Vztahy

Když přestane být telefon nosičem dobrých zpráv...

Asi to už zažila každá z nás. Zazvoní telefon a po té, co jej zvednete, slyšíte v lepším případě ticho, v horším vzdechy a v nejhorších urážky, nadávky a výhrůžky...
Podle nátury a mometálního rozpoložení zareagujete a buď telefonát vypustíte z hlavy (neopakuje-li se) anebo si začnete lámat hlavu, komu že tak ležíte v žaludku (či spíše někde níže...)?  

Několikrát za život se mi také něco podobného přihodilo, ale nedávná záležitost mě přece jen donutila k nahlédnutí do problému hlouběji. (Možná proto, že se onen dotyčný trefil do dne zvaného blbec).

Začalo to celkem nenápadně - hovorem na mobilní telefon - třikrát za sebou se objevilo na displeji mně neznámé číslo a pokaždé, když jsem telefon zvedla, bylo ticho. Po čtvrté jsem už nereagovala.
Dočkala jsem se tedy "esemesky" - nevinné, s představením, že mu je 26 let a nechce být už sám...
No, nejsem "na zajíčky", (a pro mě by už takhle starý mládenec skoro zajíčkem byl) ale slušně jsem odpověděla, že nikoho nehledám a že by mě zajímalo, odkud dotyčný vzal mé telefonní číslo (nerozdávám ho běžně na ulici a ani ho nepíšu po zdech, fakt).

To jsem si ale dovolila příliš!!!
Následovala kaskáda "esemesek" obsahující nadávky a výrazy nejhlubšího kalibru, zakončená větou: Jsem Fantom zabiják - zabiju tě!!!

Musím říct, že jsem výplody toho asi nemocného člověka zpočátku brala s rezervou, ale jak nadávky a urážky kulminovaly, začala jsem mít strach. Zdálo se, že pisatel má o mně alespoň částečné znalosti (věděl například, že jsem žena, věděl, i jak žiju).

Zprávy přestaly až ve chvíli, kdy jsem dotyčného upozornila, že jsou zasílány na služební telefon a tudíž budou zaznamenány i u mého zaměstnavatele (jen trošičku jsem zablafovala).

Před usnutím jsem pak pátrala ve své paměti, kde nastala chyba (v tomto případě možnost kontaktu). Vydedukovala jsem několik možností:

- jednalo se o člověka, který z dlouhé chvíle zkouší telefonní čísla a v případě, že se někdo "chytne", zaútočí... Prozváněním totiž zjistil, že jsem - alespoň podle hlasu - žena.
Ochrana neexistuje. Z pracovních důvodů zvedám všechny hovory, nemohu se soustředit jen na známá čísla. 

- z lidí, kterým jsem telefonní kontakt na sebe dala, jsem všechny z podobných úchylností vyloučila (nejsou všichni neviňátka, ale...)

- nejpravděpodobnější se mně pak zdála varianta, že jsem číslo poskytla sama, když jsem vstoupila na naše největší inzertní noviny a soukromě podala inzerát (ovšem nikoli v seznamovací rubrice). V rámci urychlení vyřízení věci jsem pak (podobně jako dalších 99 procent z vás) uvedla telefonní číslo...
Mám pocit, že ani v tomto případě účinná ochrana neexistuje. Sháníte-li či prodáváte-li cokoli prostřednitvím inzertních novin, nezadáte-li tel. číslo, jako byste nebyli...

No, na klidu mně to moc nepřidalo, a tak jsem se rozhodla, že oslovím odborníky - nejenom kvůli sobě, ale i pro další Ženy-in.

Pokračování příště...

 

           
   
21.08.2003 - Láska a vztahy - autor: Ariadna

Komentáře:

 1. avatar
  [35] Ťapina [*]

  Piškotka: Pane jo, to je slušná sbírka úchylů na jeden telefon

  superkarma: 0 22.11.2003, 23:16:10
 2. avatar
  [34] trdlo [*]

  ja mivala sefovou, ktera jednou zvedla telefon a volajici ji neco septal. ona moc dobre neslysi a tak porad rikala, neslysim te, mluv nahlas. chlap po par minutach zacal mluvit nahlas, a ji doslo ze je to obscenni telefonat a zacala se strasne chechtat. dotycny zavesil a uz nevolal.

  superkarma: 0 23.08.2003, 21:00:51
 3. avatar
  [25] Dickie [*]

  Angelina: jedině na telecomu změnu čísla. a nejlíp neveřejný

  superkarma: 0 21.08.2003, 15:38:32
 4. avatar
  [20] Landriel [*]

  zn0uz4: taky nám to telecom tvrdil, že to nejde, že pouze v případě, kdy si o to zažádá policie. A tam nám řekli, že takové telefonáty nejsou trestný čin. Takže akorát platíme jak mourovatí, ale nikdo pro nás za ty prachy nic neudělá.

