Jistě to znáte. Křeče v břiše, Okamžitá nutnost návštěvy oné místnosti. Jde o průjem.

Průjmem pacient trpí tehdy, pokud má nejméně tři stolice za 24 hodin, jejich konzistence je řídká a hmotnost každé z nich by měla být větší než 200 gramů. Průjem se dělí na akutní a chronický, který trvá déle než 14 dnů. Lék Imodium PLUS je určen k léčbě akutního průjmu dospělých a dětí starších 12 let.

Akutní průjem je běžnou příhodou, jež se u většiny dospělých objevuje minimálně jednou ročně. Dopady akutního průjmu mohou být velké - ať už se jedná o absence v zaměstnání či na vyučování, narušení osobního i pracovního života a plnění povinností či vynucené změny cestovních plánů případně trávení dovolené. Odhaduje se, že každý rok cestuje mezi různými zeměmi světa na 300 miliónů lidí. Z celkového počtu 16 miliónů osob cestujících z rozvinutých zemí do rozvojových států bude trpět průjmem 25-50 % cestovatelů, přičemž 30 % z nich bude upoutáno na lůžko.

Ačkoliv se většina případů akutního průjmu obvykle po určitém čase spontánně upraví, je logické, že pacienti chtějí dobu tohoto onemocnění zkrátit na minimum samoléčbou. Při ní lékaři doporučují:
1. dostatečný přísun tekutin
2. dietu s omezeným obsahem tuků
3. použití některého z protiprůjmových léků.

U mnoha pacientů (uvádí se, že až u 80 %) trpících akutním průjmem, bývá tento průjem doprovázen zvýšenou plynatostí, jež způsobuje nadýmání, bolesti a křeče. Přípravek Imodium PLUS ve formě žvýkacích tablet představuje na našem trhu ojedinělý lék: nejrychleji léčí akutní průjem a současně zbavuje pacienta i výše zmíněných akutních příznaků. Je totiž tvořen kombinací dvou účinných látek – protiprůjmové a protipěnivé (tedy působící proti plynatosti).

Proti průjmu působí Imodium PLUS tak, že upravuje zrychlené peristaltické (trávicí) pohyby střev, snižuje vylučování tělních tekutin do střeva a zvyšuje napětí análního svěrače. Omezuje tak ztrátu tekutin a poskytuje účinnou kontrolu běžného průjmu. Navíc Imodium PLUS snižuje plynatost a odstraňuje tak i bolesti v břiše, nadýmání a křeče.

Srovnávací studie prokázaly, že Imodium PLUS ještě účinněji a rychleji poskytuje kontrolu průjmu než samotný přípravek Imodium. Imodium PLUS je tedy určeno jak pro pacienty trpící doprovodnými příznaky průjmu, způsobenými zvýšenou plynatostí, tak pro pacienty, kteří vyžadují ještě rychlejší nástup účinku léčby.
K samoléčbě by neměli přistupovat, ale naopak vyhledat pomoc lékaře, pacienti, kteří mají tzv. dyzenterické průjmy, tedy průjmy s vysokou horečkou a obsahem krve ve stolici.

Vyhledat lékaře by měli také lidé, u nichž se ani po dvou dnech užívání Imodia PLUS nepodařilo průjem zastavit.
Více informací na www.stresovyprujem.cz / www.prujemplus.cz

Reklama