Jak vypadá rychlá večeře čtenářky ToryToryTory? To se dozvíte v jejím vtipném příspěvku k tématu dne...


Rychlá večeře? To myslíte rychlá jako když nestíhám ani otevřít lunchmeat nebo najít otvírák na rybičky?

Zakopaný pudl je někde jinde. Večeři nestíhám většinou ve dny, kdy je od rána takový mazec, že nedojdu ani na nákup. To je pak težké. Otevřu lednici-tam ozvěna. Kouknu do spíže - moli tančí labutí jezero v luštěninách, jinak uplné kulturní prázdno. Co naplat.

Varianta 1: Rodině vysvětlím význam arabského přísloví: Snídej sám, obědvej s přítelem, večeři nech nepříteli. Výklad podpořím argumenty o prospěšnosti lehkých nebo vůbec žádných večeří. Četla jsem to kdysi v Plesku.

Varianta 2: Po vzoru redakce ženy-in se pokusím o hmyzí specialitu a využiji letošní nadúrody molů a moučných červů v mé dvounulce.

Varianta 3: Bitva s všetečným hmyzem skončila mou prohrou. Jedna ztracená bitva neznamená však prohranou válku. Moli byli rychlejší, nicméně mi zbyla mouka. Budou palačinky...

A nebudou..ou...ou,"kontruje mi ozvěna v lednici. Faktem je, že recept požaduje mléko. Nejsem Magdalena Dobromila. Doba je zlá, lidé jsou zbytečně rozmlsaní. Pravá točená kohoutková musí stačit. Ještě tam prsknu poslední vejce, co se krčilo jak zběh uplně vzadu a budu se modlit, aby nemělo svá nejlepší léta za sebou. Většinou mi modlidby vyjdou, někdy vůbec...

Džem mi nechybí nikdy. Vařím džemy od jara do podzimu, z čehokoliv, co se mi dostane do ruky... pokud nemám ve špajzu ani drobek, džem vždycky. Takže namažu palačinky výběrem z loňské sklizně a jde se jíst.

Podezřívavé dotazy dětí na původ palačinek uzemňuji heslem: „U jídla se nemluví." A pitomé poznámky manžela, ignoruji, koneckonců z vývojového hlediska je lovec on. Já bych měla hlídat krb a čekat, kolik molů ten náš hrdina splaší.

ToraToraTora

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Vaše rychlovky k večeři

Otázka je tedy prostá...

Co vaříte k večeři, když zrovna nemáte čas?

Pošlete mi svůj recept na rychlé levné jídlo, které zasytí všechny hladové krky! Čekám ho v redakční poště (viz adresa níže). Když přiložíte i fotku, budete mít větší šanci, získat dárek, totiž krásnou soupravu čajů PICKWICK 9 chutí čaje.

Reklama