  superkarma: 0 21.08.2003, 13:48:42
 5. avatar
  [19] zn0uz4 [*]

  pro Dickie: u nas plati, ze kdyz mas neverejne cislo i na mobilu - coz ja docela pouzivam, kdyz nekam volam, pak jakmile posles SMSku, to cislo se objevi. Moznost, ze by videt nebylo, neexistuje, takze to, ze tvuj kamarad posilal SMSky z nezjistitelnyho cisla je kravina. Kazdej mobil se da najit, dokonce i ten kuponovej - s presnosti na desitky metru te zameri, a nepotrebujou ani zvednou zadek ze zidle.
  U nas se taky vyskytnul uchyl, co volal na pevnou linku, jenze telecom tvrdil, ze on nemuze rict, kdo volal (pritom lze), takze jsme zrusili telefon a byll klid. Jeste byla moznost podat trestni oznameni, a oni by to uz museli nejak resit.

  superkarma: 0 21.08.2003, 13:39:11
 6. avatar
  [18] Ťapina [*]

  Dickie: No co, kdyby někdo pátral, tak jsem spletla číslici

  superkarma: 0 21.08.2003, 13:20:26
 7. avatar
  [16] Dickie [*]

  Ariadna: to se bojím, aby nebylo nezákonný to Ťapčino, bývá tady tendence považovat telefonní číslo za osobní údaj

  superkarma: 0 21.08.2003, 13:14:10
 8. avatar
  [12] Ťapina [*]

  Taky dobrý způsob, jak vytrestat obtěžovače z viditelného čísla je inzerát do seznamky. Nějaký lákavý text, jako blondýnka 21 let, 170/60, chtivá sexu kdykoliv, kdekoliv, hledá podobně založeného mladíka. Na takové chodí až 250 nabídek denně formou SMS na číslo, které zadáte. A víte, co na tom nejvíc naštve? Že si ten dotyčný ty odpovědi bez hesla ani nepřečte, jenom mu chodí oznámení, že mu bylo odpovězeno na inzerát. Vím to tak dobře proto, že si ze mě milé kamarádky takhle udělaly srandu. Jsem myslela, že je zakousnu

  superkarma: 0 21.08.2003, 11:28:08
 9. avatar
  [11] Bella [*]

  Meryl: Ta píšťalka

  superkarma: 0 21.08.2003, 11:26:13
 10. avatar
  [8] Dickie [*]

  A co mu takhle vyspamovat mobil? Pokud volá z mobilu a číslo je vidět...

  Loni mi takhle kamarád zachránil mobil, když jsem tam před volbama neustále dostávala SMSky o organizaci volební kampaně jisté pravicové strany - špatně si uložili číslo jedný z krajských koordinátorek nebo koho. Na SMSky, až dají pokoj, že mají špatné číslo, nereagovali.

  Tak jsem si postěžovala - jak se ukázalo, na správném místě. Kamarád měl vědomosti i možnosti. Tři dny na to mi z volebního štábu volali a děsně se omlouvali a prosili, ať zastavím ten útok na jejich mobil - na hlavní mobil kampaně.
  Kamarád totiž jim z nezjistitelnýho čísla posílal 100 SMS denně, ať přestanou posílat SMSky o kampani na číslo XXX, jinak že jim bude chodit 1000 SMS denně, a to doživotně. Kromě toho si nastavil jejich číslo jako sekundární WAP profil a jakmile měl chvilku, prozváněl je datovým voláním.
  TAKŽE: 100 SMS denně znamenalo neustálé pípaní mobilu, ten byl navíc chvílemi k nepoužití. Kromě toho mobil neustále vyzváněl a když to zvedli, ozývalo se jen datový hvízdání. Tak to nechávali padat do schránky: schránka plná a mobil zvoní dál. Navíc se mezi to nikdo jinej nedokázal provolat.
  Jak říkám, vydrželi tři dny.

  superkarma: 0 21.08.2003, 11:18:23
 11. avatar
  [6] Ťapina [*]

  Ariadna: Nějak jsem nepochopila, jestli to bylo neznámé číslo, jakože utajené, nebo jenom tobě neznámé. V druhém případě je pomoc jednoduchá, ulož si ho do seznamu pod jménem třeba "Uchyl" a můžeš mu cíleně nebrat telefony, neodpovídat na SMSky, ono ho to časem přestane bavit a najde si jinou oběť. Jestli to číslo nevidíš, tak zbývá píšťalka.

  superkarma: 0 21.08.2003, 10:11:26
 12. avatar
  [3] Landriel [*]

  Taky jsem to zažila s pevnou linkou. Nakonec jsem si nechala změnit a utajit číslo, bylo to nejjednodušší.

  superkarma: 0 21.08.2003, 09:12:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme