Novinky

Když nejde o život...

Zřejmě si, milé čtenářky, dokážete toto známé pořekadlo domyslet. Své o něm ví naše čtenářka s nickem Elis19, která se domácí katastrofě, která vypadala opravdu vážně, teď už může smát

Dobrý den, úvodem chci říci, že jsem si oddechla, když jsem na mailu objevila reklamní zprávu z ženy- in a hned jsem zkusila, zda mé oblíbené stránky po mých mnohým marných pokusech opět fungují.Opravdu jste mi chyběli(ly), jak vy všichni v redakci, tak všechny milé ženy-in čtenářky, jste tak trochu“moje druhá virtuální rodina“.A přeji nám všem, aby se podobná situace už nikdy neopakovala.

Chtěla bych k vašemu katastrofickému tématu přispět se svou troškou do mlýna.Je to už spoustu let, teď už náš zážitek občas dáme k lepšímu, ale tehdy jsme opravdu měli nahnáno. Protože nám už dlouhou dobu protékal splachovač na WC a manžel se konečně uvolil ho vyměnit, jednoho sobotního odpoledne se do výměny pustil. Podotýkám, že to bylo v zimě.

Domluvili jsme se, že na chvíli vypne vodu a tak do půl hodiny bude hotovo. Odmontoval tedy starý (tenkrát jsme měli ještě nástěnný splachovač) a protože nový měl větší rozteč, vzal vrtačku a jal se vrtat novou díru do zdi a byl malér. Náhodně jsem právě procházela po chodbě, ozvalo se zařvání a mým očím se naskytl následující obraz, naprosto zcepenělý manžel a ve zdi díra, ze které výhružně syčel unikající plyn.

Při vrtání se totiž trefil právě do trubky s přívodem plynu. Celkem duchapřítomně jsem hodila manželovi hadru na dočasné ucpání díry. Urychleně jsme zavřeli plyn a přemýšleli co teď. Sobota, 6 hodin večer, my bez vody, tepla...a do toho děti žadonící o večeři.

Vyslala jsem manžela za známým plynařem, aby ho třeba i uplatil, jen aby přišel. Naštěstí měl pro naši svízelnou situaci pochopení, brzy přijel, museli nahoru do třetího patra venkem oknem vytáhnout hadice na sváření a nikdy nezapomenu na chvíli, kdy já jsem byla uznána jako štíhlejší a měla tu čest stát na jednom konci štaflí a ve vztažené ruce držet zrcátko. Na druhé straně stál opravář a v úzké stoupačce odřezával postiženou část trubky a přivářel kousek nový, za neustálého lamentování nad šikovností mého manžela a ve strachu, aby od sváření nechytl prach ve stoupačce.

Naštěstí se nic takového nestalo, panu opraváři jsme mnohokrát poděkovali, přidali slušný finanční obnos a do půlnoci byl konečně manžel s prací hotov..

Proti tomu byla dvakrát vytopená koupelna a chodba, to když sousedům vytekla pračka, úplná brnkačka. Ale jak říká náš kamarád „ Když nejde o život.......“.

Přeji vám všem krásné zimní dny bez katastrof.  Elis19

Milá Elis 19, díky za pěkná slova v úvodu i za vtipný příspěvek

Text nebyl redakčně upraven

 • S jakými domácími průšvihy jste se setkala vy?
 • Dokážete si poradit sama, nebo si zvete odborníky?
 • Máte nějakou příhodu s porouchaným spotřebičem?
 • Řešíte to okamžitě, nebo je to u vás na dlouhé lokty?
 • Máte nějaké zaručené recepty, jak se zbavit, předejít nebo zlikvidovat domácí karamboly?
 • Prozradíte nám je?
 • Napište nám, podělte se s námi o své příhody nebo své rady a nechte se poučit od jiných.

redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

Bude to něco dobrého: Čaj v krásné dóze a k němu sušenky

n

   
27.01.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [3] enka1 [*]

  Sml16

  Poškození vedení plynu je dost velké nebezpečí i pro okolí, myslím, že po zavolání na 112 by odborníci určitě přijeli do pár minut.

  superkarma: 0 27.01.2014, 08:45:46
 2. [2] magic11 [*]

  konec dobrý, všechno dobré. A je fakt, když nejde o život ... Sml67

  superkarma: 0 27.01.2014, 08:37:51
 3. avatar
  [1] lenig [*]

  ufff, Elis, nakonec vše dobře dopadloSml59...hezky napsané Sml67

  superkarma: 0 27.01.2014, 08:36:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme