Vztahy

Když nás kamarádka zradí

Pravá kamarádka nikdy nezradí. Pravá kamarádka je naším nejlepším přítelem a vždycky podá pomocnou ruku, když je třeba. Ale existují „kamarádky“, které se jen tak tváří, ale klidně nás podrazí, když jde o jejich prospěch. O takových dnes bude řeč.

přítel

Jen si vzpomeňte na své školní „kamarádky“. Kolik takových, o kterých jsme si myslely, že jsou opravdové, prošlo naším životem? Daly bychom za ně ruku do ohně a ony nás zradily, pomluvily nebo třeba přebraly kluka.

A co kamarádky, které se celou dobu tvářily jako nejlepší, a když šlo do tuhého, podrazily nás, nebo se zbaběle vypařily, jen aby nemusely podat pomocnou ruku. I s takovými jsem se v životě setkala. Koneckonců, ne nadarmo se říká, že v nouzi poznáš přítele, a o příteli rodu ženského to platí stejně.

Ale to není nic proti tomu, co zažila jedna moje známá. Říkejme jí třeba Jitka

V nouzi pomohla své kamarádce, která se dostala do tíživé životní situace a potřebovala půjčit peníze. Šlo o poměrně vysokou částku. Jitka neměla takovou hotovost k dispozici, a tak se zaručila rodinným domem. Teď si asi klepete na čelo, ale to ještě zdaleka není všechno. Jitka své kamarádce natolik důvěřovala, nebo spíš byla tak naivní, že s ní nesepsala žádnou smlouvu a spolehla se na její „čestné“ slovo. Dodnes mi to hlava nebere. Tím spíš, že Jitka jako účetní pracovala celý život s penězi.

Zřejmě tušíte, jak se její příběh vyvíjel dál. Kamarádka svůj dluh přestala splácet a přišla exekuce. Pochopitelně na Jitčin dům. Jitka se marně pokoušela s „kamarádkou“ spojit, ale po ní jako když se slehla zem.

Dům má jít do dražby a Jitka s manželem a synem pravděpodobně přijdou o střechu nad hlavou. Pokud ji nezachrání  bratr a dům nevydraží zpět. Možná si řeknete, proč by to dělal, ať si to holka vyžere se vším všudy... Ale ruku na srdce, měli byste to srdce?

Pokud se mu to nepodaří a Jitka o dům přijde, zbývá jí poslední naděje. A tou je druhá kamarádka, která je ochotna Jitce a její rodině poskytnout útočiště. Má velký statek, ve kterém je místa dost. Nebere to jako oběť ani jako velké gesto, jen řekne suše: Přece ji, „káču“, nenechám ve štychu, když to takhle zvorala.

Ale to už je jiný příběh.

Co vy na to, milé ženy-in? Věřím, že tak otřesné zkušenosti nemáte, ale možná si vzpomenete na jiný případ, kdy vás „kamarádka“ zklamala, nebo dokonce podrazila.

 • Byla to kamarádka z dětských let?
 • Kolegyně z práce, kterou jste za kamarádku považovala?
 • Nebo dokonce celoživotní kamarádka, do které byste to nikdy neřekla?
 • Dokázala jste jí odpustit, nebo jste od té doby na kordy?
 • Přiznáte se, jestli jste zklamala vy nějakou svou kamarádku?
 • Snažila jste se to odčinit, nebo vám to ješitnost nedovolila?

Na vaše příspěvky se těším na známé adrese: redakce@zena-in.cz

   
31.10.2011 - Ona s ní - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [13] Martina59 [*]

  Nedobrovolná dražba na to pozor

  superkarma: 0 05.04.2013, 12:17:57
 2. avatar
  [12] sjuu [*]

  a co se týče půjčování peněz, tak nepůjčuji ani vlastní rodině. Myslím, že v dnešní době je dost peněžních ústavů které peníze půjčí. A pokud bych přece jen půjčila tak samozřejmostí je smlouva ověřená u notáře, i kdyby to bylo v rodině.

  superkarma: 0 02.11.2011, 15:00:28
 3. avatar
  [11] sjuu [*]

  Žížalka — #10 od takových ruce pryč. Nikdy jí už nemůžeš věřit. Taky jsem měla podobnou co mi málem odlákala chlapa.

  Už ji nikdy nechci vidět, za to jak mi lhala do očí. Jenom kur.va se může snížit k tomu aby kamarádce odloudila chlapa. Sml80

  superkarma: 0 02.11.2011, 14:56:31
 4. [10] Žížalka [*]

  azpol — #9 azpol

  Tak to mě mrzí co se stalo Vám, ale já doufám, že na manžela by mi nešáhla, že u nás to byli potencionální partneři a na ty si troufla. Možná mi zůstanou oči pro pláč. Je pravda, že manžela jí ukázat moc nechci, přeci jenom mám strach. Takže se vídáme jen my dvě a děti.

  1. na komentář reaguje sjuu — #11
  superkarma: 0 31.10.2011, 21:36:06
 5. [9] azpol [*]

  Žížalka — #7 Tak to opravdu nechápu....mě kamarádka svedla manžela a ta už mi nesmí do baráku....oželila jsem kamarádku, ale podařilo se nám zachránit alespoň manželství (v tu dobu jsem čekala druhý mimčo)...

  1. na komentář reaguje Žížalka — #10
  superkarma: 0 31.10.2011, 17:55:12
 6. [8] Karo Líná [*]

  Peníze bych nepůjčila ani nejlepší kamarádce. A jelikož moje nejlepší kamarádka to má stejně, tak by s takovým požadavkem za mnou ani nikdy nepřišla Sml32 Stejně jako já za ní. Takové věci nikdy nedělají dobrotu. Peníze bych půjčila pouze několika lidem z nejužší rodiny - těm, za kterými bych v případě vlastních potíží šla i já Sml67

  A teda přiznám se, že to co udělala Jitka z článku, by pro mě na místě jejího manžela byl důvod k rozvodu. Takhle nehorázně ohrozit celou rodinu a vlastní blbostí ji nechat uvrhnout do bezdomovectví, to bych od vlastního manžela nevydýchala a nedokázala bych mu to nikdy odpustit Sml23Sml68

  superkarma: 0 31.10.2011, 12:43:02
 7. [7] Žížalka [*]

  Stalo se mi, že mě dvakrát velice zklamala kamarádka, ta samá. Jak to tak bývá mezi nás vstoupil muž. Já tenkrát byla nezadaná, ona zadaná, sice jejím přítelem byl ženatý muž, ale což. Zadaná byla. Pak jsem ho uviděla a byla jsem v ten moment zamilovaná, byl úžasný. Stalo se to na dovolené a tak jsme spolu trávili každý den. Po návratu jsem se také vídali, on sice nebyl z našeho města, ale navštěvovali jsme se. Při jedné návštěvě u mě doma, jsem odešla spát a oni zůstali sami. Něco se tam přihodilo. Kamarádka ovšem neváhala a ještě tu noc co se vrátila spát do společné ložice, mi to řekla. Bolelo to moc. Poté asi po dalších třech letech se situace opakovala, já opět po rozchodu, ona měla přítele, již perspektivního. Opět skoro stejná situace, jen tentokrát s tím dotyčným to zašlo dál. A dokonce mám tušení, že se to i stalo na mé posteli. Nevydýchala jsem to a celé 4 roky jsem s ní nemluvila, přerušila kontakty, ale musím říct, nesmírně mi chyběla, žádná z kamarádek to její místo nezaplnila, do té doby jsme totiž byly jako jedno tělo, jedna duše. Před třemi měsíci jsem jí napsala a sešly jsme se. Bylo to zase jako za starých časů. Myslím, že tomu nikdo asi neporozumí, prostě ta ztráta kamarádky mě zasáhla víc než její zrada.

  1. na komentář reaguje azpol — #9
  superkarma: 0 31.10.2011, 10:34:53
 8. [6] JustitiaJ [*]

  A co tento, téměř 10letý příběh: dvě nerozlučné kamarádky, obě studující a každá jinde, v jiném městě a na zcela odlišných oborech. Jedna z každé zkoušky hysterický záchvat, druhá na opačném pólu, jedna skoro červený diplom a velké odborné znalosti a samá nabídka k práci, druhá odborně nic moc, ale oplývající porozuměním a citem k lidem a jejich osudům. Odbornice bombarduje smskami o všem možném ( i o tom odborném, čemu druhá nerozumí) tu druhou a té druhé se to zdá příliš, nicméně to neřeší, neb ví, že kamarádka se nemá komu svěřit. Pak se ale odbornice připravuje na konec školy, kamarádce se neozývá. Ta má strach a snaží se s ní spojit. Po týdnu se jí ozve se slibem, že o sobě dá vědět a odpoví na zprávy. Takových slibů se koná ještě několik, splněny nebyly. Odbornice nastupuje do práce. "Břídilka" dostává sms zřídka, (pův.cca 20sms denně, posléze 1 sms za 2týdny) a otázka jak se máš nemá ani otazník. Dá se mluvit o přátelství? Sml80

  superkarma: 0 31.10.2011, 10:30:48
 9. avatar
  [5] catcat [*]

  A sakra, mám pocit, že jsem v naprostém luxusu! Luxusem je totiž nemít nic, co by šlo půjčovat a ztrácet kamarádky. Moje kámoška funguje jako rameno na vybrečení v nutných situacích a ucho k poslouchání o úžasných situacích. A myslím, že ani ona by mi nepůjčila psa, kočky nebo něco jiného (kromě pantoflí, to by mi jinak u nich v baráku při návštěvě umrzly nohy) Sml24

  superkarma: 0 31.10.2011, 09:33:19
 10. [4] Anime Otaku [*]

  ToraToraTora — #1 Tak to máte divné kamarády, když byla kamarádka ve srabu, půjčili jsme jí asi 30 tisíc aby mohla studovat. Peníze bez problémů (a hlavně pro ni bez úroků) splatila a nikdy to mazi námi neviselo. Ona tu zase byla pro mě když tchána málem zabili v nemocnici asi 14 dní jsem jí chodila brečet na rameno a vždycky mě podpořila a pomohla mi.

  Horší zkušenosti máme spíš s rodinnými půjčkami a ručeními, ale to je jiná kapitola.

  superkarma: 2 31.10.2011, 08:38:59
 11. avatar
  [3] evusche [*]

  A teď si představte, když tohle po vás chce někdo v rodině....a jaké z toho byly dohady a problémy. Byla jsem ta nejhorší, ale nechci a nebudu brát riziko za někoho jiného. Notabene za člověka, který je notorický "půjčkář"...Sml80

  superkarma: 0 31.10.2011, 08:26:21
 12. avatar
  [2] phoebe24 [*]

  ToraToraTora — #1 Přesně. Když po mě a po kolegovi chtěla jedna kamarádka ručit na hypotéku a my jí to odmítli s tím, že jde o velkou částku a naši partneři jsou také kvůli riziku proti (ona je samoživitelka), tak bylo velmi rychle po kamarádství.

  superkarma: 0 31.10.2011, 08:10:55
 13. avatar
  [1] ToraToraTora [*]

  Peníze vrazí klín mezi přátele vždy. i splacené už tak nějak pořád visí ve vzduchu, že ten jeden neměl a musel požádat a druhý byl milosrdný v tu chvíli.

  1. na komentář reaguje phoebe24 — #2
  2. na komentář reaguje Anime Otaku — #4
  superkarma: 3 31.10.2011, 06:46:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme