Manžel čtenářky Daseny je nejspíš workoholik. A to i v domácnosti. Od té doby, co zdědili chalupu, neustále něco kutí...

Pojďte se podívat do chaty čtenářky Daseny. Takhle vypadá díky pracovní závislosti jejího manžela.


Nevím jestli je to závislost, nebo něco jiného, ale můj manžel musí stále pracovat. Když nemá práci, je protivnej a až skoro nemocnej. Od té doby, co jsme zdědili chalupu, tak neustále něco vylepšuje. Neprve udělal debordelizaci po strýčkovi, co tam po něm zbylo, plno zatuchlých věcí. Je vyučený dřevomodelář a tak miluje vůni dřeva. Když pracuje se dřevem je ve svém živlu. Ale protože chalupě potřebovala kabát, nejprve jí celou obrousil, pak jí celou opatři proti houbám, pak jsme natírali bílým nátěrem proti houbě, pak jsme se hádali o barvu, která měla být ta poslední.

ploskovice

No a protože byla chalupa vlhká, nechal  tam dát drenáže, bagr to okolo vykopal a pak se to muselo vše dát do cajku, to tam sice měl zedníka, ale protože byl zedník velice drahý, rozhodl se, že to udělá sám. I postavil si tam dílnu na stroje, které ještě vlastní, aby mohl zpracovávat dřevo.

ploskovice

Poslední co začal dělat, krom jiného, to by bylo na dlouhé povídání), že je na půdě spoušt a podlaha v havarijním stavu, že prý se propadnem až do Západního Německa:-) Začal podlahu vytrhávat a plánovat, jak udělá nový strop v prvním patře. Musím koupit 5m fošnu, musím koupit trámky, musím koupit hřebíčky, musím koupit šrouky a já nevím, co vše musel koupit. A to mu táhne na 70 let.

ploskovice

Z útraty se mi začínalo dělat špatně a když vynášel trámy, které byly dávinko bez červotoče, tak jsem přemýšlela, že odtamtud zdrhu.

Jeho výsledek práce na výstavbu stropu zasílám v obrázkách.

ploskovice

To  bylo stále, daseno podej, daseno přines, daseno zameť, daseno podrž, dasena lítala po chalupě a vše potřebné mu podávala, měla chvili volna,, jen když přemýšlel a že přemýšlel stále a snažil se vymýšlet zlepšováky.

ploskovice

Vážené ženy-in. je to hezké mít doma šikovného chlapa, ale někdy to fakt leze na nervy. Konečně přichází zima a tak snad nebude na chalupě nic vylepšovat a já si přes zimu trochu odpočinu:-)

Vaše čtenářka,
Dasena

Pozn.red.: Příspěvek nerošel jazykovou korekturou.

Téma dne 11. 10. 2013: Partnerovy závislosti

  • Jaké závislosti vás na vašem partnerovi štvou?
  • Jaké závislosti se vám na vašem partnerovi líbí?

Posílejte mi své příspěvky vážné i nevážné na téma: Partnerovy závislosti. Můžete to vzít s humorem, ale můžete se o nich rozvyprávět i jako o problému. Nejzazší termín odevzdání příspěvků je v pátek 11. 10. 2013 v 15.00 hodin. Posílejte je na redakční e-mail (viz níže). Formu nechám na vás, ale dbejte, aby byl příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete mít šanci na uveřejnění, a tím i na možnost získání hezkého dárku – objemného balíčku čtyř prostředků na mytí nádobí PUR!

O dárku rozhodnete i vy!
Aby byla trochu změna, rozhodl jsem se pod každý čtenářský příspěvek dát anketu, ve které mu budete udělovat známku (od jedničky do pětky, jako ve škole). Nakonec vyberu jednu premiantku, kterou odměním. Můžete tady namítnout, že příspěvky, které vyjdou dříve, budou mít více hodnocení než příspěvky, které vyjdou odpoledne. To je pravda. No, budiž, aby byl dostatek času na oznámkování odpoledních čtenářských příspěvků, nevyhlásím premiantku s ukončením tématu, ale až si na to večer vzpomenu. To nebude dřív než ve 20.00 hodin, ale možná taky o půlnoci...

pur

Reklama