám příběhy s fotkami!

FOTOTÉMA dnešního dne je:

 • Když děti usnou jinde než v postýlce...

Napište nám také, na jakých místech usnuly vaše děti! A pošlete fotky. Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá úžasnou kazetu dekorativní kosmetiky od AVONU. Příspěvky posílejte dnes nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu. Moc děkujeme!

postel

   
13.02.2013 - Děti - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. [8] michalka44 [*]

  Kvalitní dětské postele dopřejí vašemu dítěti ten nejlepší odpočinek.

  superkarma: 0 31.03.2013, 16:24:31
 2. [7] kvetinaina [*]

  U nás boduje polštář tulík, je i s rukou, která mrňouse obejme, a to se to spinká. Kamarádka už si jej taky koupila pro dcerku a malá byla nadšená.

  superkarma: 0 01.03.2013, 18:23:46
 3. [6] free [*]

  Tak moje děti neusnou nikdy ale synovec si na svatbě ustlal pod stolem.

  superkarma: 0 26.02.2013, 19:02:42
 4. avatar
  [5] Jindriska8 [*]

  Naše děti spaly dobře,ale ráno si k nám do postýlky lehly moc rády.Sml16

  superkarma: 0 24.02.2013, 15:18:28
 5. avatar
  [4] Jindriska8 [*]

  Naše děti spaly dobře,ale ráno si k nám do postýlky lehly moc rády.Sml16

  superkarma: 0 24.02.2013, 15:18:08
 6. [3] rendac [*]

  myslím že nejen děti Sml30

  superkarma: 0 21.02.2013, 07:49:12
 7. [2] Trefa [*]

  Trefa:deti moji dcery take kdyz se vzbudili si vlezli k mamce do postele a vubec nechteli vztavat.

  superkarma: 0 13.02.2013, 14:41:20
 8. [1] lidicka [*]

  Náš malý je taky nespavec, usne jen při chování, přes den spí tak 1/2 až 1 hodinu...Sml22

  superkarma: 0 13.02.2013, 08:19:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme